Velilerin okul tepkisi

İlkadım İlkokulu nun dönüştürülerek Osman Gazi İmam Hatip Ortaokulu na eklenmesinin planlandığını öne süren okul velileri, düzenledikleri basın açıklamasıyla bu duruma tepki gösterdi\r\n

Velilerin okul tepkisi
\n  
\n
\n İlkadım İlkokulu nun kapatılacağı ve Osman Gazi İmam Hatip Ortaokulu na ekleneceği yönünde bilgi aldıklarını öne süren veliler, okullarının kapatılmasına izin vermeyeceklerini söyleyerek bir basın açıklaması düzenledi. 
\n
\n  
\n
\n EN İYİ OKUL YAKIN OKUL
\n
\n Okul önünde düzenlenen basın açıklamasında veliler adına konuşan Arzu Güney, Biz mahallemizden gitmek, öğretmenlerimizden ayrılmak istemiyoruz. 88 yıl önce bu okulda okumuş bedenleri yaşlı ama zihinleri genç büyüklerimiz de bizimle aynı düşüncede. Biz iki kuşağın ve gelecek nesillerin demokratik hakkını dile getiriyoruz. Okulumuz iki bloktan oluşmaktaydı. İlk olarak B Blok, Osman Gazi İmam Hatip Orta Okulu na eklendi ve öğrencilerimiz tek blok içerisinde eğitim almaya başladı. Birçok öğrenci farklı okullara dağıtıldı. Şimdi de bu durum bize belirsizlik ve tedirginlik yaşatmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı, En iyi okul eve en yakın okuldur açıklamasının ardından yaşanan bu durum büyük bir çelişkidir dedi.
\n
\n  
\n
\n OKULU ALAMAZSINIZ
\n
\n Velilerin tepkisine destek veren Kılıçdede Mahallesi Muhtarı Selahattin Yavuz, Okul yapılacak başka yer kalmadı mı da bizim mahallemizin okulunu alıyorlar. Ben bu okuldan 1956 yılında mezun oldum. Bizim için büyük bir hatıra olan okulumuzu yok ettirmeyeceğiz. Hiç kimseye müsaade etmeyeceğiz. Bu gerginliği arttırmaya gerek yok. Bu okulu alamazsınız. Tarihimize sahip çıkacağız. Yetkilere sesleniyorum, hiç mi yer bulamadınız? Yazıklar olsun size. Velilerimizin direnişinin arkasındayız diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

3 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

4 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

5 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

hızWeb