MEDICANA’DA EĞİTİM GÜNLERİ

Medicana Samsun Hastanesi personeli için, Organ Bağışının Önemi ve Etkili İletişim Teknikleri - Ekip Çalışması konularında eğitim düzenlendi.\r\n

MEDICANA’DA EĞİTİM GÜNLERİ
\n  
\n
\n Medicana Samsun Hastanesi Eğitim çalışmaları kapsamında, organ bağışının önemini anlatan İl Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Koordinatörü Abdullah Kula; katılımcılara ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. Düzenlenen ilk eğitimde konuşan Kula, Organ bağışı, yaşarken yaptığımız bir bağış ama ölümümüzden sonraki bir uygulamayı yansıtıyor. Asıl organ bağışı kavramı kadavra nakilleri için kullanılmaktadır. Yaşam boyu kullandığımız, bizi yaşatan organlarımızın, öldüğümüzde bambaşka hem de tanımadığımız insanları yaşatmak amacıyla kullanılması ve bu organlardan, bağışlayanların herhangi bir menfaatinin olmaması, kavram olarak gerçek bir bağış olduğu gibi aynı zamanda büyük bir insanlık örneğidir dedi.
\n
\n  
\n
\n Medicana Eğitim Günleri kapsamında gerçekleştirilen ikinci eğitim; OMÜ Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi  Aynur Arslan tarafından verdi. Etkin İletişim Teknikleri - Ekip Çalışması konusu ile ilgili bilgiler sunan Arslan, İletişim hem özel yaşamdaki bir insanın, hem kurumlarda çalışan yöneticinin/personelin hem de kurumların kendisinin varlıklarını sürdürme biçimlerinin bir ürünüdür. Ayrıca bu ürün (iletişim becerisi, iletişim yaklaşımları) hem günlük yaşamda hem de iş yaşamında meydana gelen her türlü gelişmeden ve değişimden kolayca etkilenen bir olgudur. İletişim hem bireysel bir kişilik olan insanlara hem de tüzel bir kişilik olan kurumlara özgü bir olgudur. Diğer bir deyişle, iletişim, hem insanların hem de kurumların günlerini mutlu ve huzurlu geçirebilmeleri için gerekli olan bir beceridir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ekip çalışmasının yaşamın her alanında önemli bir husus olduğunun altını çizen Arslan; Aslında ekip çalışması geniş anlamda toplumsal yaşamın olmazsa olmaz bir kuralıdır. İnsan toplumsal bir varlık olduğuna göre kendisinden başka birine veya birilerine mutlaka ihtiyaç duymaktadır. Fakat bunlar geleneksel anlamda yardımlaşma ve dayanışmanın unsurları olup, birlikte hareket etmeyi çağrıştırmaktadır. Bu birlikte hareket etme, bir hedef doğrultusunda meslek elemanlarından oluşursa ve meslek elemanları arasında bilgi paylaşımı, fikir birliği ve mesleki müdahale gibi kavramları içerirse işte o zaman ekip çalışması kavramı ortaya çıkmış olmaktadır dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Eve çağırdığı hayat kadınları tarafından soyuldu

1 Eve çağırdığı hayat kadınları tarafından soyuldu

Siirt'ten acı haber: 2 asker şehit, 7 asker yaralı

2 Siirt'ten acı haber: 2 asker şehit, 7 asker yaralı

Arnavutköy'de müşterilerin olduğu lokantaya silahlı saldırı

3 Arnavutköy'de müşterilerin olduğu lokantaya silahlı saldırı

Polisin kaza yapan alkollü sürücü ile imtihanı

4 Polisin kaza yapan alkollü sürücü ile imtihanı

Düzce'de otomobile silahlı saldırı

5 Düzce'de otomobile silahlı saldırı

İzmir'de kundaklandığı ileri sürülen servis minibüsü yanarak küle döndü

6 İzmir'de kundaklandığı ileri sürülen servis minibüsü yanarak küle döndü

hızWeb