İlklerin belediyesi olduk

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sosyal belediyecilik anlamında bölgede şenlik ve festivallerle bir çok ilke imza attıklarını söyledi\r\n

İlklerin belediyesi olduk
\n  
\n
\n İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, belediyecilik hizmetlerinin yanısıra bir çok festival ve şenlik gerçekleştirdiklerini ifade etti. Başkan Demirtaş, düzenledikleri şenlik ve etkinliklerin vatandaşın büyük beğenisini kazandığını söyledi.
\n
\n  
\n
\n RAMAZAN ETKİNLİKLERİ
\n
\n Başkan Demirtaş, festival ve şenlikler kapsamında her yıl düzenli olarak Ramazan Günleri etkinlikleri düzenlediklerini belirterek, Gezici Ramazan Çadırı ile her akşam iki mahallede çadır kurduk. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği iftar çadırlarımızda dayanışmayı, birlik ve beraberlik ortamını sağlıyoruz. İki komşunun aynı sofrada buluştuğu iftarlarımızda, halkımızın dertlerine ortak, sofralarına misafir oluyoruz. Vatandaşlarımızla bu fırsatla bir araya gelerek birlikte iftar açmanın hazzını ve mutluluğunu yaşıyoruz dedi.
\n
\n  
\n
\n SÜNNET ŞÖLENİ
\n
\n İlkadım Belediyesi nin geleneksel olarak düzenlediği sünnet şöleni kapsamında her yıl ortalama 300 çocuğun erkekliğe ilk adımı attığını belirten Başkan Demirtaş, İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Sünnet Şöleni kapsamında sünnet ettiriyoruz. Şölen kapsamında çocuklarımızı, konvoy ile şehir turu attırıp, hayvanat bahçesi ve lunaparka götürüyoruz. Onlara gönüllerince bir gün yaşatıyoruz. Gündüz etkinlikleri kapsamında dünyaca ünlü hafızları getirip Kur an-ı Kerim okutturuyoruz. Sünnet şölenini her yıl bir ünlü  sanatçının verdiği konser ile sonlandırıyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n HALK KOŞUSU
\n
\n Başkan Demirtaş, festival ve şenlikler kapsamında Karadeniz Bölgesi nde ilk kez bir halk koşusu düzenlediklerini belirterek, İlkadım Belediyesi olarak, insanlarımızı spora teşvik amaçlı, Karadeniz 1. Halk Koşusu Maratonu düzenledik. Halkımızın büyük ilgi gösterdiği 1.5 kilometrelik halk koşusuna genç-yaşlı her yaştan insan katıldı. Bu etkinliğimizi geleneksel hale getireceğiz dedi.
\n
\n  
\n
\n BİSİKLET ŞENLİĞİ
\n
\n Başkan Demirtaş, şenlik ve festivaller kapsamında düzenledikleri bir diğer etkinliğin Geleneksel Bisiklet Şenliği olduğunu belirterek, Sahil yolunda düzenlediğimiz Geleneksel Bisiklet Şenliği’ne her yaş grubundan yüzlerce kişi katılıyor. Bisiklet bir spor aracı ve aynı zamanda sağlıklı yaşam demektir. Sporu desteklemek adına bu tür organizasyonlara önem veriyoruz ve her yıl daha kapsamlı olarak devam ettiriyoruz. Şenliğe katılanlara teşvik amaçlı çeşitli hediyeler de veriyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n BALIK- EKMEK
\n
\n İlkadım Belediyesi olarak Karadeniz Bölgesi nde ilk kez balık-ekmek festivali düzenlediklerini de ifade eden Demirtaş, İki kez düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz Balık-Ekmek Festivali ne onbinlerce kişi katıldı. Samsun denince akla deniz, deniz denilince de akla balık geldiği için biz de halkımızla Karadeniz de hem balığı sevdirmek hem de farkındalığı arttırmak için böyle bir festival düzenledik. Bunu devam ettirmeyi düşünüyoruz. Festivale katılan vatandaşlarımız balık-ekmek yerken, Samsunlu sanatçıları dinleyerek unutulmaz bir gün yaşıyorlar diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n UÇURTMA ŞENLİĞİ
\n
\n İlkadım Belediyesi olarak geleneksel olarak düzenledikleri bir diğer etkinliğin de Uçurtma Şenliği olduğunu belirten Başkan Necattin Demirtaş, Her yıl Sevgi Kafe yanında düzenlenen Uçurtma Şenliği ne 7’den 70’e yüzlerce vatandaş katılıyor. Şenliğe katılan herkese ücretsiz uçurtma hediye edilirken, gencinden yaşlısına her yaştan vatandaşlar doyasıya eğleniyor dedi.
\n
\n  
\n
\n HEMŞEHRİ BULUŞMASI 
\n
\n Karadeniz Bölgesi nde ilk kez hemşehri dernekleri buluşması düzenlediklerini ifade eden Demirtaş, Samsun da ve bölgede bir ilke imza atarak Samsun da faaliyetlerini sürdüren 20 ye yakın hemşehri derneklerini biraraya getirdik. 3 gün süren İlkadım Hemşeri Buluşması renkli görüntülere sahne oldu. Hemşehri dernekleri memleketlerinin tarihini, turizmini, yöresel yemeklerini, örf ve adetlerini tanıttıkları buluşma Samsunlulardan büyük ilgi gördü. Bu buluşmayı gelecek dönem daha kapsamlı yapacağız diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

1 Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

2 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

3 Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

4 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Washington'da Floyd protestosu

5 Washington'da Floyd protestosu

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

6 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

7 Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

8 Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

9 4'üncü kattan düşen genç kız yaralandı

Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

10 Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

hızWeb