Sorun var, çözen yok

Tekkeköy İlçesi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayanlar, altyapı sorunlarının giderilmemesi ve evlerinin yanında bulunan derenin her yağmur yağdığında taşmasından dolayı zor günler yaşıyor\r\n

 Sorun var, çözen yok
\n  
\n
\n  
\n
\n Tekkeköy İlçesi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde yıllardır aynı sorunu yaşadıklarını, yağmur yağışının en az olduğu günlerde bile evlerini su bastığını söyleyen mahalle sakinleri, sorunlarının çözümü için çalmadık kapı bırakmadıklarını belirterek Büyükşehir Belediye yöneticilerine tepki gösterdi.
\n
\n  
\n
\n ‘DUYUN SESİMİZİ’
\n
\n Altyapısı olmayan mahallelerinde kanalizasyon bağlantısının dereye verildiğini kaydeden 60 yaşındaki Zühre Berber, “Fethi Irmağı olarak bilinen akarsu, yağışın en az olduğu zamanlarda bile taşıyor. Altyapısı olmayan evlerimiz sürekli su baskını yaşıyor. Kanalizasyonlar evlerimizin içine giriyor. Çocuklarımız sürekli hasta. Mikrop içerisinde yaşamaya mahkum edildik. Sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz. Yıllardır sesimizi duymayanlar seçim döneminde bari duysun” diye konuşarak tepkisini dile getirdi.
\n
\n  
\n
\n ‘PİSLİK İÇERİSİNDE YAŞIYORUZ’
\n
\n Mahalle sakinlerinden Saniye Berber ise büyük sıkıntı içerisinde olduklarını ifade ederek, “Biz de bu şehrin insanıyız. Herkes kadar hizmetlerden faydalanmak hakkımız. Bizim iş talebimiz, ev talebimiz yok. Talebimiz bir an önce derenin ıslah edilmesi ve önlemlerin alınması. Hiç kimse mikroplar içerisinde yaşamaya mahkum edilmemeli” diye konuştu. Evlerinin sürekli pis koku içerisinde olduğunu söyleyen Ayşe Yıldırım, “Yukarı kesimde kalan mahallelerin kanalizasyonu evlerimizi basıyor. Sürekli mağduriyet yaşıyoruz. Yaz aylarında kokudan duramıyoruz, kışın ise devamlı evimizi su basıyor” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n ‘SORUN ÇÖZECEK YÖNETİCİ YOK’
\n
\n Mahallelerinde 300’ü aşkın nüfus olduğunu ancak dikkate alınmadığını kaydeden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ali Değirmenci, “Fethi Deresi denilen akarsuya tüm evlerin kanalizasyonları bağlanmış durumda. Herhangi bir ıslah çalışması olmadığı için de her yağmur yağdığında pis su evlere geri dönüyor. Tarıma zarar verdi, evleri pislik içerisinde bıraktı. Bunu yıllardır yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ’ye konuyla ilgili olarak sürekli talebimizi iletiyoruz.  SASKİ’den yetkiler geldi, durumu anlattık. Bu bölgenin plan, projesini yapacaklarını belirttiler. Ayrıca bir başka dereye bağlanacağı söylendi. Umutla bekledik ama ne gelen var ne de giden. 50 metre ilerideki dereye bağlansa sorun çözülecek ama bizde sorun çözecek yönetici yok. Söz veriyorlar ama tutmuyorlar” dedi.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU   
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

2 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

3 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

4 Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

Samsun polisinden zehir baskını

5 Samsun polisinden zehir baskını

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

6 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

7 Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Samsun'daki belediye 16 personel alacak

8 Samsun'daki belediye 16 personel alacak

Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

9 Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

10 Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

hızWeb