YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, yaptığı ziyaretlerde yeni dönemdeki sosyal belediyecelik projelerini anlatarak, Dezavantajlı grupların yalnız olmadığını bu projelerle göstereceğiz dedi\r\n

 YALNIZ DEĞİLSİNİZ
\n  
\n
\n  
\n
\n Bafra Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkanı Zihni Şahin, 5 yıldır uyguladığı sosyal belediyecilik çalışmalarına yeni hizmetler ekleyeceklerini, sosyal belediyecilik anlayışlarının yeni dönemde de devam edeceğini açıkladı. Şahin, Bu güne kadar hiçbir vatandaşımızı incitmemeye çalışarak  sosyal yardımlar yaptık. Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma milletimizin özelliklerindendir. Belediye olarakta görevlerimiz arasındadır. Bunu yerine getirdik. İnsanlarımıza katkı yapmaya çalıştık diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n O PROJELER
\n
\n Başkan Şahin, yeni dönemdeki sosyal belediyeclik uygulamalarını ise şöyle sıraladı: Engelli vatandaşlarımızı sağlık, rehabilite, gezi ve eğitim amaçlı taşımakta, bu doğrultuda talep ettikleri muhtelif noktalara ulaştırmak  ve şehir dışı gezileri için engelli gezi araçı  sosyal projemizi yeni dönemde hayata geçireceğiz. Engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.
\n
\n  
\n
\n EVDE BAKIM
\n
\n Evde bakım ve temizlik hizmetlerini yaygınlaştıracağız. Bizim insanımız çekingendir, utangaçtır. Özellikle bakıma muhtaç insanlarımızın, ‘karşı tarafı yormayayım, eziyetim olmasın’ diye çok yakınlarına bile rica edemedikleri oluyor. Hayata geçireceğimiz evde bakım ve temizlik hizmetleri uygulaması ile sağlık personelimiz tarafından bu insanlarımız evde ziyaret edilerek, tedavileri ve diğer görevliler tarafından da ev temizlikleri yapılacaktır
\n
\n  
\n
\n HOŞ GELDİN BEBEK
\n
\n Bu projemiz ile şehrimizde ki ailelerimizin doğum sevinçlerini paylaşıyorduk. Şimdi çalışmamızı genişleterek bu proje ile doğan her bebeğin sağlıklı büyümesi. aileleri bilinçlendirmek amacıyla eğitim çalışmalarıda yapacağız. . Bu proje ile hemşehrilerimizin gönül kapılarını çalmaya devam edeceğiz. 
\n
\n  
\n
\n AİLELERE YARDIM
\n
\n İhtiyaç sahibi ailelerimize yardımlarımız Belde ve köylerimizide kapsayarak devam edecektir. Ayrıca Bafra Belediyesi olarak sosyal dayanışma ve yardımlaşma duuygusunun en yüksek seviyeye çıktığı münbarek ramazan ayında mahallelerimizde düzenlediğimiz halk iftarlarımız devam edecek. Bu Halk iftarlarımızı belde ve köylerimizdede düzenleyeceğiz. 4109 Sayılı Asker Ailelerinden Muhtaç Olanlara Yardım Hakkında Kanun’a istinaden, ilçemizde ikamet eden başta asker eş ve çocukları olmak üzere; geçimleri asker tarafından karşılanan, herhangi bir geliri veya geçinme imkanı bulunmayan ve  yardıma muhtaç olduğunu belgeleyen asker ailelerine, İl İdare Kurulunun belirlemiş olduğu limitlere göre belediye encümen kararıyla yapılan nakdi bir yardımdır. Bu yardımlarla asker ailelerimizin yanında olduk onları destekledik. Asker ailelerimizi belde ve köylerimizde de nakdi yardımlarla Desteklemeye devam edeceğiz.
\n
\n  
\n
\n HER TÜRLÜ YARDIMI
\n
\n Özellikle Ramazan ayında olmak üzere yılın her döneminde ihtiyaç sahibi ailelerimize  gıda ve erzak yardımı yapıldı ve bundan sonrada  bu yardımlar belde ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızda kapsayarak yapılacaktır.. Evinde bir kap yemek yapacak kimsesi olmayan ya da hastalığı dolayısıyla buna takati olmayan herkese Aşevimiz tarafından evlerine yemek servisi yapılmaktadır. Bu hizmetimizi devam ettireceğiz. Belediyemiz dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelerimizin çocuklarını düzenlediği sünnet organizasyonu ile sünnet ettirmekte akabinde bir şölenle bunu kutlamaktadır. Geleneksel sünnet şölenlerimiz artık belde ve köylerimizi de içine alarak devam edecektir. Belediyemiz her fırsatta eğitime destek olmakta, eğitim konusunda öğrencilerin daha donanımlı ve iyi şartlarda yetişmeleri için gayret göstermektedir. Okulların açılmasıyla beraber bazı aileler çocukların okul masraflarını karşılamakta güçlük çekmektedirler. Bu konuda ilköğretim örgencilerine yönelik kırtasiye, çanta ve okul kıyafeti yardımı yaparak ailelerin yükü hafifletilmektedir. Bununla Birlikte Üniversitelerde okuyan öğrencilerimizede nakdi yardım yapılmaktadır. Yeni dönemde de bu yardımlarımız devam edecektir. İlçemizde kaldırımlar görme engelli vatandaşlarımıza yol gösterecek. Yaya kaldırımlarını görme engellilerin kullanımına uygun hale getirdik. Bu çalışmamız devam edecektir.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb