Bunlar şantajcı bunların veri depoları var

Başbakan Erdoğan, Bunlar şantajcı, bunların veri depoları var. Her an her yerden bir şeyler çıkarırlar ve bunlar evlerin çevrelerinde de örgütlenmişler dedi.\r\n

Bunlar şantajcı bunların veri depoları var
\n  
\n
\n AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara mitinginde yaptığı konuşmada, Ankara nın ilçelerini tek tek sayarak, gönülden selamladığını söyledi.
\n
\n  
\n
\n Artık bir dünya başkenti olan Ankara yı, aşkla, sevdayla selamladığını ifade eden Erdoğan, Ankara dan önce bulunduğu Hatay dan 110 bin kişinin selamını getirdiğini belirtti.
\n
\n  
\n
\n Erdoğan, Ankara, sen Selçuklu nun şehrisin, sen Osmanlı cihan devletinin şehrisin, sen İstiklal Savaşı nı başlatan, onu zaferle sonuçlandıran şehirsin. Sen TBMM yi kuran şehirsin. Demokrasinin, milli iradenin şehrisin. Ankara, sen Gazi Mustafa Kemal in, muzaffer kumandanların, demokrasi kahramanı Adnan Menderes in şehrisin. Sen Türkiye Cumhuriyeti nin başkenti, dünya mazlumlarının, gariplerin, yoksulların umudu bir dünya başkentisin. Seninle iftihar ediyoruz Ankara. Tarihinle, camilerin, türbelerin, alimlerinle iftihar ediyoruz. Demokrasi mücadelesindeki emsalsiz yerinle iftihar ediyoruz. Dünya mazlumlarının umudu olduğun için seninle iftihar ediyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n 91 yıllık bu süreçte, iyi günler olduğu gibi kötü günlerin de olduğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
\n
\n Örneğin tek parti CHP dönemini yaşadık. Gazi Mustafa Kemal in vefatının ardından millete yapılan çok ağır zulümleri yaşadık. Ah bu CHP var ya bu CHP, ah kardeşlerim bunun gidecek yeri yok. Bunların ömrü zulümle geçti. Kuran-ı Kerim, Kuran ın öğretilmesi, öğrenilmesi yasaklandı. Camilerimizi kapattılar, yıktılar, ahıra, depoya, müzeye çevirdiler. İnsanların kılık kıyafetlerine müdahale ettiler, sakala, bıyığa, başörtüsene bile karıştılar. Özgürlükleri kısıtladılar. Kitapları yasakladılar, dilleri, kelimeleri yasakladılar. 23 Nisan da kardeşlik üzerine başlayan bir süreci, işte bu tek parti CHP döneminde, ayrımcılık, ırkçılıkla, kutsal değerlere saygısızlıkla maalesef tahrip ettiler.
\n
\n  
\n
\n Bu CHP nin tarihinde ne var, Gazi Mustafa Kemal başlattı ama öldükten sonra yaşananları bakın. İnönü şunu yaptı, Gazi ölür ölmez Türk Lirası nın üzerinden resimlerini kaldırdı, kendi resimlerini koydu. Devlet dairelerinden Gazi nin portrelerini indirdi, kendi portrelerini koydu. CHP bu. Bitmedi, posta pullarının üzerinden Gazi nin resimlerini çıkardı, kendi resimlerini koydu. CHP bu. Buradan Dersim e de sesleniyorum. Ey Dersim, Dersim in katliamını da işte bu CHP yaptı.
\n
\n  
\n
\n CHP hiçbir zaman değişmedi
\n
\n  
\n
\n Ankara nın kendi şahsi, hırsı, çıkarı ve ikbali için Türkiye nin, milletin istikbalini ateşe vermeye çalışan nice zalime şahit olduğunu belirten Erdoğan, Ama asla Ankara umudunu kaybetmedi. Ankara her gün batan güneşin yeniden doğacağına, karanlıkların her sabah yeniden aydınlanacağına gönülden inandı ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Erdoğan, CHP nin hiçbir zaman değişmediğini ve hiçbir zaman değişmeyeceğini ifade ederek, şöyle konuştu:
\n
\n Tek parti iktidarı döneminde millete zulmeden CHP ne ise bugünkü CHP de odur. On yıllar önce ezandan rahatsız olan CHP ne ise bugünkü CHP odur. 27 Mayıs müdahalesine alkış tutan CHP ne ise bugünkü CHP de odur. Merhum Menderes i idama götüren, bunun zeminini hazırlayan CHP ise inanın bugünkü CHP de odur. 27 Mayıs öncesinde,12 Eylül öncesinde sokakları ateşe veren, gerilim siyaseti yapan, insanları tahrik eden, milli iradeye düşman CHP ne ise  işte bugünkü de odur. CHP de isimler değişebilir, CHP solcu gibi, ülkücü gibi görünebilir, CHP dindar gibi, din düşmanı gibi görünebilir ama CHP, CHP dir. CHP kafası değişmez, CHP tavrı, CHP duruşu asla değişmez. Bundan 70 yıl önce milleti küçümsüyorlardı, inanın bugün de küçümsüyorlar. İşte daha yakın zamanda bunlar benim köylü kardeşime, benim çiftçi kardeşime, esnaf kardeşime, ev hanımına, işçiye, memura, bidon kafalı dediler. Göbeğini kaşıyan adam dediler. Makarnacı, kömürcü dediler.
\n
\n  
\n
\n Ağustos böceği gibi 5 yıl yatarlar
\n
\n  
\n
\n CHP nin Ankara da MHP li bir ismi aday gösterdiğine işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:
\n
\n Ne diyor? Çok enteresan. Burası Ankara, modern bir başkent. İlana bakın ilana. Yavaş gardaşım yavaş diyor. Bunların zaten hiç acelesi olmadı ki. Bunlar o kadar yavaş ki ağustos böceği gibi 5 yıl yatarlar, hiç acele etmezler. Ufukta sandık görünce öylesine çalışmaya başlarlar. Ankara da tembele oy yok. Ankara da yavaş olana oy yok. Ankara nın acelesi var. Ankara nın dünyanın en saygın başkenti olmak için yavaş değil, hızlı, becerikli, planı olan, projesi olan, hedefi olan bir aday istiyor.
\n
\n  
\n
\n MHP, CHP nin avukatı gibi çalışıyor
\n
\n  
\n
\n Erdoğan, millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldiklerini vurgulayarak, Şimdi soruyorum sizlere. CHP mi MHP ye mi iltihak etti yoksa MHP mi CHP ye iltihak etti? Belli değil. MHP ye bakıyorsunuz maşallah CHP nin avukatı gibi çalışıyor. CHP ye bakıyorsunuz o da MHP olmaya çalışıyor. CHP Genel Müdürü önceki gün Ankara da bozkurt işareti yapıyor. Yeni partin hayırlı olsun Kılıçdaroğlu. Ankara daki CHP taraftarı solcuların hepsine hayırlı olsun. Şimdi bu bozkurt işaretini gitsinler, 12 Eylül öncesinde öldürülen solculara, ülkücülere izah etsinler. CHP, gitsin bu ülkücü adayını on yıllardır istismar ettiği isimlere izah etsin. Kiralık adayla siyaset olmaz. Organ nakli yapar gibi aday transfer ederek siyaset yapılmaz. Dokuları uyuşmayan organlar bünyeye uyum sağlayamaz. İlkeleri ayaklar altına alarak siyaset yapılmaz şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Bunlarda her numara var
\n
\n  
\n
\n Fethullah Gülen i eleştiren Erdoğan, Bir tane ceketi varmış. Ya bu ne ceket be. Cekete CHP giriyor, MHP giriyor, ananaslar giriyor, rafineriler giriyor, milyarlarca dolarlar giriyor. Allah Allah bu ne tek ceket ya? Anlamak mümkün değil? ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Devletin, ülkenin milli güvenliğini tehdit eden tüm unsurlara karşı gerekli tedbirleri almanın görevleri olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Şu anda hain bir terör örgütü var. Bu bir terör örgütü. Buna karşı gerekli tedbirleri almak bizim görevimiz. Bu Pensilvanya kasetle CHP nin Genel Başkanını indirdi. Baykal ı. Baykal hala başka yerlerde arıyor. Ne başka yerde arıyorsun ya. İşte adres belli. Bu genel müdürü de kasetle getirdiler. İşte şimdi o kasetlerin bedeli ödeniyor. Bunlar şantajcı, bunların veri depoları var. Her an, her yerden bir şeyler çıkarırlar. Bunlar evlerin çevrelerinde de örgütlenmişler. Oralarda evler kiralayıp dinleyebilirler, gözetleyebilirler. Böyle hain bir örgüt bunlar. Bir Başbakanı mahkeme kararı dahi olsa dinleyemezsin. Cumhurbaşkanını dinleyemezsin, Genelkurmay Başkanını dinleyemezsin, bakanları dinleyemezsin. Ama bu zalimler dinler, bu hainler dinler. Bunlar haşhaşi. Bazıları diyor ki; Ya Başbakanım haşhaşi ağır olmuyor mu? Haşhaşi bunların yanında elleri öpülür, elleri. Çünkü o zaman teknoloji o kadar ileri değildi. Bunlarda her numara var. Bildiklerimi anlatamıyorum.
\n
\n  
\n
\n Erdoğan, Ne çile çektirdiniz. Ama tutmadı. Bozuldu bu oyun. İnşallah el ele vereceğiz. İmam hatipler, meslek liseleri el ele omuz omuza inşallah. Düz liselerde Kur-an ı Kerim okunabiliyor. Peygamberimizin hayatı okunabiliyor. Pensilvanya daki zat, bunlar mı seni rahatsız etti? İmam hatiplerin açılması mı seni rahatsız etti? Nasıl vereceksin sen bunların hesabını? dedi.
\n
\n  
\n
\n Pensilvanya ya 30 Mart ta hesabı siz soracaksınız
\n
\n  
\n
\n Erdoğan, Pensilvanya, sen de Kılıçdaroğlu ile beraber haşrolunacaksın, onunla beraber. Çünkü bu attığınız iftiralar... Sen hangi yüzle Tayyip Erdoğan a hain diyecek cüreti kendinde buluyorsun, hangi yüzle, önce haddini bileceksin, haddini dedi.
\n
\n  
\n
\n Pensilvanya daki zatın başörtlerinizi çıkarın, başörtüsü furuattandır dediğine dikkati çeken Erdoğan, Ama sen, 28 Şubat öncesinde böyle söylemiyordun. 28 Şubat ta ödüller yağdırmaya başladın, bunları biliyoruz. Bizim bu kızlarımız, çile çektiler 15 yıl. Şimdi artık başörtülü olarak da okuyabiliyor mu? Üniversiteye girebiliyor mu? Katsayı sorunu var mı? Ayrımcılık var mı? Başı açık, başı örtülü yan yana okuyor mu? Birlik bu, normalleşme bu, kardeşlik bu. Ne çile çektirdiniz ama tutmadı, bozuldu bu oyun. İnşallah el ele vereceğiz, imam hatipleri, meslek liseleri el ele, omuz omuza inşallah. Düz liselerde Kur an-ı Kerim okunabiliyor. Peygamberimizin hayatı okunabiliyor. Pensilvanya daki zat, bunlar mı seni rahatsız etti? İmam hatiplerin açılması mı seni rahatsız etti? Nasıl vereceksin sen bunların hesabını. Onun için CHP yi destekleyen bu Pensilvanya ya 30 Mart ta hesabı siz soracaksınız diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

3 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

5 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

hızWeb