İLÇELER BİK KAPSAMINDA

İlçelerde kaymakamlıklarca yapılan resmi ilan dağılım işlemlerinin Büyükşehir Yasası nedeniyle 01 Nisan 2014 tarihinden itibaren Basın İlan Kurumu (BİK) Samsun Şubesi tarafından yürütüleceği bildirildi. \r\n

İLÇELER BİK KAPSAMINDA
\n Samsun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Dursun Atalay, resmi ilan dağıtımı ve matbaalarla ilgili bir açıklama yaptı. Fatma Dursun Atalay yaptığı açıklamada, “İl merkezinde müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen resmi ilan dağılımı işlemi Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nün ilimizde şube açmasıyla birlikte 11 Ekim 2010 tarihinde devredilmişti. İlçelerde kaymakamlıklarımız tarafından yürütülen ve valiliğimiz tarafından denetlenmesi yapılan resmi ilan dağılım işlemleri de Samsun’un ilçelerinin Büyükşehir Belediyesi kapsamına alınması nedeniyle 01 Nisan 2014 tarihinden itibaren Basın İlan Kurumu Samsun Şubesi tarafından yürütülecektir. Gerek il merkezinde gerekse ilçelerimizde bulunan gazetelerin denetim ve kontrol işlemlerini karşılıklı anlayış içerisinde beraber yaptığımız İl Basın Kontrol Kurulu’nda görev yapan tüm gazeteci üye ve muhasip üye arkadaşlarım ile gazete imtiyaz sahipleri ve çalışanlarına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
\n
\n Atalay ayrıca, “Bu arada, 08 Haziran 2011 tarihli ve 27958 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nde, 20 Mart 2013 tarih ve 28857 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliklerle; 5681 sayılı Matbaalar Kanunu ile 5187 Sayılı Basın Kanunu’ndaki öngörülen bildirimleri kabul etmek görevi valiliklerin basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü sorumluluk alanına dahil edilmiştir. Bu nedenle 01 Nisan 2014 tarihinden itibaren matbaalar ile ilgili iş ve işlemler müdürlüğümüz tarafından yürütülecektir” diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

 Kan donduran ifadeler

3 Kan donduran ifadeler

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

4 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

5 Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

6 26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

7 Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

8 Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

9 İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

3 gündür mahsur kalan yavru kediyi kurtardılar

10 3 gündür mahsur kalan yavru kediyi kurtardılar

hızWeb