Belediyecilikte başarılıyım

Tekkeköy Belediye Başkanı ve CHP Başkan Adayı Hayati Tekin, AKS TV ekranlarında yayınlanan “Seçime Doğru” programına konuk oldu. Yaptıkları çalışmaları ve yeni dönem için hazırladıkları projeleri anlatan Tekin, “Ben belediyecilikte kendimi başarılı görüy

 Belediyecilikte başarılıyım
\n  
\n
\n İNSANLAR BENİ BIRAKMIYOR
\n
\n Belediye Başkanlığı’nın parayla pulla, maaş karşılığı yapılacak bir iş olmadığını belirten Başkan Tekin, Resmen sıkıntı ama ben bu sıkıntıya bilerek girdim. Rahmetli anam izin vermediğinde demiştim ki: “Anne 12 Eylül öğrencisiyim, birçok arkadaş kurşun değmiş, çantasını saklarken beni Allah korudu. Bu kadar insan hep köylü, arazisi var, yeni bir planlama da yapıldı. İmar planlarına baktım, çok bilinmeden yapılmış, çok büyük sıkıntılar getirecek bu insanlara. Kazanma şansım olsun olmasın kendi adaylığımı koyup, bu insanlara bu mesleki tecrübemi aktarmam lazım. Ama seçilemesem de derim ki Allah’ım beni bu kadar korudun bana bu kadar nimet verdin, ben elimi taşın altına koydum insanlar tercih etmedi diyebileyim” dedim. Ama tam tersi oldu. Öyle olağanüstü haller gelişti ki ben dördüncü görünüyordum o seçimlerde. O kadar büyük baskılara rağmen birinci çıktım ve insanlar beni bırakmıyor. Ben de bunu bir iş karşılığı değil bir ibadet, sevap kapısı olarak gördüğüm için gece gündüz çalışıyorum” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n TAYYİP BEY DEN AŞAĞI KALMAZDIM
\n
\n Programda yaptığı açıklamasında Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olabileceğinin de sinyallerini veren Tekin, “Ben belediyecilikte kendimi başarılı görüyorum. Ankara’da Melih Gökçek’ten aşağı değilim diyorum kendi kendime. İstanbul’da Tayyip Bey’i başarılı olarak görüyorum ama ben orada olsam Tayyip Bey’den aşağı kalmazdım. Kendime bu konuda güvenim fazla. Benim bu hevesim ve merakımla, Samsun yeni bir çehre, yeni hizmetlere yelken açacaktır diye düşünüyorum ve iddialıyım” dedi.  
\n
\n  
\n
\n MUHALİFTE HİÇBİR ŞEY YOK
\n
\n AK Partili rakibinin söylemlerine de dikkat çeken Başkan Tekin, Muhalife diyecek bir şey yok çünkü muhalifte hiçbir şey yok. Bilgi, teknik proje, donanım olarak hiçbir şey yok. Hastane konusu mesela. Hhastane bizim işimiz değil, toplum sağlığı konusu da bizim işimiz değil. Sağlık İl Müdürlüğü’nün işi ama Tekkeköy halkının ihtiyacı olduğu için taşın altına elimizi soktuk ve bir proje hazırladık. Bunlar daha iktidara gelmeden tehdide başladı. Allah muhafaza başa gelseler kim bilir neler yapacaklar” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n RESMEN TEHDİT EDİLİYORUM
\n
\n AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar’ı eleştiren Tekin, “Tekkeköylü yaşadığı pozisyonda baskı altında. Demokraside tehdit olmaması lazım ama oluyor. Ben resmen tehdit ediliyorum. Çocuklar AK Parti’nin bürosuna gidiyorlar ve o öyle dedi bu böyle dedi diye sinir içinde geliyorlar. Oraya gidenler bile sandıkta bunun hesabını soracak. Plan yok, proje yok, kaynak yok, ne yapacaklar. 1 trilyon kaynak göster, ben belediye başkanlığını bırakırım diyorum. İmardan çare bekliyor, babanın, amcanın tapularını al imarını yap, müstakil tapularını teslim et, ben başkanlığı bırakıyorum, adaylıktan da çekiliyorum. Şimdi de seni işe yerleştireceğim diye söylentiler var, geçen sefer de aynısını yaptı, hani nerede” diye sordu.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

1 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

2 Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

3 Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

4 Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

5 Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

6 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

7 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

8 Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

9 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Kontrolden çıkan otomobil yol kenarına bırakılan dorseye çarptı: 2 ölü

10 Kontrolden çıkan otomobil yol kenarına bırakılan dorseye çarptı: 2 ölü

hızWeb