Tekkeköy kaderine terk edilmiş

AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, Tekkeköy ilçesi ne yazik ki kaderine terk edilmiş dedi\r\n

 Tekkeköy kaderine terk edilmiş
\n  
\n
\n AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, seçim çalışmaları çerçevesinde eski Tekel depolarındaki iş yerlerini gezdi ve çalışanların sorunlarını dinledi. Togar, “Tekkeköy ilçesi ne yazik ki kendi kaderine terk edilmiş. Yüzlerce kişinin çalıştığı Tekel depoları pislik içinde. İnsanlarımız sağlıksız koşullarda ekmek parası kazanmaya çalıyor” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KOLTUĞUN HAKKINI VEREMİYOR 
\n
\n Tekkeköy ün durumunun içler acısı olduğunu belirten Togar, Belediyecilikle hiçbir alakası olmayan mevcut başkan oturduğu koltuğun hakkını veremiyor. Kendisi belediyecikten başka her işten anlıyor, emlak işinden iyi anlıyor, arsa nasıl takla attırılır iyi anlıyor. Burada bu kadar insan ekmek yiyor, neden burası pislik içinde, neden burası kaderine terk edilmiş durumda? Sen ne biçim belediye başkanısın, buralara neden gelmiyorsun, buraların haline neden müdahale etmiyorsun? Benim vatandaşlarımı neden pislik içinde çalışmak zorunda bırakıyorsun? Sen daha belediyeciliğin asil görevlerini yapamıyorsun bir de bu kaderine terk edilmiş ilçeyi Tokyo’yla, Paris’le kıyaslıyorsun. Burası mı Paris, burası mı Tokyo? Başkan sen ancak kendini kandırırsın, insanlar artık sana inanmıyor. O kadar yalan konuştun ki artık insanların sana güveni kalmadı. Bizim belediyecilik anlayışımızda buralar çicek gibi olacak Allah ın izniyle. Sizin bu koşullarda çalışmanıza hiçbir vicdan sahibi müsahade etmez. Bizler her zaman sizlerin yanında olacağız. Üretenin, alın teriyle ekmek parasını kazanana hizmet etmekten onur duyarız”  dedi.
\n
\n  
\n
\n DENİZ KUMLARI KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİLDİ
\n
\n Başkan Hayati Tekin i seslenen Togar, şunları söyledi: “Deniz kenarından kumları alarak birilerine ı peşkeş çekmişler. Soruyorum; buradan çıkarılan kumlar kimlere peşkeş çekildi. Kamyon kamyon satılan bu kumların parası nereye veya kimlerin cebine gitti. Tekkeköy halkını kimsenin sömürmesine izin vermeyiz. Hani siz kirli yatırımları önlerdiniz, hani ne oldu? Sizin yaptığınız temiz mi, doğanın dengesini neden bozuyorsunuz? Neden çevreyi kirletiryorsunuz? Bu boşatılan alanların yerine oraya ne dolduruyorsunuz?” 
\n
\n  
\n
\n BELEDİYE İHALELERİNE 
\n
\n HİÇBİR FİRMA GİRMİYOR
\n
\n Togar, ziyaret sırasında konuşmasında şunları söyledi: Mevcut başkan bütçeyi 38 trilyon yaptığı ile övünüyor. Buradan soruyorum; bu kadar iyi durumda olan ekomomimiz var da neden hiçbir firma akaryakıt ihalelerine girmedi de bir kaç kez tekrar etmek zorunda kaldın. Hemen ben söyliyeyim, çünkü bu insanların parasını ödiyemiyorsun, insanlar paralarını alamadıkları için Tekkeköy Belediyesi ne mal satmak istemiyor. Bu senin övündüğün bütçe daha esnafların borcunu ödeyemiyorsun. İlçeyi ne hallere düşürmüşsünüz, bir de utanmadan bütçeden bahsediyorsun. Acaba neden Tekkeköy Belediyesi kendi esnafından alışveriş yapmaz? Bunu da açıklasın başkan. Neden kendi esnafı varken dışarıdan alınıyor, cevabını merakla bekliyoruz.
\n
\n  
\n
\n ARSALAR KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİLDİ
\n
\n Togar, konuşmasını şöyle sürdürdü: Mevcut başkana buradan soruyorum. Samsun- Ordu Karayolu kenarındaki arsalar kimlere peşkeş çekildi? Bu arsaları kimlere sattığınızı açıklayın. Tüyü bitmemiş yetimim hakkını kimlere verdiniz, bunları da açıklayın. Bir firmaya sattığı arazinin üzerine kaya düşüyor olacak ya firma da Tekkeköy Belediyesi ni ayıplı mal satmaktan dava ediyor. Biz on trilyon demişiz de buna kızmız başkan. Meğer 4 trilyonmuş, bunun da yüzde kırkı belediyeye düşermiş. Senin ağzından çıkanı kulağın duyuyormu başkan? Yüzde kırk olsa bile bu bir buçuk trilyondan fazla yapıyor. Sen kimin parasını kime veriyorsun? O  parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Sen ayıplı mal satacaksın, bunun ceremesini benim halkım çekecek, öyle mi?
\n
\n Yok, kusura bakma başkan, oraya geldiğimizde bunun hesabını sorarız. Tüyü bitmememiş yetimin hakkı olan bir kuşun bile hesabını soracağız.  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

1 Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

2 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

3 Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

Washington'da Floyd protestosu

4 Washington'da Floyd protestosu

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

5 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

6 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

7 Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

8 Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

9 4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

10 Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

hızWeb