Herkese saygı duyduk

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Kardeşliğin adresi CHP dir. Ayrımcılığa, bölücülüğe karşı duran tek parti CHP dir. Kimseyi bölmedik, ayırmadık, ötekileştirmedik, herkese saygı duyduk dedi.\r\n

Herkese saygı duyduk
\n  
\n
\n CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye Türkiye için bir tehdit unsur değildir. Zaten işi başından aşkındır. Orada bizim akrabalarımız var. Bütün komşularımızla barış içerisinde yaşamak isteriz. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; Yurtta barış dünyada barış dedi.
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu, partisinin Uğur Mumcu Alanı nda düzenlenen mitinginde, kentte olmaktan onur, gurur ve şeref duyduğunu, bir dahaki seçimlerden sonra Hatay a başbakan olarak geleceğini belirtti.
\n
\n  
\n
\n Ülkenin birleştirici gücü olacaklarını, hiçbir yurttaşı ötekileştirmeyeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, rengi, inancı ne olursa olsun insanın Allah ın yarattığı bir varlık olduğunu ve her insanın başının üstünde yeri olduğunu ifade etti.
\n
\n  
\n
\n Kısa süre öncesine kadar başörtüsü üzerinden siyaset yapıldığını dile getiren Kılıçdaroğlu, Başınız açık ya da kapalı olsun hepinizin ellerinden öpüyorum. Hepinizin benim başımın üstünde yeri var. Benim kitabımda ayrımcılık yoktur. Ben insanı severim. Allah ın yarattığı en değerli varlık olarak kabul ederim. Benim için yandaş yok, vatandaş var. Ben vatandaşa hizmet edeceğim diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n Suriye deki iç savaş
\n
\n  
\n
\n Hatay da her inançtan ve kimlikten insanın barış içerisinde yaşadığını aktaran Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
\n
\n  
\n
\n Bölmeye, ayrıştırmaya çalışıyorlar, ayrışmayın, bölünmeyin. Ayrılmak, bölünmek, birilerinin ekmeğine yağ sürmek yok. Beraber yaşadık, beraber yaşamaya devam edeceğiz. Suriye de bir iç çatışma oldu, kardeş kardeşi öldürüyor. Kardeşin kardeşi öldürdüğü bir yere silah göndermeyin, cihatçı grupları Hatay a getirip buralarda eğitmeyin, başınıza bela olur dedim. Cilvegözü nü, Reyhanlı yı gördünüz, insanlarımız hayatlarını kaybetti. Bütün şehitlerimiz için Allah tan rahmet diliyorum. Patlamanın olduğu ertesi gün Reyhanlı ya gittim. Partinin aracıyla gitmedim çünkü siyasi propaganda için gitmedim. Belediye başkanını ziyaret ettim. Gazeteciler, siyasi sorular sordu, ben siyaset yapmaya gelmedim, Reyhanlı nın acısını paylaşmaya geldim bunlar bizim insanlarımız dedim. Başbakan tam tersini söyledi. Kendisi Reyhanlı ya gidemedi, ABD ye gitti. Daha sonra Reyhanlı ya silahla, topla tüfekle, güvenlik önlemleriyle gitti. Ben insanları kucakladım, acılarını paylaştım. O insanlar bizim insanlarımızdır. Şuanda Türkiye de 1 milyona yakın göçmen var.
\n
\n  
\n
\n AK Parti ye oy veren vatandaşlara seslendiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, Suriye de akan kanın sorumlusu, dilenen Suriyelilerin sorumlusu kim, ellerini vicdanını koysunlar oylarını öyle kullansınlar dedi.
\n
\n  
\n
\n Suriye de akan kanın sorumlusunun Başbakan Erdoğan olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Oraya silah gönderme, militanlar yetiştirme, El-kaide ile kucak kucağa gelme dedim, ama dinletemedim. Şimdi Suriye ye savaş açmak istiyor. Bizim büyük önderimiz var, adı Mustafa Kemal Atatürk. Hayatını savaş meydanlarında geçirmiştir, yedi düvele karşı çarpışmıştır. Her yerde mücadele etmiştir. Ülkenin bağımsızlığı kurduktan sonra Zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir demiştir. Bu ülkenin bağımsızlığını korumak için çaba harcamıştır. Bu ülkede huzur içerinde yaşıyorsak Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Şimdi biz de çocuklarımıza barış içerisinde yaşayacağımız güzel bir Türkiye yi bırakmak zorundayız. Neden siz silah, para gönderiyorsunuz? Provokasyonu kendileri hazırlıyorlar. Suriye Türkiye için bir tehdit unsur değildir. Zaten işi başından aşkındır. Orada bizim akrabalarımız var. Bütün komşularımızla barış içerisinde yaşamak isteriz. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk diyor ki Yurtta barış dünyada barış.
\n
\n  
\n
\n Bayrağa her zaman saygı duyduğunu, bayrağın 76 milyonun onuru olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, bayrağın siyasi malzeme yapılmaması gerektiğine dikkat çekti.
\n
\n  
\n
\n Kırkpınar güreşlerinde 4 AK Partilinin, gençlerin protokol tribününe getirdiği bayrak önünde ayağa kalkmadığını anlatan Kılıçdaroğlu, Şimdi bayrak edebiyatı yapıyorlar. Başbakanlık koltuğunda oturana sesleniyorum, Bayrağın önünde ayağa kalkmayanları neden koltuklarında tutuyorsun sen . Kalkmış seçim propagandası olarak Türk bayrağını kullanıyorsun. Sen önce o bayrak önünde kalkmayanları partiden at dedi.
\n
\n  
\n
\n Bayrağı, vatanı, insanı sevdiklerini, ayrım yapmadıklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, Suriye konusunda yalan yanlış propaganda yapıldığını söyledi.
\n
\n  
\n
\n CHP nin Hatay’da barışın adresi, halkın partisi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Kardeşliğin adresi CHP dir. Ayrımcılığa, bölücülüğe karşı duran tek parti CHP dir. Kimseyi bölmedik, ayırmadık, ötekileştirmedik, herkese saygı duyduk. Herkese saygı duymayı da bir görev bildik diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu, Hatay’ın bir diğer özelliğinin de tarih, kültür, üniversite ve tarım kenti olduğunu belirtti.
\n
\n  
\n
\n Zeytinyağının fiyatının 2003 te 4 lira, 2014 de 4,5 lira olduğunu ve artışın yüzde 12 olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, çiftçilere seslenerek mazotun fiyatının ise yüzde 375, gübrenin fiyatının yüzde 400 arttığını, CHP iktidarında mazotun çiftçi için 1,5 lira olacağını kaydetti.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

1 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

2 Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

3 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

4 Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

5 Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

6 Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

hızWeb