Şehit annesinin gözyaşları

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Şehit Erol Haspulat YİBO öğrencilerinin düzenlediği programı izleyen şehit annesi Leman Haspulat gözyaşlarına hakim olamadı\r\n

 Şehit annesinin gözyaşları
\n  
\n
\n Samsun un Bafra İlçesi nde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü nedeniyle Şehit Erol Haspulat Yatılı Bölge Okulları nde öğrenciler tarafından anma programı gerçekleştirildi. Okul konferans salonundaki anma programına, İlçe Garnizon ve Jandarma Komutanı Yzb. İlhan Güngör, Bafra Ağır Ceza Reisi Mustafa Keçeli, Çetinkaya Belde Belediye Başkanı Hadi Sezer, Şehit Erol Haspulat’ın babası Nurtekin Haspulat ve Annesi Leman Haspulat ın yanı sıra öğretmen, öğrenciler ve velileri katıldı.
\n
\n  
\n
\n SEYİT ONBAŞI CANLANDIRILDI
\n
\n Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program 8/B sınıfı öğrencisi Ahsen Feyza Sipahi, günün anlam ve önemine anlatan bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Şehit Erol Haspulat YİBO öğrencileri tarafından hazırlanan “Seyit Onbaşı ve Çanakkale Geçilmez” tiyatro oyunu sahnelendi. 1992 yılında Cizre de silahlı terör örgütüyle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Erol Haspulat ın annesi 73 yaşındaki Leman Haspulat, Çanakkale Savaşı nı anlatan slayt gösterisini izlerken gözyaşlarına hakim olamadı. Programın bitmesiyle, şehit ailesine İlçe Garnizon ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlhan Güngör tarafından günün anısına çiçek verildi.
\n
\n  
\n
\n Ümit CEYLAN 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb