İşte o açıklama

Canik Başarı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mehmet Karabacak, işadamı Galip Öztürk ün üniversiteye yaptığı 4 milyon 650 bin liralık bağış karşılığında kendisine 10 adet makbuz teslim edildiğini söyledi.\r\n

 İşte o açıklama
\n  
\n
\n 25 Mart 2014 tarihli yaygın iki gazetede Samsunlu işadamı Galip Öztürk ün açıklamalarına dayalı olarak bir haber yayınlandığını belirten Canik Başarı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mehmet Karabacak, Haberde Galip Öztürk ün değişik eğitim kurumlarına ekonomik yardımda bulunduğu ancak yardımlarına karşılık kendisine makbuz verilmediği ifade ederek bu arada bizim üniversitemizin ismini de zikretmiştir. Galip Öztürk, yapılan protokoller gereğince üniversitemize 4 milyon 650 bin liralık bağışta bulunmuş ve bunları da çek olarak üniversitemizin kurucu vakfına teslim etmiştir. Başarı Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı da alınan çeklere karşılık 10 adet makbuzu kendisine teslim etmiştir. Yapılan tüm bağışların tamamı banka yoluyla tahsil edilmiş olup ihtiyaç duyulduğunda ilgili kurumlarla paylaşılabilecektir dedi.
\n
\n  
\n
\n İki yıl önce eğitim öğretime başlayan Canik Başarı Üniversitesi nin imece usulü ile çok sayıda kişi ve kurumların sahip çıkmasıyla bugünkü haline geldiğini ifade eden Karabacak, Canik Başarı Üniversite nin yapımına başlanma kararı alınmasının ardından çok sayıda iş adamı katkı vermiştir. Samsunlu işadamı Galip Öztürk de memleketi Samsun a kurulacak Canik Başarı Üniversitesi ne de katkı yapmak istediğini vakfımıza iletmiştir. Bu amaçla 6 Nisan 2010 tarihinde düzenlenen protokol çerçevesinde dönemin AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk ün katılımıyla üniversitemiz kurucu vakfı olan Başarı Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı adına düzenlenen 11 adet çek ile 4 milyon 650 bin lirayı makbuz karşılığında bağışlamıştır. Galip Öztürk 16 Mayıs 2010 tarihinde üniversitemiz temel atma töreninde yaptığı konuşmada da fakülte binası kaba inşaatına yardım ettiğini kürsüden ifade ederek, bir Samsunlu olarak üniversite okuma fırsatı elde edemediğini ancak Canik Başarı Üniversitesi ne verdiği destek ile tahsil açığını kapattığına inandığını, Başarı Üniversitesi nin kendisi için üniversite diploması özleminin giderilmesi olacağını söylemiştir. Üniversitemiz yönetim kurulu da protokol gereğince kampüsümüzdeki eğitim fakültesi binasına Galip Öztürk adını vermiştir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

1 Silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

Hayvan otlatmaya gitti cesedi bulundu

2 Hayvan otlatmaya gitti cesedi bulundu

Kırıkkale'de sahte içki operasyonu: 3 ton sahte şarap ele geçirildi

3 Kırıkkale'de sahte içki operasyonu: 3 ton sahte şarap ele geçirildi

Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralı

4 Sultanbeyli'de husumetli iki aile arasında bıçaklı kavga: 2'si ağır 6 yaralı

İzmir'de kısıtlamanın ikinci gününde 863 kişiye ceza kesildi

5 İzmir'de kısıtlamanın ikinci gününde 863 kişiye ceza kesildi

Samsun Çarşamba'da üretime başlandı: Kilosu 8 bin TL

6 Samsun Çarşamba'da üretime başlandı: Kilosu 8 bin TL

Ehliyetine önceden el konulan alkollü sürücü kaza yaptı, polisten kaçarken tarla

7 Ehliyetine önceden el konulan alkollü sürücü kaza yaptı, polisten kaçarken tarla

Jandarmanın "Huzur ve Hızır" timleri bayramda da görev başında

8 Jandarmanın "Huzur ve Hızır" timleri bayramda da görev başında

Elinde pompalı tüfekle ailesine ve polise ecel terleri döktürdü

9 Elinde pompalı tüfekle ailesine ve polise ecel terleri döktürdü

Bahçede alkol alan komşusunu bıçakladı, firar etti

10 Bahçede alkol alan komşusunu bıçakladı, firar etti

hızWeb