Demirtaş, halkın kesesinden yiyor

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, MHP’li İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, halktan alınan vergilerle oluşan belediye bütçesini, seçim kampanyası sürecinde Samsun’a ait olmayan bir televizyon kanalının yayın masraflarında kullanıyor de

Demirtaş, halkın kesesinden yiyor
\n  
\n
\n AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, belediye gelirlerinin kişisel harcamalarda kullanılmasının dürüstlüğe sığmayacağını, Samsun’a ait olmayan bir televizyon kanalıyla 2014 yılı Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan yayın anlaşmalarının, yerel seçimler için belediye bütçesinin kullanıldığının ispatı olduğunu söyledi.
\n
\n  
\n
\n HAK GASPI VAR
\n
\n Yapılan 7 yayınlık televizyon programının 3 yayınını gerçekleştiren MHP’li İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın  ‘hak gaspı’ yaptığını ileri süren  Varol, “Toplam masrafı 41 bin 300 TL’ye mal olan televizyon programlarının ücreti neden belediye bütçesinden karşılanmaktadır? Yerel seçimlere 20 bin TL ile girdiğini söyleyen Demirtaş, şahsi harcamalarını neden halkın kesesinden yapmaktadır? İmece usulü ile tanıtım masraflarının karşılandığını açıklayan mevcut belediye başkanının 20 bin TL’den 1 kuruş fazla harcamayacağını söylemesine rağmen neden halktan toplanan  vergilerle oluşan belediye bütçesini kullanmaktadır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n UNUTKAN DEMİRTAŞ
\n
\n Demirtaş’ın unutkan olduğunu ileri süren Varol, açıklamasını şöyle sürdürdü: Kendisini şanşlı gören MHP’li Başkan 7 Mart 2012 tarihli bir açıklamasında aynen şöyle diyor: Belediye gelirlerini gerçekten ihtiyaç gördükleri yerlerde harcıyoruz. Halktan aldığımız vergiler ile ilçemizin eksikliklerini bütçe dahilinde gideriyoruz. Yerel yönetimler belediye başkanlarının şahsına ait geliriyle yönetilmiyor. Hizmetler tamamen halkın vergileri dahilinde yapılıyor. Halk yapılanları sorgulasın. Sayın Demirtaş, eline mikrofonu alınca dürüstlükten ödün vermiyor. Sözüyle icraatı örtüşmüyor. Sözü ve özü bir değil.” 
\n
\n  
\n
\n HALKIN PARASINI YİYORLAR!
\n
\n Gerçekleşmeyen televizyon yayınlarının ödemesinin peşin yapıldığını öne süren Adnan Varol, “MHP’li İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş halkın kesesiyle kendi kesesini karıştırmaktadır.  30 Mart sonrasındaki yayın anlaşmalarının ödemesi bile yapılmıştır. Halkın oyuna ipotek mi koydunuz? Seçimi bu şekilde mi  kazanacağınızı düşünüyorsunuz. Öyle ya!, sizin taraftarlarınız ellerinde tüfeklerle ölmeye ve öldürmeye ant içmiştir.  Bu milleti ne kandırabilir, ne aldatabilirsiniz. Halk, tehdit ve baskıya boyun eğmez. Sandıkta cevabını verir” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR
\n
\n AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Bazı kimseler suçlu olduğu halde kendini güçlü hisseder. Bu kişiler suçlarını bastırmak ve örtbas etmek için karşı tarafı suçlar. İşledikleri suçları, karşı tarafı sıçratmaya çalışır. MHP’li İlkadım Belediyesi’nde yaşanan olaylar ‘yavuz hırsız, ev sahibini bastırır ’ atasözünü özetler. Öyle uyanıklar ki, fatura üzerinde sonradan değişiklik yapmışlar. 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun  204. Maddesinin 1.2. ve 3’üncü fıkralarında; Görevi gereği düzenlemeye yetkili olduğu resmi bir belgeyi sahte olarak düzenleyen, gerçek bir belgeyi başkalarını aldatacak şekilde değiştiren, gerçeğe aykırı olarak belge düzenleyen veya sahte resmi belgeyi kullanan kamu görevlisi için suçun cezası bellidir. Bu suçtur. Müfettiş başkan! suç işliyor. Halkı kandırıyor. Cebinden değil, halkın kesesini kullanıyor” diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

1 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

2 Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

3 Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

4 Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

5 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

6 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

7 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

8 Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

9 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

hızWeb