Bozulan çarkları yeniden inşa edeceğiz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP, devletin bozulan bütün çarklarını yeniden inşa edecek dedi.\r\n

Bozulan çarkları yeniden inşa edeceğiz
\n  
\n
\n  
\n
\n CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eğer özgürlükçü tavırdan yana oy kullanacaksanız, adresiniz belli. Atatürk ün partisi, devleti kuran parti, altı ok, Cumhuriyet Halk Partisi, yani halkın partisi dedi. 
\n
\n  
\n
\n Partisince, Sarıyer İstinye Mahallesi nde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, bugün altıncı mitingi için Sarıyerliler ile birlikte olduğunu söyledi. 
\n
\n  
\n
\n Çalışa çalışa kazanacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, Biliyorsunuz diktatörlerin birden fazla özelliği var. Birinci özellikleri korkuya kapılmaları ve korkmalarıdır. Korktukları için sürekli baskı yaparlar. Siz hiç ayakkabı kutusundan korkan bir Başbakan duydunuz mu? Bizde var ama... diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Türkiye Cumhuriyeti ni şaibeli bir kişinin yönetemeyeceğini anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Türkiye Cumhuriyeti ni meydanların hırsız Tayyip dediği bir kişi yönetemez. Türkiye Cumhuriyeti koltuğuna, yurttaşların çıkarını savunan bir kişinin oturması lazım. Az önce söyledim; çalışacağız ama nasıl çalışacağız? Günün 24 saatinde çalışmanızı istemiyorum. Her bir yurttaşımız ülkesini seven, demokrasi ve özgürlük isteyen her yurttaşımız bir kişiyi ikna edecek. Geçen seçimlerde CHP ye oy vermeyen bir kişiyi ister kahvede, lokantada, fabrikada, caddede, parkta ikna etsin.  
\n
\n  
\n
\n Türkiye nin yeni bir tarih yazacağını dile getiren Kılıçdaroğlu, bu seçimlerde 2 buçuk milyon gencin ilk defa oy kullanacağına dikkati çekerek, Umudumuz, geleceğimiz olan gençler. Özgürlüğümüzün ve demokrasinin güvencesi olan gençler, sizlere sesleniyorum. Sandığa giderken şöyle düşünün. Yasakçı bir anlayışa mı, özgürlükçü bir anlayışa mı oy vereceğiz? Yasakçı anlayıştan yanaysanız adresiniz belli. Bir diktatör var. Başında Recep Tayyip Erdoğan. Eğer özgürlükçü tavırdan yana oy kullanacaksanız, adresiniz belli. Atatürk ün partisi, devleti kuran parti, altı ok, Cumhuriyet Halk Partisi, yani halkın partisi ifadelerini kullandı.  
\n
\n  
\n
\n Konuşması zaman zaman çeşitli sloganlarla kesilen Kılıçdaroğlu, partililere helalden yana mı yoksa haramdan yana mı oy kullanacaklarını sorarak, Haram, kul hakkı ve tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını yiyenlerden hesabını soracağız dedi. 
\n
\n  
\n
\n   İstanbul dünya olmalı
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu, miting alanına toplananlardan partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ve Sarıyer Belediye Başkan adayı Şükrü Genç için destek isteyerek, şunları kaydetti: 
\n
\n  
\n
\n İstanbul u bütün dünyanın imrendiği bir metropol haline getirecek bir başkanımız var. İstanbul u İstanbul dan yönetecek bir belediye başkan adayımız var. Onlar diyor ki; İstanbul un sorunlarını ben çözerim. Huzurlu bir Türkiye istiyoruz. Herkesle barış içinde yaşayan yurttaşlar istiyoruz. İstanbul barışın başkenti olmalı. İstanbul huzurun başkenti olmalı. İstanbul yoksulluğun değil, varlığın başkenti olmalı. İstanbul bütün dünya için imrenilecek bir kent olmalı. İstanbul dünya olmalı. İstanbul turizm kenti olmalı. İstanbul entelektüel bir kent olmalı. İstanbul bir kültür kenti olmalı. Çare ne?
\n
\n  
\n
\n   Ulaşım sorununu çözmek istiyoruz
\n
\n  
\n
\n Seçim günü el ele, kol kola, omuz omuza bayram havasında sandığa gideceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, katılımcılardan sandığa giderken ellerini vicdanlarına koymalarını istedi. 
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu, Türkiye nin sorunlarını beraber çözeceğiz. Nazım ın dediği gibi: Bir ağaç gibi tek ve hür. Ve bir orman gibi kardeşçe yaşayacağız. Bu ülkede barışın, huzurun güvencesi biziz. Herkesin kazanmasının güvencesi biziz. Örgütlenmenin güvencesi biziz. Taşeronlaşmaya karşıyız. Biz, İstanbulluların yaşamlarının yarısını yollarda geçirmesini istemiyoruz. Ulaşım sorununu çözmek istiyoruz diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Bu ülkeyi çağdaş bir yönetim anlayışıyla yöneteceğiz. Diyor ya bazen başçalan, efendim, şu CHP gelirse devleti yönetemezmiş. Ulan, afedersiniz. Devleti kuran parti, nasıl devleti yönetemez? Devleti biz kurduk. Demokrasiyi biz getirdik. Bu millet seni başbakanlık koltuğuna oturttu. Hırsızlık, yolsuzluk yap diye değil. Adam gibi ülkeyi yönet diye getirdi. Ama o aksini yaptı. CHP, devletin bozulan bütün çarklarını yeniden inşa edecek.
\n
\n  
\n
\n Kentsel dönüşümü getiren ve uygulayan parti CHP
\n
\n  
\n
\n Türkiye de kentsel dönüşümü ilk defa getiren ve uygulayan partinin CHP olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, Kentsel dönüşümde de çare Sarıgül. O nedenle İstanbullu bütün yurttaşlarıma sesleniyorum: Seni kentin varoşlarına götürmeyeceğiz. Doğduğun, büyüdüğün, oturduğun yerde insan gibi yaşayacağın evlere sahip olacaksın. Yeşil alanların olacak. Yeşil alanları imara açmayacağız. İstanbul u yeşilliklerle, meydanlarla donatacağız. Hele hele Taksim i yasaklamayacağız. Taksim, halkındır, yurttaşlarındır. İstanbul, enerjisini Taksim de boşaltacak şeklinde konuştu. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

1 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

2 Manisa'da bıçaklı kavga: 1 ölü

Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

3 Elazığ'da depremde hasar gören binada yangın çıktı

Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

4 Tarsus'ta traktörün altında kalan şahıs yaralandı

Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

5 Karşı şeride geçen otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

Kontrolden çıkan otomobil yol kenarına bırakılan dorseye çarptı: 2 ölü

6 Kontrolden çıkan otomobil yol kenarına bırakılan dorseye çarptı: 2 ölü

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

7 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

8 Manisa'da otobüs kazası: 2 ölü 2 yaralı

Van'da trafik kazası, 4 yaralı

9 Van'da trafik kazası, 4 yaralı

Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

10 Kaza yapan otomobile, başka bir araç çarptı: 3 yaralı

hızWeb