Yılmaz ın sonu göründü

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, Samsunlu artık gerçeği görmeye başlamıştır. Yolun sonu görünmektedir. Yılmaz’ın kurduğu saltanat artık bitecektir. Yıllarca Samsun’u pervasızca ve ben yaptım oldu zihniyetiyle yönetenler halkımızdan büyü

 Yılmaz ın sonu göründü
\n  
\n
\n CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, seçim çalışmaları kapsamında Havza, Vezirköprü ve Ladik ilçelerinde düzenlenen mitinglere katılarak vatandaşlara seslendi ve yapılan köy programlarına katıldı. Artık yolun sonunun göründüğünü ifade eden Cengiz, “Samsunlu artık gerçeği görmeye başlamıştır. Yolun sonu görünmektedir. Yusuf Ziya Yılmaz’ın kurduğu saltanat artık bitecektir. Yıllarca Samsun’u pervasızca ve ben yaptım oldu zihniyetiyle yönetenler halkımızdan büyük tokat yiyeceklerdir” diye konmuştu.
\n
\n  
\n
\n BOL KESEDEN KONUŞMAK KOLAY 
\n
\n Kendisinin sahaya çıktığı zaman da ve süreç öncesinde de hiçbir adayın seçim çalışması yapmadığını da ifade eden Cengiz, “Ben sadece belediye başkan adayı olduğumda değil, günlük zaman zarfında bile ara ara köylerimizi gezip sorunlarını dinlerdim. Seçim dönemlerinde ortalığa çıkıp nara atanlardan olmadım. Ulaşamadığım köylere telefon açıp hallerini hatırlarını sordum. Vatandaş dediğiniz oy deposu değildir, onlar insandır. Şimdilerde nara atanlar, önde olduklarını söyleyip bunu iddia edenler seçim sürecinden önce neredeydiler? Bol keseden konuşmak kolaydır. Görevdeyken yapılan hizmetin yanı sıra görevi bıraktıktan sonra da yapılan hizmetin ve ilginin vatandaşın üzerinde devam etmesi gerekmektedir. Bizim insanlarımız kindar değil vefalıdır, kendine yapılanı hiçbir zaman unutmaz” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR?
\n
\n Bu iktidarın sabıkalı olduğunu da ifade eden Tarık Cengiz açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bu iktidar seçimlerde sabıkalıdır. Her türlü sakatlık ve hukuk dışı faaliyetlerde bulunabilirler. Ben sağduyulu vatandaşlarımıza sesleniyorum. Sandıklara lütfen sahip çıkalım. Doğrunun, dürüstlüğün ve adaletin yerini bulması için sandıklar çok önemlidir. Oyunuzun değeri ve kıymeti ancak sandığın güvenliği ve adaletli çıkan sonucundan anlaşılır. Her yer reklam panosu olmuş durumda. Bir miting için dökülen harcanan paranın haddi ve hesabı yoktur. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Yasalar çerçevesinde yasak ve aykırı olan her yerde afişleri var. Ne YSK kararı ne de mahkeme kararı tanıyorlar. Hukuk artık iflas etmiştir. Türkiye Cumhuriyetinde bir iktidar partisinin bu kadar pervasızca hareket ettiği bir seçim dönemini daha yaşamamıştır.
\n
\n  
\n
\n 31 MART SABAHI  AYDINLIK BİR GÜN
\n
\n Samsun halkının 31 Mart sabahı aydınlık bir güne uyanacağını söyleyen Cengiz, “31 Mart sabahı belediye başkanı olduğum takdirde ilk yapacağım taşeron işçilerimizle birlikte belediye balkonunda keyifle çay içmek olacaktır. Ben onlara söz verdim hepsi sendikal haklarına kavuşacaktır. Ben dolmuşçu esnafımıza da söz verdim eski güzergahları ve haklarını elde edecek alınan UKOME kararları baştan düzenlenecektir. Saathane Meydanı projemize göre aslına uygun bir şekilde aynı mimaride vatandaşlarımız mağdur edilmeden tekrar inşa edilecektir. Alınacak olan her kararlar meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişare sağlanarak alınacaktır. Kısacası biz Samsun için hayal değil proje üretiyoruz. Ütopik vaat peşinde koşmuyoruz. Her şey saydam ve net. 30 Mart günü vereceğiniz her oy sizlerin ve ülkemizin beş yıllık geleceğinizi etkileyecektir. Ben Samsun halkının en doğru kararı vereceğine yürekten inanıyorum diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı

1 Antalya-Konya yolunda feci kaza: 2 ölü, 4 yaralı

Samsun'da bıçaklı saldırı: 3 yaralı

2 Samsun'da bıçaklı saldırı: 3 yaralı

Vahşet: 6 yaşındaki kız çocuğu boğularak öldürüldü

3 Vahşet: 6 yaşındaki kız çocuğu boğularak öldürüldü

Samsun'da bu projeler 30 yıldır tamamlanmadı

4 Samsun'da bu projeler 30 yıldır tamamlanmadı

Fındık fiyatları ne kadar? 11 Temmuz Cumartesi serbest piyasa fındık fiyatları

5 Fındık fiyatları ne kadar? 11 Temmuz Cumartesi serbest piyasa fındık fiyatları

AK Parti Milletvekili Gürel'den "Baro" açıklaması

6 AK Parti Milletvekili Gürel'den "Baro" açıklaması

Termal tesiste iki kadın silahla öldürüldü

7 Termal tesiste iki kadın silahla öldürüldü

Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi

8 Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi

Korkutan anız yangını

9 Korkutan anız yangını

Samsun'da DEAŞ operasyonu: 9 gözaltı

10 Samsun'da DEAŞ operasyonu: 9 gözaltı

hızWeb