Burma: Gelecek buralarda

İncesu-Çakırlar Mahallesi nde halkla buluşan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Burası çok güzel ve değerli bir yer haline gelecektir. Zaten Samsun sıkışmış durumda, gelecekteki yerleşim alanı buralar olacaktır. Gelecek buradadır dedi\r\n

 Burma: Gelecek buralarda
\n  
\n
\n  
\n
\n İncesu-Çakırlar Mahallesi nde halkla buluşan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, vatandaşların özellikle ulaşım ve alt yapı konusunda sorduğu sorular üzerine, Biraz  sabrederseniz, alt yapı sorununuz çözümlenecektir. Buralar Samsun un gelecekteki yerleşim bölgesidir. Gereken her şey şimdi olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da Büyükşehir Belediyesi ve bizim tarafımızdan yapılacaktır dedi. 
\n
\n  
\n
\n BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
\n
\n Kendi görev alanında bir şey olursa gereğini yetine getirdiğini, hatta bu bölgelere, kanunen yetki ve sorumluluk alanında olmadığı halde halk mağdur olmasın diye vidanjör ve cenaze aracı hizmeti verdiğini ifade eden Burma, Gelişme bir yerden başlar, diğer yerleri de içine alacak şekilde ilerler. Tarihinizde görmediğiniz hizmetleri verdim. 5 yıl içinde Çakırlar Korusu, düğün salonları, sosyal tesisler, kapalı pazaryerleri, yollar, asfaltlar, satih kaplamalar yaptım. Talebiniz üzerine alt yapınızın yapılmasına ve doğalgazın gelmesine öncülük ettim. Önümüzdeki dönem bu çalışmalar tamamlanacak. Ondan sonra da yollarınızı, parklarınızı yapacak, bölge için önemli yeni projeleri hayata geçireceğiz.  Böylece burası çok güzel ve değerli bir yer haline gelecektir. Zaten Samsun sıkışmış durumda, gelecekteki yerleşim alanı buralar olacaktır. Gelecek buradadır. Tüm bu çalışmaları bu dönem olduğu gibi gelecek dönem de sizlerle birlikte başaracağız diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n BİLGİSİ, BİRİKİMİ VAR MI?
\n
\n Bölge halkının imar planları konusundaki sorularını da yanıtlayan Başkan Burma, Bu bölgelerde bulunan belediyeler ayrı ayrı planlar yapmışlar. İmar planı var olan, hele de parselasyonu yapılan yerlerde bunu değiştirmek çok mümkün değildir. Ancak bu konuda elimizden gelen gayretle imar yönetmenliğinin insanların hakkını gasp etmeyecek şekilde uygulanması için çaba sarf ettiğimizi biliyorsunuz. Ama konu büyükşehir gündemine alınmadı. Ben belediyecilik denince ilk akla gelen insanlardan biriyim. Mimarım, projeciyim. Bu işin içinde bu kadar varım. Ben kenti, projelerimi, bugünü, yarını, geleceği ne olacak diye düşünerek yapıyorum. Yaptığımız bir çok eser var. Bunlar arasında Yaşam Parkı-Merkezi, Atakum Kültür ve Sanat Merkezi, Çakırlar Korusu, Emek Park-Pazarı, Türkiye çapında projelerdir. Nüfusumuz yüzde 50 arttı. Beğenilmeyen, güzel olmayan bir yere insanlar niye akın akın göç etsin? Karadeniz de Atakum kadar gelişen ve büyüyen bir yer göstersinler bakalım gösterebilecekler mi?  Sizler herkesi sınavdan geçireceksiniz. Diyeceksiniz ki, bu adam hiç olmazsa bir site yöneticiliği falan yaptı mı? Ne üretti? Bilgisi, birikimi var mı? Ne ürettiğini bileceğim ki neler üretebileceğini de kestirebileyim değil mi? şeklinde konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Öte yandan Başkan Burma, kendisini görmek isteyen 82 yaşındaki Dursune Kaya ve Ekrem Odabaş ı kırmayarak, onları evlerinde ziyaret etti.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

1 Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

2 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

3 Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

Washington'da Floyd protestosu

4 Washington'da Floyd protestosu

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

5 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

6 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

7 Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

8 4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

9 Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

10 Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

hızWeb