Bu nasıl komplodur

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Sayın Başbakan, bu nasıl komplodur, nasıl montajdır. Bakanın, dışarıdan ısmarlama bir bakan mıdır ki sana komplo için hataya düşmüş olsun? dedi.\r\n

Bu nasıl komplodur
\n   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bana komplo, montaj yapılıyor diyor. Sayın Başbakan, bu nasıl komplodur, nasıl montajdır. Bakanın, dışarıdan ısmarlama bir bakan mıdır ki sana komplo için hataya düşmüş olsun? dedi.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, Mut ilçesinde Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Mersin de etnik köken ve mezhep ayrımı olmaksızın herkese eşit mesafede hizmet edeceklerini söyledi.
\n
\n  
\n
\n 30 Mart ta yapılacak yerel seçimlerin ilk adım olacağını, 28 Ağustos ta Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacağını, 2015 te de genel seçimlerin olacağını anlatan Bahçeli, üç seçimin, Türkiye nin siyasetini belirleyeceğini, kaderini tayin edeceğini vurguladı.
\n
\n  
\n
\n Üç seçimi, Türk milletinin önüne çıkmış tarihi fırsat olarak değerlendiren Bahçeli, Eğer bu üç siyasi olayı bir doğru üzerinde değerlendirerek yorumlarsak bu, Türkiyemizin geleceğini aydınlatacak ve bir anlamda da Adalet ve Kalkınma Partisi nin 11 yıllık saltanatına son verecektir dedi.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, AK Parti nin 11 yıldır ülkeyi yönettiğini, yasama ve yürütme gücünü elinde bulundurduğunu ifade ederek, ülkede kaos, kamplaşma, kutuplaşma ve iç çatışmaya zemin hazırlayan davranış sergilendiğini iddia etti.
\n
\n  
\n
\n Tek başına iktidar olan partinin, sorunları çözmek yerine ötelediğini ileri süren Bahçeli, Cumhuriyetin 90 yılını sorguluyor, milli ve manevi değerleri tahrip ediyor, Türkiye nin üniter, milli devlet ve toprak bütünlüğünü sarsan bir demokratik açılım zırvasıyla Türkiye de PKK nın siyasallaşmasına ve onun cesaretlenmesine yol açıyor ama Türkiye nin, esnafın, çiftçinin hiçbir meselesiyle uğraşmıyor dedi.
\n
\n  
\n
\n Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Mersin de bir çiftçi arasında önceki yıllarda geçen bir olayı anlatan Bahçeli, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sen bir yörük anasına hakaret edemezsin. Bunun hesabını bir gün vereceksin, kimseyi küçümseme hakkına sahip değilsin. Artık yasamada ve yürütmede olan gücü şımartıyor, şaşırtıyor, yoldan çıkartıyor Başbakan ı. Yargıyı kavramak, yargıyı siyasallaştırmak, yargıyı AKP leştirmeyi tercih ediyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Başbakan Erdoğan ın, Ben istediğimi yaparım dediğini öne süren Bahçeli, Twitter mı, yasaklarım bunu diyor. Dünya bana karşı çıkacakmış, çıkarsa çıksın diyor. Kendine babayiğitlik taslayarak, Türk milletinin etrafında toplanacağını zannediyor. Başka türlü konularda da bu böyle ifadesini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, Başbakan Erdoğan ın, yolsuzluk ve rüşvetle mücadele etmek yerine, bunları inkar ettiğini savunarak, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Bana komplo, montaj yapılıyor diyor. Sayın Başbakan, bu nasıl komplodur, nasıl montajdır. Bakanın, dışarıdan ısmarlama bir bakan mıdır ki sana komplo için hataya düşmüş olsun? Genel müdürü kim tayin etti ki genel müdür, ayakkabı kutusunda 4,5 milyon dolar parayı saklıyor? İran dan gelen zavallı bir şarlatan, 29 yaşındaki bir uşak, senin bakanını ve dört tane çocuğunu nasıl avucunun içine alıyor ki rüşvetle, suistimalle aldatıp, her şeyini yaptırıyor? Bunlar nasıl komplodur? Eğer bunların alayına komplo diyorsan senin iktidarın da komplodur. Senin, iktidar olduğundan haberin yoktur. Şimdi yolsuzluk ve rüşvetle mücadeleden çekiniyor.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, konuşması sırasında bazı partililerin, Sayın deme diye bağırması üzerine, Biz Türkmeniz, bizde edep var. Biz, devletin Başbakanına sayın deriz. Onun için vazgeç sen öyle ağızdan dedi.
\n
\n  
\n
\n Siyasi iktidarın yalan lobisi oluşturduğunu savunan Bahçeli, şunları söyledi:
\n
\n  
\n
\n Bir çalan lobisi oluşturmuş, içinde oğlu da var, her şeyi yapıyor. Bir de talan lobisi oluşturmuş, dağda, bayırda 2B de ne varsa yakınlarına peşkeş çekiyor. Böyle bir iktidarın artık sonu gelmiştir. Bu iktidarda Recep Tayyip Erdoğan ın siyasal ömrü tükenmiştir ve bu seçimlerde belediye başkanlığı seçilecektir ama milletimiz, kendilerini uyararak önemli bir kayba uğratacak ve arkasında da gelişecek siyasi olaylar çerçevesinde millet diyecek ki, Artık yeter, yüzde 51 ile geldin, yüzde 51 ile haydi güle güle diyecek. Bunu başarmak lazım.
\n
\n  
\n
\n Herkesin oy kullanmasını isteyerek, sandığa ve oylara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, Siz o gün görev orucundasınız. Akşama kadar orada olacaksınız, milliyetçi hareketin veya bugünkü siyasi iktidara oy vermeyen herhangi bir vatandaşın oyunu kimseye çaldırmayacaksınız. Böyle bir konuda hepinizi göreve çağırıyoruz. Davamız size emanettir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Bahçeli, Mut ilçesindeki programının ardından Silifke ye geçerken, Kargıcak köyünde kahvehanede bir süre dinlendi. Burada çay içen Bahçeli, yoldan geçen servisteki öğrencilerle sohbet etti.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir günde 9 pozitif vaka tespit edildi, valilik rehavet uyarısı yaptı

1 Samsun'da bir günde 9 pozitif vaka tespit edildi, valilik rehavet uyarısı yaptı

Samsun'da Korona'dan vefat sayısı açıklandı

2 Samsun'da Korona'dan vefat sayısı açıklandı

Samsun'da cip denize uçtu

3 Samsun'da cip denize uçtu

Fındık fiyatları ne kadar? 27 Mayıs Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 27 Mayıs Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

İlahiyatçı yazarın şüpheli ölümü

5 İlahiyatçı yazarın şüpheli ölümü

Samsunspor için Altınordulu Muhammed iddiası

6 Samsunspor için Altınordulu Muhammed iddiası

Bu ilçede 450 bin TL'lik veresiye borçları temizlendi

7 Bu ilçede 450 bin TL'lik veresiye borçları temizlendi

Sokak ortasında vahşet

8 Sokak ortasında vahşet

Evinin önünde bıçaklanan şahıs hayatını kaybetti

9 Evinin önünde bıçaklanan şahıs hayatını kaybetti

İzmir'de aranması bulunan şahsa yönelik operasyonda 1 kişi intihar etti

10 İzmir'de aranması bulunan şahsa yönelik operasyonda 1 kişi intihar etti

hızWeb