Piyon olacak adam değilim

Tekkeköy Belediye Başkanı ve CHP Adayı Hayati Tekin, AK Parti nin kendisine adaylık teklifinde bulunduğunu iddia ederek, Onlar ilçedeki kirli yatırımların önünü açacak piyon arıyorlar. Ben piyon olacak adam değilim dedi\r\n

 Piyon olacak adam değilim
\n  
\n
\n Tekkeköy Belediye Başkanı ve CHP Adayı Hayati Tekin,  AK Parti tarafından önceki yıl kendisine teklif yapıldığını ama kabul etmediğini kaydederek, Onlar kendilerine piyon arıyor, ben piyon olacak adam değilim. O nedenle teklifin kirli yatırımlara yol açabilecek gelişmelere gebe olabileceği şüphesiyle geri çevirdim diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n EN BÜYÜK TEHLİKE
\n
\n Seçim çalışmalarını önceki gün ilçede gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleriyle sürdüren Tekkeköy Belediye Başkanı ve CHP Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, önceki yıl AK Parti yöneticileri tarafından kendisine AK Parti ye katılması için teklif yapıldığını iddia etti. Tekin,  teklifin kirli yatırımlara yol açabilecek gelişmelere gebe olabileceği şüphesi nedeniyle geri çevirdiğini açıkladı. Tekkeköy’ü bekleyen en büyük tehlikenin kirli yatırım olduğunu dile getiren Tekin, ilçede kirli yatırım yapmak isteyenlerin daha önce kendisine geldiklerini ve özellikle tersane alanında gemi sökümü yapılmasına izin vermesi gerektiği yönünde teklif yaptıklarını ileri sürdü.
\n
\n  
\n
\n TEHTİD EDİLDİM
\n
\n Kendisine bu teklifi yapanlara daha önce mobil santrale nasıl karşı çıktıysa, gemi sökümüne de öyle karşı çıkacağını söylemesi üzerine kendisinin dolaylı olarak tehdit edildiğini de iddia eden Hayati Tekin, Soyadını şimdi hatırlayamadığım Hasan adında bir şahıs, ben böyle bir yatırıma izin asla izin vermeyeceğimi söyledim. O şahıs bunun üzerine, ‘Ama bunun bir bedeli olur’ diyerek beni tehdit etti. O yatırımcıyı bana getiren ve kendilerinin iyi niyetinden şüphe duymadığım sanayici dostlarımda buna şahit oldular’’ ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n ŞÜPHELENDİĞİM İÇİN
\n
\n Bu olaydan bir süre sonra da AK Parti yöneticileri tarafından kendisine partilerine katılmaları yönünde teklif yapıldığını iddia eden Tekin, teklifin kendisinde kirli yatırımların önünü açacağı şeklinde bir şüphe uyandırdığını ve bu nedenle geri çevirdiğini belirterek şöyle konuştu: Bu teklif bana aday belirleme sürecinden önce geldi.  Ama önce işaretleri belirlendi. Ben özgürlüğü seçtim. Çünkü AK Partide ciddi bir parti baskısı var.  Bakan var mesela insanın başında Demoklasin kılıcı gibi duran milletvekilleri var, il başkanı var, ilçe başkanı var. Sonra meclis üyeleri var. O meclis üyeleri sana uymazlar, partiye uyarlar. Kısacası orada piyon olursun, AK Parti piyon olacak aday arıyor. Ben piyon olacak birisi değilim.
\n
\n  
\n
\n ÖZGÜRLÜĞÜ SEÇTİM
\n
\n Tekin, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Buradaki bana işaret buyurulan tersane alanının asbestli ve kömüre dayalı çalışmasının emaresi ve Çinik ve Kökçe- Karaoğlan arazilerinin 10 lira olarak belirlenmek istenmesi gibi emareler nedeniyle ben özgürlüğü seçtim. Eğer ben AK Partinin adayı olsaydım, Tekkeköy’de seçim bile olmazdı. Sembolik adaylar çıkardı. Çünkü Hayati Tekin ve AK Parti nin gücü birleştiğinde geride rakip kalmayacaktı.’’
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de eşini üç bıçak darbesiyle öldürdü

1 Rize'de eşini üç bıçak darbesiyle öldürdü

Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı

2 Otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı

Samsun Türkiye'de ilk sırada

3 Samsun Türkiye'de ilk sırada

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

4 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

5 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Washington'da Floyd protestosu

6 Washington'da Floyd protestosu

Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

7 Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

8 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

9 4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

30 Mayıs Cumartesi Samsun hava durumu

10 30 Mayıs Cumartesi Samsun hava durumu

hızWeb