Cengiz, Yılmaz a gün verdi...

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, Yılmaz ın başkanlığının sona ermeden Samsun da birlik ve beraberlik ortamının oluşamayacağını belirterek, Ne yaparsa yapsın, ne derse desin. Başkan Yılmaz ın koltuğundaki son 10 günü. Sonra şehrimiz kuca

 Cengiz, Yılmaz a gün verdi...
\n  
\n
\n Seçim çalışmaları kapsamında özel eğitim kurumları, STK ları ve hemşehri dernekleri ziyaret eden CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, Başkan Yılmaz ı sert sözlerle eleştirdi. Cengiz, Yaşanan sorunlara rağmen hala yüzü kızarmıyorsa, bu onun kendisinden başkasını tanımadığının göstergesidir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n YÜZÜ KIZARMIYOR
\n
\n Cengiz, seçim gezileri kapsamında özel eğitim kurumları, sivil toplum örgütleri ve hemşehri derneklerini ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu. Samsun’da birlik ve beraberlik ortamının oluşması için en önemli şartın Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlıktan gönderilmesi olduğunu söyleyen Cengiz, “Kavgayla, gürültüyle yapılan belediyecilik bu kadar olur. Halkının kalbini kıran, umutsuzluğa sürükleyen yönetim anlayışının ürünü olarak Samsun 15 yıldır geriliyor. Yerinde saysa razı olacaktık ama maalesef sürekli geriliyor. Bunda Başkan Yılmaz’ın kavgacı tutumu büyük rol oynuyor. İlçelerde yaşayan halkımız üç araçla ancak şehir merkezine gelebiliyorsa, Saathane örneğindeki gibi esnafın dükkanları yıkılıyorsa, dayatma ile hafif raylı sisteme binmeye zorlanılıyorsa, dolmuş esnafının ekmeğiyle oynanıyorsa birilerinin yüzünün kızarması lazım. Bunlara rağmen Başkan Yılmaz’ın yüzü kızarmıyorsa kendisinden başka kimseyi tanımadığı içindir. Böyle birini başkanlığa aday göstermek de bu milletin aklıyla alay etmektir. Bu alay etmenin karşılığını seçimlerde alacaklar” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n KORKU İMPARATORLUĞU
\n
\n Başkan Yılmaz’ın büyük korku içerisinde olduğunu ve bu korkunun sağlığını tehdit edecek düzeye ulaştığını öne süren Cengiz, şunları söyledi: “Kendilerinin yaptırdıkları anketlerde dahi çıkan sonuç karşısında korku yaşamaya başladı. Öyle ki aramızda fark yüzde ikiye düştüğü açıktır. Bu oran seçimleri bizim kazandığımızın göstergesidir. İnsanları korkutuyor. Tehditler savuruyor. Bu nedenle gerçekleri söylemeye çekiniyorlar. Korku imparatorluğunun sonu geldi. Ne yaparsa yapsın, ne derse desin, Başkan Yılmaz’ın başkanlık sürecinde son 10 gün kaldı. Sonrasında şehrimiz kucaklaşacak. 15 yıllık sorunlar 10 gün sonra sona erecek.” 
\n
\n  
\n
\n STK LAR ÖNEMLİ
\n
\n Samsun’da alınan kararların ben yaptım oldu anlayışıyla alındığında altını çizen Cengiz, “Hangi sivil toplum örgütüne, meslek odalarına, derneklere alınan kararlar sorulmuş, danışılmış, yol haritası çizilmiştir. Siz her şeyin en iyisini ve en doğrusunu bilemezsiniz. Alınacak olan kararlar ilgili paydaşlarca ortak alınmalıdır. Her türlü yatırım ve hizmet ilgili odalara danışılmadan asla dayatmacı tutum ile sunulmamalıdır. Bizler egoist ve ben yaptım oldu anlayışını savunan insanlar değiliz. Halk için halka hizmet etmeyi amaçladıysak kimseyi görmezden gelemeyiz. Her zaman vurguladığımız gibi bir ülkenin hür, modern, demokrat, çağdaş ve zengin olması ülkedeki sivil toplum kuruluşlarının nicelik ve nitelikleri ile orantılıdır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

3 Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

4 Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

Samsun'da camilerle ilgili karar

5 Samsun'da camilerle ilgili karar

 Kan donduran ifadeler

6 Kan donduran ifadeler

Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

7 Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

8 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

9 Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

10 Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

hızWeb