Gölgelerin arkasına saklanmayın

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, son günlerde sahte isimler ve kaynağı belirsiz haber siteleri aracılığıyla şahsını karalamaya yönelik çirkin yayınlar yapıldığını belirterek, Dürüst insan, beni karşısına alır, soracağını sorar. Böyle gölgelerin arkas

 Gölgelerin arkasına saklanmayın
\n  
\n
\n Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, sahte isimler ve kaynağı belirsiz haber siteleri aracılığıyla kendisine yönelik karalama ve çirkin yayınlar yapıldığını, mert olanların gölgelerin arkasına saklanaması gerektiğini söyledi.  
\n
\n  
\n
\n BAŞIM DİK, ALNIM AÇIK 
\n
\n Siyasetin artık Türkiye de kendisinin bildiği ve inandığı şekliyle Halka ve Hakk a hizmet rotasından çıkmakta olduğunu gördüğünü kaydeden Başkan Burma, Siyasetin  saldırının, ayrışmanın, bölünmenin yörüngesine oturtulmaya çalışıldığına şahit olmak gerçekten üzüntü vericidir. Nasıl ki yaşamımın en verimli yıllarını Atakum gibi herkesin gıpta ile baktığı bir kent yaratabilmek için harcadıysam, bir gün göçüp gittiğimde de, bu uğurdaki her adımımı Adam Gibi Adam olarak anılmak isteyerek atmışımdır. Ben, Metin Burma olarak gölgelerin ardına saklanmayan, düşündüğünü açıkça yüzüme söyleme cesareti gösteren mert  insanı severim. Çünkü ben halktan biri, halkın adamıyım. Hesabını veremeyeceğim hiç bir şey yoktur. Yaşamımı hep halkın yanında yer alarak, onların hakkını gözeterek, onların yararına işler ve projeler üreterek  geçirdim. Bu nedenle de onların arasında başım dik alnım açık olarak korumasız dolaşabiliyorum.  Bunu kıskananlar, gölgelerin arkasına saklanarak dedikodu ile bu birlikteliği ve sevgiyi bozmaya çalışıyorlar. Ama bozamayacaklar, çünkü, Atakumlular ve ben bir olduk diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n GÜZEL OLMASA GELİRLER Mİ?
\n
\n Seçim çalışmalarını da köy gezileriyle sürdüren Burma, Atakum un son beş yılda 50 bin kişiye sıla olduğunu, insanların memleketlerini bırakıp buraya geldiklerini kaydederek, Burası güzel olmasa, geleceğinden umutları olmasa insanlar akın akın buraya gelirler mi, esnaflar işyeri açmak için birbiri ile yarışır mı? Son beş yılda 2 bin 300 işyeri açma ruhsatı verdik. Kentleşme ve kentlileşme vizyonu doğrultusunda  ben istiyorumki Atakum yukarıya doğru da gelişsin. Bunun için küçük sanayi sitesi, köylerle kenti birbirinin içine geçirme düşüncelerimiz var. Köyde üretilen yiyecek ve içeceklerin aşağıda değerlendirilmesi konusunda bir organik pazar köy pazarı kurma girişimlerimiz vardır. Ayrıca her köye olmaz ama birkaç merkez seçip oralarda çocuklarımız için etüt merkezleri açacağız. Ben buralarda üzerime düşen ne görev varsa yaparım, bunu biliyorsunuz. Başka sorunlarınızın çözümü konusunda da ilgili kurumlar nezdinde sizin temsilciniz olurum. Aşağıda bir akrabanız,dostunuz varmış gibi bana gelebilirsiniz. Beni her çağırdığınızda zaten geliyorum. Onun haricinde düğününüze, cenazenizde yanınızda olmaya gayret ediyorum. Ben asla ulaşılmaz bir adam olmadım. Hep halkın içinde onlarla birlikte oldum diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

1 Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

Başakşehir'de eski ve yeni site yönetimi birbirine girdi: 5 yaralı

2 Başakşehir'de eski ve yeni site yönetimi birbirine girdi: 5 yaralı

Alevlere teslim olan ev kullanılmaz hale geldi

3 Alevlere teslim olan ev kullanılmaz hale geldi

Zonguldak'ta drone ile devriye dönemi

4 Zonguldak'ta drone ile devriye dönemi

Yüksekten dereye düşen kişi yaşamını kaybetti

5 Yüksekten dereye düşen kişi yaşamını kaybetti

Hatay'da masaj salonlarına operasyon 21 kadın gözaltına alındı

6 Hatay'da masaj salonlarına operasyon 21 kadın gözaltına alındı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 5 yaralı

7 Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 5 yaralı

(ÖZEL) Virüsü unuttular, yolu kapatıp oyun havası oynadılar

8 (ÖZEL) Virüsü unuttular, yolu kapatıp oyun havası oynadılar

Kontrolsüz çıkan tır kazaya neden oldu: 9 yaralı

9 Kontrolsüz çıkan tır kazaya neden oldu: 9 yaralı

Silahlı kavganın büyümesini bekçiler engelledi

10 Silahlı kavganın büyümesini bekçiler engelledi

hızWeb