Onlar kapatır, biz açarız

AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, istihdam kurslarının kapatılmasına tepki göstererek, Aş ve iş sağlayan kursları kapatan zihniyete 30 Martta gereken cevap verilecek. Onlar kapatsın, biz açarız” dedi\r\n

 Onlar kapatır, biz açarız
\n  AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, Ahulu ve Derecik mahallerinde mahalle sakinleriyle buluştu. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Tok, Her Adımda İlkadım adını verdiği projelerini anlattı.  İşsizlik sorunu aza indirmek için projelerinin olduğunu belirten Tok, Kentte yaptığınız yatırımları ekonomik kalkınma ile destekleyemezseniz, istihdama katkı da sağlayamazsınız. Biz, bu mantıkla hareket edip ülkemizin ve kentimizin en büyük problemi işsizlik konusunda ne yapabiliriz, bu sorunu nasıl minimuma indirebiliriz, diye düşünüyoruz. Çalışmalarımızı ve projelerimizi bu konuda yoğunlaştırmış durumdayız  diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İLMEK VE GAMEK 
\n
\n KURSLARINI KAPATTILAR
\n
\n Kendi belediye başkanlığı döneminde istihdam kaynaklı kurs açtıklarını anlatan Erdoğan Tok,   Ülkemizin en önemli sorunlarının başında gelen işsizlik konusuna çözüm sağlamak amacıyla İLMEK Meslek Edindirme Kurslarını açmıştık. Çokta verimli olmuştu.  Bu kursumuzda gençlerimiz mobilya döşemeciliği öğreniyordu. Mobilya Döşemeciliği kursumuzla her altı ayda bir,  200 gencimiz hem iş hem de meslek sahibi oldu.  Bizden sonra gelen belediye başkanı hem bizim İLMEK kursumuzu, hem de Süleyman Kaldırım ağabeyimizin açmış olduğu  GAMEK kurslarını kapattı ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n MAHARET KAPATMAKTA DEĞİL
\n
\n İş bilenin kılıç kuşananın  diyen Tok açıklamalarını şöyle sürdürdü: 50 Mahalleye 50 Tekstil Projesini adı altında meslek kursu açarak milleti kandırdılar. Proje daha ikinci ayda uygulanamaz hale geldi. Bir yandan iki istihdam kapısına kilit vuracaksın. Diğer taraftan 50 Mahalleye 50 Tekstil Atölyesi projesiyle istihdam sağlıyoruz diyeceksin.   İŞKUR ile işbirliği içerisinde işsizlik sorununa çözüm arayarak İLMEK Meslek Edindirme ve İstihdam Merkezi birimi kuracağız.  Bir çok meslek örgütü ile birlikte proje üreterek ara eleman ihtiyacını karşılayacak iş garantili meslek kurslarını hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bir yandan işsizlere iş imkânı sunarken diğer yandan ise, meslek edindirme kursları ile nitelikli personel yetiştirmeyi sağlayacağız. Gençlerimizi sokak ve kahve köşelerinden kurtaracağız. Geleceklerini kurmalarını sağlayacağız. Bu sayede altın bilezikleri olacak.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

3 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

5 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

7 Minibüs ile otoyola ters yönden giren 6 hırsızlık şüphelisinden 4'ü yakalanarak

hızWeb