Bu ahlaksızlıktır, adiliktir, alçaklıktır, namussuzluktur

Başbakan Erdoğan, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesiyle ilgili Bu ahlaksızlıktır, bu adiliktir, bu alçaklıktır, bu namussuzluktur dedi.\r\n

Bu ahlaksızlıktır, adiliktir, alçaklıktır, namussuzluktur
\n  
\n
\n AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstasyon Meydanı nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, Diyarbakır’ın ilçelerini tek tek sayarak oralarda yaşayan vatandaşlara gönülden selamlarını iletti.
\n
\n  
\n
\n “Kardeşlerim, benim Türk kardeşim, benim Kürt kardeşim, benim Zaza, Arap kardeşim” diyerek kalabalığa hitap eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
\n
\n  
\n
\n “Türkiye’nin zor süreçlerinde her zaman hakkın yanında durdunuz, her zaman haklının yanında durdunuz. Bu son süreçte de sizler tuzağı gördünüz, sizler çirkinliği gördünüz, ahlak dışı siyaseti gördünüz, oynanan oyunu gördünüz ama siz eğilmeden, bükülmeden sapasağlam, dimdik Türkiye’nin yanında, milletin yanında, kardeşliğin yanında durdunuz.
\n
\n  17 Aralık darbe girişimini iyi anladınız, 25 Aralık ı iyi anladınız, bunlar kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize yapılmış saldırılardı. Ama siz gördünüz, taviz vermediniz, işte onun için sizlere teşekkür ediyorum. Hakkın yanında durduğunuz, yeni Türkiye’nin, büyük Türkiye’nin yanında durduğunuz için, bu kardeşinizin yanında durduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Diyarbakır’a yakışan budur. Mekke’den, Medine’den, Kudüs’ten, Şam’dan sonra İslam topraklarının beşinci Harem-i Şerifi ne yakışan budur.”
\n
\n  
\n
\n Başbakan Erdoğan, 16 Kasım 2013 tarihinde Diyarbakır’da tarihi bir gün yaşadıklarını, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Mesut Barzani ve 38 yıldır vatanından uzakta yaşayan sanatçı Şivan Perver ve İbrahim Tatlıses ile  o gün tarihi güne tanıklık ettiklerini anımsatarak, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n “Perver, 38 yıl sonra vatanına döndü, Diyarbakır’da sizlere seslendi, değerli sanatçımız İbrahim Tatlıses de geldi, sizlere seslendiler. Ne dediler; ‘meğri, meğri’ dediler, ‘ağlama, ağlama kardeş, ağlama Diyarbakır’ dediler. Ama Diyarbakır o gün yine ağladı, sevinçten ağladı, umuttan ağladı. O gün Diyarbakır kabına sığmadı, yıllardır aradığı huzuru, kardeşlik iklimini teneffüs ettiği için ağladı. Diyarbakır ile birlikte Trabzon ağladı, Antalya ağladı, İzmir ağladı, o gün Diyarbakır ile birlikte televizyonlarının başında Ankara, Erzurum, İstanbul ağladı, inanın o gün bizimle birlikte Erbil sevinç gözyaşları döktü. 
\n
\n  
\n
\n Bu tarihi manzaranın ardından ne yaptıklarını sizler de gördünüz. Şu Diyarbakır’a bizler göreve geldikten bu yana ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 14 katrilyon. Niye bizden öncekiler bunu yapmadı? Yıllardır Diyarbakır’da BDP belediyesi var yıllar yılı, soruyorum ey Diyarbakır, Allah aşkına burada BDP belediyesi olarak size hangi hizmeti verdiler? Diyarbakırlı kardeşlerime sesleniyorum, Kürt kardeşlerime sesleniyorum, Zaza kardeşlerime sesleniyorum, Arap kardeşlerime sesleniyorum; Allah aşkına siz oyunuzu hizmet edene mi vereceksiniz, yoksa ideolojiye mi vereceksiniz?
\n
\n  
\n
\n BDP nin derdi başka. Bunların adındaki barışa bakmayın, bunların barışla alakası yok
\n
\n Diyarbakır ın mülki sınırları kapsayacak şekilde büyükşehir olmasına CHP, MHP ve BDP nin karşı çıktığını dile getiren Erdoğan, Niye? Bunlar belediyecilikten anlamaz. Diyarbakır da Allah aşkına belediyecilik hizmetlerini görüyorsunuz, nasıl hizmet? Bu kardeşiniz İstanbul un belediye başkanlığından geldi. İstanbul çöp dağlarıyla kaplıydı. Susuzluk vardı, hava kirliliği vardı. Çöp temizlendi, hava kirliliği giderildi, susuzluk giderildi 180 kilometreden su getirdik İstanbul a. Sene 1996 diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BDP nin derdinin başka olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:
\n
\n  
\n
\n Bunların adındaki barışa bakmayın, bunların barışla alakası yok, demokrasiye bakmayın, bunların demokrasiyle alakası yok. İşleri güçleri bakıyorsunuz 14, 15, 16 yaşındaki çocuklar, dağlara kaçırılıyor. Nasıl bir barış bu? Nasıl bir demokrasi bu? Bizim dağlarla ne işimiz var? Bizim terörle ne işimiz var? Bu vatan 780 bin kilometrekareyle bize yeter. 
\n
\n  
\n
\n Bizim başörtümüzle uğraştılar mı? İmam hatiplerin orta kısımlarını kapattılar mı? Meslek liselerini kapattılar mı? Katsayısını getirdiler mi? Üniversiteye benim yavrularım da gidemedi başörtüsünden dolayı. Erkek evladım, onlar da gidemedi kat sayısından dolayı. Şimdi artık başörtüsü sorunu kaldı mı? İstediği gibi okula, üniversiteye gidebiliyor mu? İstediği üniversiteye girebiliyor mu? Bunu kim sağladı, BDP mi sağladı? Biz. Türkiye Cumhuriyeti nde hangi başbakan Kürt vatandaşına Kürt kardeşim dedi? Benden başka yok. Biz kardeşlik siyaseti yapıyoruz, hizmet siyaseti yapıyoruz.
\n
\n  
\n
\n Çok söğüşlediler, semirttiler
\n
\n  
\n
\n Bu seçimin çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:
\n
\n  
\n
\n Size bazı ablalar geliyor mu? Napıyorsunuz? Kovuyorsunuz öyle mi? Ben diyorum ki bizim ablalarımız burada. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? 2 gün. Kapı kapı dolaşacağız, bunları anlatalım. Bu Pensilvanya ihanet içinde. Bugün Youtube a yine bir şey düşürdüler. Dışişleri Bakanlığında ulusal güvenliğimizle ilgili Suriye de Süleyman Şah Türbesi yle ilgili bir görüşme yapılıyor ve bu görüşme bile Youtube a düşürdüler. Bu ahlaksızlıktır, bu adiliktir, bu alçaklıktır, bu namussuzluktur. Diyorum ya bunların inine gireceğiz inine. Daha ne olacak? Şu hale bak, bu kadar önemli bir görüşmeyi ortam dinlemesi yaparak sen kime servis yapıyorsun? Bunların dershanelerinde okuyan çocuklarınız varsa alın. Biz size hafta sonlarında Milli Eğitim Bakanlığı olarak ücretsiz takviye kurslarını vereceğiz. Bunlara söğüşlenmeyin, bunlara paranızı vermeyin. Bunların okullarından çocuklarınızı alın, bize okullarımız yeter. Zaten 2015 1 Eylül, tamamıyla bu iş bitiyor. Çok söğüşlediler, semirttiler.
\n
\n  
\n
\n Erdoğan, ayrıca 600 yataklı sağlık kampüsü yapacaklarını, her 3 projenin de ihale sürecinin devam ettiğini belirterek, Biz size aşığız, biz size sevdalıyız. Bunlar ikide bir çıkıyorlar Kürtlerin temsilcisiyiz , hadi oradan. Lafla Kürt ün temsilcisi olmaz. Kürt de benim kardeşim, Türk de benim kardeşim, Zaza da, Arap da. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Malatya'da arının soktuğu şahıs hayatını kaybetti

1 Malatya'da arının soktuğu şahıs hayatını kaybetti

15 Temmuz şehitleri için camilerden sela sesleri yükseldi

2 15 Temmuz şehitleri için camilerden sela sesleri yükseldi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ruhu Sancaktepe'de yaşatıldı

3 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ruhu Sancaktepe'de yaşatıldı

Bakan Koca'dan duygulandıran 15 Temmuz paylaşımı

4 Bakan Koca'dan duygulandıran 15 Temmuz paylaşımı

Emanet aldığı taksiyle yaptığı kazada can verdi

5 Emanet aldığı taksiyle yaptığı kazada can verdi

Paris'te 15 Temmuz şehitleri anıldı

6 Paris'te 15 Temmuz şehitleri anıldı

Kan bağışına koştular

7 Kan bağışına koştular

15 Temmuz'un yıl dönümünde Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti

8 15 Temmuz'un yıl dönümünde Gaziosmanpaşa'da demokrasi nöbeti

Kayseri'de şehitler için sela okundu

9 Kayseri'de şehitler için sela okundu

Asker annesi 15 Temmuz gecesi gözyaşlarını tutamadı

10 Asker annesi 15 Temmuz gecesi gözyaşlarını tutamadı

hızWeb