30 Mart yaklaştıkça ahlak dışı saldırılar yoğunlaşıyor

Başbakan Erdoğan, 30 Mart yaklaştıkça, seçim yaklaştıkça, muhaliflerin ve muarızların ahlak dışı saldırıları da yoğunluk kazanıyor dedi.\r\n

30 Mart yaklaştıkça ahlak dışı saldırılar yoğunlaşıyor
\n  
\n
\n AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingde sözlerine, Alaplı, Çaycuma, Devrek sizleri gönülden selamlıyorum. Gökçebey, Karadeniz Ereğli sizleri muhabbetle selamlıyorum diyerek başladı.
\n
\n  
\n
\n Erdoğan, 30 Mart seçimlerinin Zonguldak ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını dileyerek, alandakilere, bugün ziyaret ettiği Düzce, Karabük ile dün ziyaret ettiği Samsun ve Kastamonu nun selamlarını getirdiğini kaydederek, Buradan önce 53 şehre ulaştım. Hepsinden sizlere selam getirdim. Allah a hamdolsun Türkiye, çok büyük bir heyecan yaşıyor. Sadece gittiğim 53 şehir değil, 81 vilayet büyük bir heyecan yaşıyor. 77 milyon, oynanan oyunu görüyor; ülkesine, milletine, bayrağına, istiklaline sahip çıkıyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Bir hususu özellikle belirtmek istediğini dile getiren Erdoğan, meydanda toplananlara şöyle seslendi:
\n
\n  
\n
\n 30 Mart yaklaştıkça, seçim yaklaştıkça muhaliflerin ve muarızların ahlak dışı saldırıları da yoğunluk kazanıyor. Sandığı gölgelemek, millet iradesini karalamak isteyenler, her türlü çirkinliğe, her türlü çirkefliğe başvuruyorlar. Sizden 30 Mart günü, gün boyunca sandıklara sahip çıkmanızı özellikle rica ediyorum. Oy pusulaları üzerinde kalemle işaretleme yapma çağrısı yapanlar var. Bunlar art niyetli. Bunlara asla aldanmayın. Oy pusulasının üstünde mühür dışında hiçbir işaretin olmaması gerekiyor. Sandık başında sizlere teslim edilen pusulalara da dikkat edin. Onların da üzerinde hiçbir işaret olmayacak. Kimseye kulak asmayın. Ne diyor Arif Nihat Asya? Yürüyeceksin... Millet yürüyecek arkandan/Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan dan. Sizin gibi aziz bir millet olduktan sonra biz bu zalimlere asla bu postu teslim etmeyiz. Sandığa gidin.
\n
\n  
\n
\n Nasil tek ceketse?
\n
\n  
\n
\n Erdoğan,  isim vermeden Fethullah Gülen i, Pensilvanya... CHP cebinde, MHP cebinde, milyarlar cebinde, holdingler cebinde, rafineri cebinde... Ne diyor? Tek ceketi varmış. Nasıl bir tek ceketse? sözleriyle eleştirdi.
\n
\n  
\n
\n Bazı kesimlerin, huzuru bozmak için elinden geleni yapacağını söyleyen Erdoğan, bugüne kadar sabrettiklerini, hiçbir tahriğe kapılmadıklarını, hiçbir saldırıya da boyun eğmeyeceklerini belirtti. Erdoğan, Provokasyonlara karşı dikkatli olacağız. Milli iradenin en güzel, en sağlıklı şekilde sandığa yansımasını temin edeceğiz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Erdoğan, 30 Mart taki seçimin sıradan bir seçim olmadığını dile getirerek, Bu bir belediye seçimi değil, belediye meclis üyeleri seçimi değil, muhtarlık değil; adeta bir genel seçim genel. 30 Mart ta ya eski Türkiye diyeceğiz ya yeni Türkiye diyeceğiz ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Ne diyoruz, ne diyoruz? diye alandakilere soran Erdoğan, Yeni Türkiye yanıtı gelince, sözlerini şöyle sürdürdü:
\n
\n  
\n
\n İstiklal mücadelesine, istikbal mücadelesine ben sizlerden destek bekliyorum. Bize kimlerin taarruz ettiğine lütfen dikkat edin. Karşımızda oluşan ittifaka dikkat edin. Bu ittifakın içinde kimlerin olduğuna dikkat edin, nasıl bir istiklal mücadelesi içinde olduğumuzu da net göreceksiniz. Kim var bu ittifakta? CHP, MHP, BDP, Pensilvanya, malum medya, işverenler, eli kanlı terör örgütleri, hepsi buraya destek veriyor; faiz lobileri, kan lobileri, Türkiye düşmanı çevreler bu ittifaka destek veriyor. Türkiye nin güçlenmesinden, ekonominin büyümesinden, huzurun, kardeşliğin artmasından rahatsız olan kim varsa bu ittifaka destek veriyor. Onlar, ahlak dışı araçlarla bize saldıracaklar. Varsın saldırsınlar ama biz bunu kaale almayacağız. Biz yolumuzda emin adımlarla yürüyeceğiz. 
\n
\n  
\n
\n Bu CHP hiçbir zaman Hakk ın yanında olmadı, hiçbir zaman halkın yanında olmadı. Bu CHP tek parti yıllarından beri demokrasiyi içine sindiremedi. Menderes ten bu yana CHP nin tek başına iktidara geldiğini hiç gördünüz mü? Niye? Benim milletim CHP nin cemaziyelevvelini çok iyi biliyor. Ya bu CHP, bizim dinimize, bizim mukaddesatımıza, bizim camilerimize, bizim ezanımıza, bizim kitabımıza saldıran CHP değil mi? Onun için de hiçbir zaman CHP ye benim milletim tek başına iktidar vermedi. Düne kadar bu CHP Ergenekon un avukatıydı, Silivri ye gidip geliyordu ya. Çetelere avukatlık yapıyordu. Şu anda nerede? Şu anda Pensilvanya nın avukatı. Ya bunların ikisi bir arada nasıl oluyor? Böyle bir genel müdür olur da bir gün solcu, bir gün sağcı, bir gün ulusalcı, bir gün MHP li, bir gün başörtüsü düşmanı, bir gün istismarcı... İzmir de bayrak sallıyor, Hakkari ye gidiyor bir tane Türk bayrağı yok. CHP bu... Nabza göre şerbet. Bu CHP nin İstanbul adayı da genel müdürü de tam anlamıyla düğün evinin tefçisi, ölü evinin yasçısı. Daha düne kadar Mustafa Kemal in askerleriyiz diyordu, şimdi Pensilvanya nın askeri oldu.
\n
\n  
\n
\n Bunlarda takiye var, yalan var
\n
\n  
\n
\n 30 Mart ta ahlak dışı siyasete siz son vereceksiniz diyen Erdoğan, şunları söyledi:
\n
\n  
\n
\n Bu ittifakı siz bozacaksınız. Bunlarda plan, proje var mı? Bunların hayali, hedefi yok. Montajlarla milletin karşısındalar. Adam yatıyor kalkıyor söylediği nedir? Yolsuzluk. Dün de Samsun da söyledim, bugün Zonguldak ta söylüyorum. Benimle ilgili diyor ki İsviçre bankalarında 13 ayrı hesabım varmış. Medya, bunları iyi kaydet, iyi kaydet ama hesabını da sorun. Diyorum ki; eğer dürüstsen, eğer samimiysen, eğer karakter itibarıyla karakterin varsa hangi bankada bu hesaplar varsa, çünkü hukukta bir kaide var, müddei, iddiasını ispatla mükelleftir. Bunu kim ispat edecek? Sen iddia ediyorsun, sen ispat edeceksin. Neredeyse bu hesaplar çıkar avukatını, ben de bir avukat... Gitsinler bu parayı alsınlar. Ondan sonra sen züğürtsün, züğürt olduğun için bu paraları da sana verelim. Ya böyle yalan olur mu, böyle iftira olur mu? Bunlarda takiye var, bunlarda yalan var, bunlarda iftira var. Çünkü Pensilvanya daki hocası da öyle. Sadece iftira...
\n
\n  
\n
\n Ben inanıyorum ki benim CHP ye gönül veren kardeşlerim, bu seçimde CHP ye de onun müttefiki olan MHP ye de bunların akıl hocası olan Pensilvanya ya da bir Osmanlı tokadı atacaktır
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

3 Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

4 Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

Samsun'da camilerle ilgili karar

5 Samsun'da camilerle ilgili karar

 Kan donduran ifadeler

6 Kan donduran ifadeler

Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

7 Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

8 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

9 Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

10 Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

hızWeb