O halkı değil baronları dinler

Belediye Başkanı Hayati Tekin, Tekkeköy’ü kirli yatırımcılara bırakmayacağını belirterek, Bu güzel insanlara hizmet etmek banim için şereftir, gururdur. Ben sizi dinlerim ama Hasan Togar dinlemez. Onun dinleyeceği baronları var” dedi\r\n

 O halkı değil baronları dinler
\n  
\n
\n  
\n
\n Seçim çalışmalarına Balcalı Köyü nde düzenlediği mitingle devam eden Tekkeköy Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Tekkeköy’ün kaderini kirli yatırım yapmak isteyen sanayicilerin belirleyemeyeceğini söyledi. Tekkeköy’ün asıl sahiplerinin Tekkeköy halkı olduğunu belirten Tekin, Ben size hizmet etmek için varım. Ben sizi dinlerim ama Hasan Togar sizi dinlemez. Onun dinleyeceği baronları var” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n SEL OLUP AKMIŞSINIZ
\n
\n Balcalı Mahallesi nde partisi tarafından düzenlenen mitingde coşkulu bir kalabalığa seslenen Hayati Tekin, “Buraya bir kahve toplantısı yapmak için gelmiştim. Ama siz beni öyle bir karşıladınız ki, burada miting yapmak zorunda kaldık. Bunu ben şöyle okuyorum. Tekkeköy halkı ilçesine sahip çıkacak olan adayın kim olduğunu biliyor. Tekkeköylü ilçesine sahip çıkıyor. Hani nasıl söylenir, ‘sel önünde kütük durmaz’ diye. Sel olup, akmışsınız” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n HALK TEKKEKÖY E SAHİP ÇIKTI
\n
\n Başkan Tekin, kötü niyetli bazı sanayicilerin Tekkeköy’ü kirli yatırım yapmak için bir cennet olarak gördüklerini ileri sürerek, şunları söyledi: “Bu kardeşiniz kirli sanayicilerin önünde durabilecek ve onlara engel olabilecek tek kişidir. Sizden aldığım güçle mobil santrale nasıl karşı çıktıysam, şimdi yine asbestli gemi sökümü yaparak Tekkeköy’ü zehirlemek isteyen kirli yatırımcılara yine karşı koyarım. Tekkeköy halkı bizim o öyle bir beklentimiz olmamasına rağmen bin kadar araba toplayarak bizim mitingimize gelmiş. Bunun anlamı şudur. Halk Tekkeköy’e sahip çıkmıştır. Tekkeköy’ün gerçek sahipleri biziz. Tekkeköy, kirli yatırmacılara teslim edilip peşkeş çekilecek ilçe değildir. Ben Tekkeköy halkı ile gurur duyuyorum. Bu güzel insanlara hizmet etmek banim için şereftir, gururdur.  Ben sizi dinlerim ama Hasan Togar sizi dinlemez. Onun dinleyeceği baronları var” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ŞÖLENİMİZ ŞİMDİDEN KUTLU OLSUN
\n
\n Balcalı dahil Tekkeköy’ün yeni bağlanan mahallelerinde 30 Mart’ta yapılacak seçimleri beklemeden hizmet etmeye başladığını da anlatan Tekkeköy Belediye Başkanı ve CHP Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şu kalabalığa şöyle bir baktığımda Tekkeköycün her noktasından değerli dostların geldiğini görüyorum bunun anlamını şöyle okuyorum ben Tekkeköylüler ilçesine sahip çıkıyor  değerli dostlar, değerli Balacılar bugün Balcıla’dayız hepimiz için Balcalı tarihi bir yerleşkedir milli toprakları vardır çok çalışkan insanları vardır soruyorum ne iktidarlar geldi, ne hükümetler geçti. Nice Milletvekilleri bu meydanlarda aslı astarı olmayan sözler söylediler. Ne asılsız vaatlerde bulundular. Ama Balcalı halkı şunu iyi biliyor ki hizmet süresi başlamadan  daha yani 30 Mart gelemeden  Balcalı sokaklarını geldim gördüm içim kan ağladı. Dereden çakıl almışlar yola dökmüşler,  göz gördü, vicdan ses verdi. Görevimiz başlamadan vicdanım el vermedi. Buyura da yaklaşık 4.5 km yol yaptık . Bizim  bütün yollarımızı asfalt ve parke taşla kaplamaktır. Daha şimdiden bir buçuk trilyonluk asfalt aldık. Biz seçimi size güvenerek kurguladık. Zaten kendi kendimize gelin güvey olduk. Seçimi de garanti gördük. Bir buçuk trilyonluk emisyon malzemesi aldık. Allah’ın izniyle ünümüzdeki dönem 165 km asfalt yapacağız. Allah’ın izniyle Balcalı köyü 15 km asfalta kavuşacak. Planımız budur en kısa sure için yaptığımız çocuk parklarını saymıyoruz. Yaptığımız hizmetleri tamamen yok sayıyorum ama Balacıl halkı size söz veriyorum. Benim böyle bir taahhüde ihtiyacım yok ama size söz varıyorum ki, hepiniz gelişmiş Balcalı’ya kavuşacaksınız. 30 Mart’tan sonra hizmeti göreceksiniz. Arkadaşlar en küçüğümüzden en büyüğümüze kadar hepimiz için bu şölen şimdiden kutlu olsun. Bundan sonraki süreç birliğimizin ve beraberliğimizin de sembolü olsun. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın öyle size öyle bir beş yıl daha yaşatacağım ki hepiniz parmak ısıracaksınız. Tekkeköy’ü hem Türkiye hem de Samsun’da herkes konuşacak. Bu arada hepinizi 23 mart Pazar günü kirazlık mahallemizde düzenleyeceğimiz mitingimize davet ediyorum.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

1 Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

2 Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

3 Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camiler açıklandı

4 Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camiler açıklandı

Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

5 Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

6 Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

İş adamı kazada hayatını kaybetti

7 İş adamı kazada hayatını kaybetti

Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

8 Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

Genç kız sokak ortasında öldürüldü

9 Genç kız sokak ortasında öldürüldü

Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

10 Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

hızWeb