Diktatörün son çırpınışları

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, twitterin kapatılmasını tepki gösterip, Gözü dönmüş bir diktatörün son çırpınışlarından birisine tanık olduk dedi\r\n

 Diktatörün son çırpınışları
\n   CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Samsun Milletvekili Haluk Koç, yaptığı yazılı açıklama ile Twitter ın kapatılmasına tepki gösterdi. Haluk Koç, açıklamasında şunları kaydetti: Dün gece gözü dönmüş bir diktatörün son çırpınışlarından birisine tanık olduk. AKP sosyal medyanın en önemli alanlarından birisine, Twitter a genel bir sansür getirdi. Haberleşme ve kişisel özgürlük alanlarına müdahalede hayal gibi görünen bir adım attı. Bu komik ve tehlikeli adım, Türkiye’yi artık demokratik bir ülke tanımından tamamen çıkarmıştır. Amaç, yapılan yolsuzlukların, hırsızlıkların, belgeleri ve kayıtlarının toplum tarafından öğrenilmesinin engellenmesidir. Bütün diktatörler korkarlar. Bütün diktatörler kapalı bir toplumdan yanadır. Şu çok iyi bilinmelidir, hiçbir güç, baskı, sansür girişimi, kişisel hak ve özgürlükleri yok etme gayreti, çöküşü engelleyemeyecektir.
\n
\n  
\n
\n Türkiye nin artık demokrasi ile değil, diktatörlükle yönetilen 3 üncü dünya ülkesi konumunda olduğunu belirten Koç, Alo Twitter hattını çalıştıramadıkları için, toptan yasaklama yoluna gittiler. Söylenecek sözün bittiği noktadayız. Bu son adım, şu ana kadar ileri sürülen tüm iddiaların kabul edildiğinin açık kanıtıdır. Türkiye demokrasisi tüm dünyaya S.O.S. çağrısı veriyor. Türkiye yazılı ve görsel medya sansüründen sonra, kişisel haberleşme ve sosyal medya alanını da kaybetmiştir. Tablo açık ve nettir. Diktatör kendisi ile beraber Türkiye’yi de uçuruma sürüklemektedir. Akıl ve vicdan tutulması yaşamayan herkesi bu kabul edilemez darbeye karşı tavır almaya çağırıyoruz ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

3 Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

4 Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

Samsun'da camilerle ilgili karar

5 Samsun'da camilerle ilgili karar

 Kan donduran ifadeler

6 Kan donduran ifadeler

Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

7 Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

8 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

9 Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

10 Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

hızWeb