İftiralarını ispatlamayan namerttir

MHP İlkadım Belediye Meclis Üyesi Tonguç Ali Anıl, seçim sürecinde kendisi üzerinden bir takım gerçeği yansıtmayan ifadeler kullanıldığını belirterek, Hakkımda asılsız iddialarda bulunanlar, daha düne kadar beni yanlarına almak için kapımda bekliyordu. İ

 İftiralarını ispatlamayan namerttir
\n  
\n
\n MHP İlkadım Belediye Meclis Üyesi Tonguç Ali Anıl, Samsun’da yıllardır spor kulübü yöneticiliği yaptığını ve kendisini gençliğe yönelik projelere adadığını belirterek, mafya ve çete suçlamaları yapanlara tepki gösterdi.
\n
\n  
\n
\n İFTİRAYI SİZİN İŞİNİZ
\n
\n MHP’den adaylığının açıklanmasından önce kendisine defalarca meclis üyesi adaylığı için giden partiler ve bu partilerin temsilcilerinin şimdi yalan yanlış bilgilerle kafa karıştırmaya çalıştığını öne süren Tonguç Ali Anıl, “Adaylık sürecinin bir kaç ay öncesine kadar bizleri yanına almak isteyenler oldu. Bu süreçte bizi ikna edebilmek için birçok kez görüşmek için aracılar gönderildi. Aracılar vasıtasıyla bizlere meclis üyeliği adaylığı için istediğimiz sıranın verileceği ve isteklerimizin neler olduğu soruldu. Ben tüm bunları bir kenara bırakarak doğruluğuna, dürüstlüğüne ve kişiliğine inandığım Necattin Demirtaş’ın yanında yürüyeceğimi açıkladım. Bu açıklamayı yapmış olmama rağmen birileri aracıları tekrar bize gönderdi ve aynı cevabı aldı. Bugünlerde ise bana aracılar gönderenler, yanlarında görmek isteyenler, bu kez gerek sosyal medyadan, gerek basın yayın aracılığı ile hakkımda mafya, çete, serseri gibi söylemlerle aslı astarı olmayan iftiralar atmaya başladılar. Siyaseten konuşacak birşeyi olmayanlar, iftira siyasetini kendilerine yol edindiler. Hakkımda asılsız iddialarda bulunanlar, daha düne kadar beni yanlarına almak için kapımda bekliyordu. Tekliflerini kabul etmedim diye mi bu kadar rahatsız oldular?” dedi.
\n
\n  
\n
\n KABUL ETMEDİM DİYE
\n
\n Samsun’un kendisini tanıdığını ve hakkındaki dedikodulara itibar etmeyeceğini bildiğini söyleyen Tonguç Ali Anıl, “Hakkımda çıkan bazı söylentilerin artması nedeniyle bu açıklamayı yapma gereği duydum. Şimdi buradan kendilerine soruyorum. Ben sizin yanınızda olsaydım, listenizde yer alsaydım ve tüm tekliflerinize evet deseydim bütün bunları yapacak mıydınız? Yanınızda yer almadığım için mi bunları yapıyorsunuz? Madem ki ben iddia ettiğiniz gibi mafyayım, çeteyim, o zaman neden beni ısrarla safınıza çekmek için çaba harcadınız? Sokak serserisi olarak adlandırılan gençlerimizin elinden tutmak ve onları hayata kazandırmak mafyalık ise, çete ise, serserilik ise, evet ben mafyayım, ben çeteyim, ben serseriyim. Gençleri kötü alışkanlardan kurtarmak için mücadele vermek, onlara doğrunun yanlışın ne olduğunu anlatmak, onlar için konserler düzenlemek, onları spora teşvik etmek kulüp kurmak, onlar için geceler düzenlemek, onları Ramazan aylarında iftar sofralarında buluşturmak mafyalıksa, serserilikse, çete ise evet ben mafyayım, ben serseriyim, ben çeteyim” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İFTİRA ATAN NAMERTTİR
\n
\n Kamuoyunun yanıltılmak istendiğini kaydeden Anıl, hakkında iddiada bulunanları ispata davet ederek şunları söyledi:  “Yanlarında olmadığım için hakkımda yalan yanlış yazılar yazdıran, bizlere iftira atan ve bir takım iddialar ile bizleri karalamaya çalışanlar, hakkımda birçok iddiada ve aslı astarı olmayan ifadelerde bulundu. Bir bildiğiniz varsa, adli makamlara gidin ve iddianızı kanıtlayın. İddiasını kanıtlamayan ve siyasi çıkar için iftira atan namerttir ve namussuzdur. Her zaman söylediğim gibi, hakkımızda bir takım mesnetsiz söylemler ortaya atarak, ne kadar sindirme politikası izlense de, biz doğru bildiğimiz ve inandığımız Necattin Demirtaş ın arkasında yürümeye devam edeceğiz. Meclis üyeliği bizim olmazsa olmazımız asla değildir. Biz inandığımız bu yolda önümüze her ne engel çıkarsa çıksın sonuna kadar yürümeye devam edeceğiz. Bizim her zaman alnımız ak, başımız diktir. Hiç bir zaman yalanın ve yanlışın içinde olmadık, olmayız da. Şunun da bilinmesini isteriz. Üzerimize gelinmeye devam edilirse, bizim de söyleyecek bir kaç sözümüz olur. Bu süreçte benim yanımda olan ve desteklerini esirgemeyen çok değerli ağabeylerime, dostlarıma ve kardeşlerime teşekkürü bir borç bilirim.” 
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU   
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

1 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

2 Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

3 Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

4 Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

Kontrolden çıkan otomobil yol kenarına bırakılan dorseye çarptı: 2 ölü

5 Kontrolden çıkan otomobil yol kenarına bırakılan dorseye çarptı: 2 ölü

Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

6 Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

7 Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

8 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

9 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

10 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

hızWeb