Devletin sırları pazara dökülmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin Devlet sırrı dediğimiz bir kavram vardır. Devletin sırları pazara dökülmez dedi.\r\n

Devletin sırları pazara dökülmez
\n  
\n
\n  
\n
\n CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bartın İl Başkanlığınca Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenen miting öncesi özel uçakla Zonguldak ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesindeki Zonguldak Havaalanına geldi.
\n
\n  
\n
\n Havalanında partisinin Zonguldak milletvekilleri Mehmet Haberal, Ali İhsan Köktürk ile diğer ilgililerce karşılandı.
\n
\n  
\n
\n Buradan otomobille miting alanına geçen Kılıçdaroğlu, miting alanında çok sayıda kadının bulunduğuna dikkati çekerek, Sizin başörtünüz üzerinden siyaset yapılıyordu. Onu elinden aldım. Bütün annelere ve kadınlara sesleniyorum. İster başı açık olsun, ister başı kapalı olsun bütün annelerin, hanımların benim başımın üzerinde yeri var diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu, siyasi partilerin halka hizmet etmek için iktidar olduklarını dile getirerek, iktidarda siyasetçilerin zenginleşmesi halinde halkın fakirleşeceğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n O nedenle mevcut iktidarı biliyorsunuz. Buradan ses kayıtlarını izlediniz. Kimin ne mal olduğunu, kimin neler yaptığını çok iyi biliyorsunuz diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
\n
\n  
\n
\n Sizden bir isteğim var; sandığa gideceksiniz. Özellikle Adalet ve Kalkınma Parti sine oy veren saygıdeğer yurttaşlarıma sesleniyorum; Sandığa gideceksiniz bir tek şey istiyorum. Elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın. Bir tek şey istiyorum. Eğer kolunda 700 milyarlık kol saatiyle bir bakan geziyorsa elinizi vicdanınıza koyun bir düşünün. Bu bakan kolunda 700 milyarlık kol saatini nasıl aldı? Oy kullanacaksınız elinizi vicdanınıza koyup düşünün.  Sandığa gidecek bütün yurttaşlarıma sesleniyorum ve onların vicdanına sesleniyorum. Siyaset günlük siyaset değildir artık. Helal ile haramı ayırma siyasetidir bu siyaset. Sandığa gidip oy kullanacaksınız. Ben onların vicdanına sesleniyorum. Harama mı ortak olacaksınız helale mi ortak olacaksınız. Neye ortak olacak Bartınlı. Ben de onu istiyorum. Harama ortak olursanız size söyleyecek hiçbir şeyim yok ama asla şikayet etmeyecekseniz, asla din iman edebiyatı yapmayacaksınız. Yalanla, iman bir arada olmaz diyor peygamberimiz. Onun için söylüyorum bu oylar sıradan oylar değildir. Bu seçim, sıradan bir seçim değildir.
\n
\n  
\n
\n Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesi
\n
\n  
\n
\n Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine değinen Kılıçdaroğlu, Dün başka kayıtlar düştü. Bir Dışişleri Bakanı ve bürokratlar konuşuyorlar, Suriye ye nasıl gireriz, Suriye den Türkiye yi nasıl bombalarız. Bizim oradaki Süleymanşah Türbesine nasıl saldırı düzenleriz, oraya ve bizim ordumuzu oraya nasıl sokarız şeklinde ses kayıtlarının yayımlandı dedi.
\n
\n  
\n
\n Bu ülkenin askeri, bir komplonun kurbanı olabilir mi, bu ülkenin askeri gereksiz yere Suriye ye sokulabilir mi? Onun hesaplarını yapıyorlar diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Her yerde söyledim. Eğer sen gerçeksen.... Bakın bu işte iki önemli olay var.  Bir, devletin en mahrem bilgileri açıkça birileri tarafından kontrol ediliyor, biliniyor, dinleniyor. Siz hiç böyle bir devlet gördünüz mü? Devletin en mahrem bilgilerinin satıldığı, dünyaya, bir anlamda piyasaya sürüldüğü bir devlet gördünüz mü? Allah aşkına bu devleti kim yönetiyor? Bunlar yönetmiyorlar mı? Devlet sırrı dediğimiz bir kavram vardır. Devletin sırları pazara dökülmez. Devlet kendisini korur ama geldiğimiz noktada devlet diye bir kavramının kalmadığını hep beraber görüyoruz. Bu, casusluk işi diyorlar. Zaten devletin sırlarını casuslar alır.  Peki sen ne yapıyorsun? Sen neyin peşindesin, onlar neyin peşinde? Türkiye Cumhuriyeti devleti tarihinin hiçbir döneminde böyle bir durumla karşılaşmamıştı. İlk kez böyle bir durumla karşılaşıyoruz.
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu, söz konusu konuşmalar sırasında Gerekirse, Süleymanşah Türbesine saldırı düzenletiriz dendiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
\n
\n  
\n
\n Diyor ki, dört adam göndereyim, oradan Türkiye ye füze attırırım, öyle gireriz diyor. Bartınlılar onun için diyorum bu seçim sıradan bir seçim değildir. Herkes sandığa giderken elini vicdanına koyacak. Biz bu seçimde bir slogan üzerinde durduk; Türkiye nin birleştirici gücü Bozulan çarkları yeniden inşa etmemiz lazım.  İşsizlik burada da var mı? Hiç siz bu başçalanın işsizlikten söz ettiğini duydunuz mu? İstihdam yaratacağım diye bir şey dediğini duydunuz mu?
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

3 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

5 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

hızWeb