KİRLİ SİYASETE BULAŞMADIM

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Siyasetin yalanla dolanla, kapalı kapılar ardında, gölgelere saklanarak dedikodu biçiminde yapılmasına karşıyım. Bu kirli siyasetin içinde olmadım. Buna başvuranlar zavallıdırlar, çıkmaz bir yola girdiklerinin farkınd

 KİRLİ SİYASETE BULAŞMADIM
\n
\n    Atakum Evleri ni ziyaret eden Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, insanların çok değişik coğrafyalardan gelip Atakum a yerleştiklerini, bunun da bir beğeni ve kentin geleceğinin parlak olmasından kaynaklandığını söyledi. Başkan Burma, Çağdaş kentleşme ve kentlileşme, turizm akslı gelişme, eğitim ve sağlıkta öne çıkma hedefimiz tüm hızı ile sürmektedir. Son beş yılda hizmet sektörüne 2 bin 300 e yakın ruhsat verdik. Biri hariç tüm özel okullar, pek çok hastane burada yer almaktadır. Önümüzdeki dönem içinde Eğlence Adası projemizi gerçekleştirebilirsek, sahilimiz de çok nezih ve sağılıklı bir hal alacaktır. Yukarı bölgeleri geliştirmek için de küçük sanayi siteleri, köylerde doğal yaşamı destekleyecek sosyal tesisle, köy konakları, aqua park gibi bir çok projeyi  hayata geçirmeyi hedefliyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n YAPANLAR ZAVALLIDIR
\n
\n Bugüne kadar halkın hep yanında olduğunu, insanları görüşüne, giyimine göre asla ayırmadığını, herkesi kucakladığını ve sevdiğini kaydeden Burma, konuşmasını şöyle sürdürdü: Ben kimseyle uğraşarak siyaset yapmadım, yapmam da. Hırsız uğursuzlar dışında herkesle kucaklaşabileceğimi kesin bir dille ifade edebilirim. Siyasetin yalanla dolanla, kapalı kapılar ardında, gölgelere saklanarak dedikodu biçiminde yapılmasına karşıyım. Bu kirli siyaset içinde olmadım. Buna başvuranlar zavallıdırlar,çıkmaz bir yola girdiklerinin, farkında bile değiller. Halk benim bu tür söylemleri muhatap alıp cevap vermememden, siyaseti gerginlikten uzak tutarak, ürettiklerimi ve üreteceklerimi anlatmamdan son derece memnun. Bu toplum, Atakum un Türkiye den izlenen gelişmesinin kesilmesine izin vermeyeceğini düşünüyorum. Hele de bu konuda bir üretimi ortaya koymamış, deneyimi, bilgisi, birikimi olmayan, taşı taş üzerine koyup bu benim eserimdir diyemeyenlere prim vermeyeceklerini hiç sanmıyorum.
\n
\n  
\n
\n ATAKUM A MEKTUP
\n
\n Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, gelenek hale getirdiği mektuplarından bir tanesini daha Atakumlulara hitaben kaleme alırken, rakiplerine de mâni ile, Ne yaptın der durursun, projelerini Googledan bulursun, şu kitapçıkları al da okursun, biz yaptık sen hayal bile edemezsin dedi.  
\n
\n Burma, Atakumluya hitaben yazdığı mektupta da Bugün 150 bin nüfusu olan ve gökkuşağı gibi her rengi içinde barındıran bir ilçeyiz. İnsanların yurtlarından kopup severek ve beğenerek geldikleri ilçemizin bu hale gelmesi için 15 yılını verip alın terini akıtan başkanlarına vefalı güzel insanlar olarak sahip çıkacaklarına, kıskançlıkla kötüleyenlere derslerini vereceklerine inanıyorum.Teşvikinizle önümüzdeki dönem daha çok çalışıp,Karadeniz in parlayan yıldızı,Samsun denince ilk akla gelen yer olan Atakum u, Türkiye nin yıldızı yapacağım. 40 yılı aşkın projecilik yaşamımla 20 yılı aşkın belediyecilik deneyimimle, bilgimle ve birikimimle her zaman olduğu gibi halkımızın hizmetindeyim ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n

\n  

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

3 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

5 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

hızWeb