Halkın içinde başım dik dolaşıyorum

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Hiç bir zaman halka rağmen iş yapmadım. Hep onların menfaatini gözettim. Akçeli işlerin içinde olmadım. Maaşımla yetindim. Halkın içinde hesap verebilir vaziyette, rahat, huzurlu, başım dik, dolaşabiliyorum dedi\r\n

Halkın içinde başım dik dolaşıyorum
\n  
\n
\n Pelitköy TOKİ Sakinleri nin organize ettiği toplantıya katılan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Bunca imar planı yaptım, ilçenin en değerli yerleri neresidir bilmezmiyim? Elbette bilirim ama ismime leke getirmemek, halkın güvenini sarsmamak için bir metrekare yer bile almadım diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ATAKUM BÜYÜK BİR DESTAN
\n
\n Başkan Burma, Atakum un 20 yaşına girdiğini, bunun 15 yılında kendisinin başkan olarak bulunduğunu belirterek, Hem belde hem ilçe kurucu belediye başkanıyım. Bu Allah ın bir lütfudur. İki masa 12 sandalye, 2 kamyonet, 2 kırık dökük kamyon ile göreve başladığım ilk dakikadan itibaren O nunla yattım, O nunla kalktım. Gecemi gündüzüme katarak, geliştirmeye ve büyütmeye çalıştım. Bir büyük köyde, sıfırdan başlayarak bugünlere geldik, koca bir şehir oluşturduk. Onun için Atakumun benim gönlümde çok önemli ve büyük bir destanı vardır. Bunu anlatmaya kalksam günler, haftalar alır. Karadeniz in en hızlı gelişen, değişen, büyüyen, herkesin gelip yerleşmek için veya işyeri açmak için yarış ettiği bir yer haline geldik. Her uygulamaları, imar planları, çalışma yöntemleri değişik 6 ayrı belediyeyi birleştirmek, ondan sonra proje üretmek ve yatırım yapmak kolay işler değildi. Biz bunu başardık. Hem de çok iyi yaptığımıza inanıyorum ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n ESERLER KAZANDIRDIK
\n
\n Burma açıklamalarını şöyle sürdürdü: Ortaya koyduğumuz kentleşme ve kentlileşme vizyonu, turizm akslı büyüme, eğitimde ve sağlıkta öne çıkma hedefimiz doğrultusunda emin sağlam ve adımlarla ilerliyoruz. Yaşam Parkı, Türkiye Engelliler Federasyonu tarafından örnek proje gösterildi. Çakırlar projemiz TEMA vakfından teşekkür belgesi aldı. Bir süre önce açtığımız Emek Park, bir parktan daha fazlasıdır. İçinde emek pazarı da vardır. Türkiye ye örnektir. İçinde bazı küçük eksikler olduğu için yapımını bitirdiğimiz ama içinde bazı küçük eksikler olduğu için hizmete açmadığımız Atakum Kültür ve Sanat Merkezi , Karadeniz in en büyüğüdür. Kapalı pazar yerleri, Samsun un en güzel düğün salonları, sosyal tesisler, kültür ve spor evleri, etüt merkezleri, semt sahaları, 121 park, 450 kilometrelik yeni yol lar yaptık. Böylesine güzel ve önemli eserleri, işleri Atakum a kazandırdık. Son derece verimli bir beş yıl geçirdik. Türkiye nin en hızlı gelişen ve değişen iki belediyesinden birisi olduk. Hizmetleri en çok beğenilen belediye başkanı seçildim. Atakum daki müthiş gelişme Türkiye nin dikkatini çekmektedir. Bütün bunları halkla işbirliği içerisinde yaptık. Onların desteği ve sevgisi bana itici güç oldu. Halktan aldığım destekle, enerjiyle, sevgiyle bu dönem çok şeyler ürettik. Atakumun gelişmesi önümüzdeki dönem de daha hızlı bir şekilde devam edecektir.  
\n
\n  
\n
\n MAAŞIMLA YETİRİYORUM
\n
\n Bunca imar planı yaptım, ilçenin en değerli yerleri neresidir bilmezmiyim? Elbette bilirim ama ismime leke getirmemek, halkın güvenini sarsmamak için bir metrekare yer bile almadım diyen Başkan Burma, Hiç bir zaman halka rağmen iş yapmadım. Hep onların menfaatini gözettim. Akçeli işlerin içinde olmadım. Maaşımla yetindim . Halkın içinde hesap verebilir vaziyette, rahat, huzurlu, başım dik, dolaşabiliyorum. Bu nedenle aday olacaksın diye halktan ve partimden baskı gelince dayanamadım. Bir dönem daha devam etmeye karar verdim. Bu benim Atakum a olan zaafımdan kaynaklanmaktadır. Şu an ikinci büyüğüz ama 7-8 sene sonra Samsun un en büyük ilçesi ve merkezi olacağız. Gelecek projelerimizi de buna göre hazırladık. Ben kavgacı değil uzlaşmacı bir adamım. siyaseti kimseye laf atarak, başkasıyla uğraşarak değil kendine güvenerek, yaptıklarımı ve yapacaklarımı anlatarak yaparım. Sizlerin değerlendirmenizi iyi yapacağına ve hak edene hakkını vereceğinize inanıyorum şeklinde konuştu.  
\n
\n  
\n
\n Öte yandan Başkan Burma, hastalığından dolayı kendisini görmeye, dinlemeye gelemeyen 88 yaşındaki Zakire Aytaç ı da evinde ziyaret ederek, onun gönlünü aldı.  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun kamu hastanelerinde yeni dönem

1 Samsun kamu hastanelerinde yeni dönem

Samsun Sağlık Müdürü Oruç uyardı

2 Samsun Sağlık Müdürü Oruç uyardı

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

3 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Samsun'daki belediye 16 personel alacak

4 Samsun'daki belediye 16 personel alacak

Samsun'da esnaf yeni teşvik bekliyor

5 Samsun'da esnaf yeni teşvik bekliyor

Samsun'a kurulacak Orta Doğu'da tek olacak

6 Samsun'a kurulacak Orta Doğu'da tek olacak

Otomobil işçilerin konakladığı alana daldı: 2 ölü

7 Otomobil işçilerin konakladığı alana daldı: 2 ölü

Silahlı kavgada 1 kişi öldü

8 Silahlı kavgada 1 kişi öldü

Amasya'da otomobil tarlaya uçtu: 3 yaralı

9 Amasya'da otomobil tarlaya uçtu: 3 yaralı

Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

10 Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

hızWeb