Gönüllü elçiler yetişiyor

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetimi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Yrd. Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Derneğimiz, ülkemizin dünyanın dört bir tarafında gönüllü elçilerini y

 Gönüllü elçiler yetişiyor
\n   Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kredi Yurtlar Kurumu Samsun Bölge Müdürü olan İsmail Hakkı Kasapoğlu,  Dernek Genel Sekreteri Sosyolog Kerami Gün, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret ettiler. Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ve STSO Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin’in de bulunduğu ziyarette Dernek Başkanı Menderes Kabadayı, yürüttükleri faaliyetler hakkında Murzioğlu’na bilgi verdi. 
\n
\n  
\n
\n Derneklerinin 2012 yılında faaliyete geçtiğini söyleyen Kabadayı, “Derneğimiz, eğitim için Samsun’a gelmiş olan; Samsun TÖMER’de Türkçe Dil Eğitimi alan ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Başarı Üniversitesi’nde çeşitli fakültelerde akademik öğrenim görmekte olan 72 farklı ülkeden 1418 uluslararası öğrencinin, maddi-manevi ihtiyaçlarını karşılamak hedefiyle kurulmuştur. Bu amaçla; uluslararası öğrenciler için rehberlik ve danışmanlık hizmeti yapıyoruz.  Ayrıca, eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetler organize ederek; ülkemizi dünyanın dört bir tarafından gelen farklı ülkelere ve milletlere mensup öğrencilere daha iyi tanıtmaya gayret gösteriyoruz. Derneğimiz kısacası, ülkemizin dünyanın dört bir tarafında gönüllü elçilerini yetiştirmeyi planlayan; tüm bunları yaparken din, dil, renk, ırk, mezhep, siyasi görüş ayırt etmeksizin tüm uluslararası öğrencilere hitap eden bir sivil toplum kuruluşudur” dedi.
\n
\n  
\n
\n Kabadayı ayrıca, 3-5 Mayıs tarihlerinde Samsun Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenecek olan ‘’7.Uluslararası Öğrenci Buluşması’’ hakkında da Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ile fikir alışverişinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve STSO Başkanı Salih Murzioğlu, dernek yönetimine çalışmalarında başarılar diledi.  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

2 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

3 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

4 Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

5 Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

Fındık fiyatları ne kadar? 04 Haziran Perşembe il il güncel fındık fiyatları

6 Fındık fiyatları ne kadar? 04 Haziran Perşembe il il güncel fındık fiyatları

Kaybolan dağcının cesedi bulundu

7 Kaybolan dağcının cesedi bulundu

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

8 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

9 Silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

10 Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

hızWeb