Saltanat yıkılacak

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, Samsunlular, Büyükşehir Belediyesi nde kurulan Yılmaz ın sac ayaklarını ve saltanatı elleriyle yıkacak” dedi\r\n

Saltanat yıkılacak
\n  
\n
\n  
\n
\n CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, seçim gezileri kapsamında Çarşamba ya bağlı Çınarlık Beldesi ve Canik ilçesi 200 Evler, Yavuzselim, Gaziosmanpaşa ve Belediyeevleri mahallelerinde halk ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a sert eleştirilerde bulunan Cengiz, 30 Mart ta Samsunluların kendi elleriyle sac ayaklarını ve saltanatı yıkacağını söyledi.
\n
\n  
\n
\n YOLSUZLUĞA BULAŞMIŞ
\n
\n Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını merhum Muzaffer Önder den öğrendiklerini  ifade eden Cengiz, Biz halkın karşısında dik durmayı, nezaketi, dürüstlüğü rahmetli Erdal İnönü’den öğrendik. Biz kitlelerle birlikte olmayı, halkın içerisinde halktan biri olmayı da rahmetli Bülent Ecevit’ten öğrendik. Tarihimizin hiçbir sayfasında kara leke yoktur. Bu insanlar sizlere hizmet etmek için aday oldular ve sizlerin desteğiyle iktidara geldiler. Şimdi önünüzde bir fırsat daha var bu yolsuzluğa bulaşmış, herkesle kavga eden, inşaların yaşantılarını etkileyen bir iktidarın yerel yöneticileri karşımızda. Bunların hakkından yine halkımız gelecektir. Ben inanıyor ve güveniyorum, Samsun Büyükşehir Belediyesi nde kurulan sac ayaklarını ve saltanatı Samsunlu kendi elleriyle yıkacaktır” diye kouştu.
\n
\n  
\n
\n YASAKÇI ZİHNİYET
\n
\n Son günlerde yaşanan yasaklama ve insanları haklarına müdahale edilen zihniyeti kınadığını ifade eden Cengiz, şunları söyledi: Bizler hak ve hürriyetlerden bahsederken insanlarımızın huzurunu düşünürken, mevcut iktidar partisi kendileri hakkında iddia edilen yolsuzlukları engellemek ve üzerini kapatmak için bu tür engellemelerde bulunuyor. Demek ki atfedilen iddialar doğruyu işaret ediyor ki bu tür engelleme ve yasaklara başvurmaktadırlar. Twitter’i kapatmak, sosyal medyayı engellemek insanların haklarına açıkça saldırıdır. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey bile bu anlayış yüzünden Türkçe bir mesaj paylaşma ihtiyacı duyuyorsa ülkemizin yurtdışındaki durumunu siz düşünün artık.  
\n
\n  
\n
\n SAMSUNSPOR DAN NEFRET EDİYOR
\n
\n Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı o makama Samsunspor’un getirdiğini de ifade eden Cengiz, “Sayın başkanı o makama Samsunspor getirdi. Samsunspor’un adını kullanarak o koltukta oturuyor. Şimdilerde ise bırakın maçlara gitmeyi kulüpten nefret ediyor. Kulübe harcanacak parayla otel yapılır diyor. El insaf bir büyükşehir belediye başkanı kendi memleketinin takımı hakkında nasıl böyle düşünebilir. Hayretle takip ediyorum” dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kadro netleşiyor

1 Samsunspor'da kadro netleşiyor

Samsun Türkiye'de 4. sırada

2 Samsun Türkiye'de 4. sırada

Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

3 Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

4 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

5 Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

6 Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

7 Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da kayıp genç bulundu

8 Samsun'da kayıp genç bulundu

Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

9 Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

10 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

hızWeb