Yalan siyaseti yaptı

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Seçim boyunca halkımıza sadece yalan konuşuldu. Biz hizmetlerimizi ve yapacaklarımızı anlatarak tüm halkımızı kuçakladık. Ne yazık ki biz hizmet sıraladıkca bazıları sadece yalan sıraladılar, dedikodu siyaseti yaptılar

Yalan siyaseti yaptı
\n  
\n
\n  
\n
\n Bafra Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında çok önemli açıklamalar yaptı. Seçmenleri ve Bafralıları bilgilendiren Şahin, Seçim boyunca halkımıza sadece yalan konuşuldu. Biz hizmetlerimizi ve yapacaklarımızı anlatarak tüm halkımızı kuçakladık. Ne yazık ki biz hizmet sıraladıkca bazıları sadece yalan sıraladılar, dedikodu siyaseti yaptılar. Partizanlık ve ayırımcılık yaparak , yalan konuşarak, dedikodu ile halkımıza hizmet edilmez. Halkımıza hizmet etmek ben halkımın hizmetkarıyım demek anlayışı ile başlar diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n GENÇLİK MERKEZİNİ YIKACAKLARMIŞ
\n
\n Bafra Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, açıklamalarında şunları söyledi: Önce Gençlik merkezini yıkacağız dediler. Sonra öğrendiler ki ailelerimiz çocuklarını oraya yolluyor, gençlerimiz oraya gidiyor. 28 ayrı kursata 2.800 çocuğumuz ve gençimiz eğitim alıyor. Gördüler ki bu hizmet çok güzel bir hizmet. Dedikleri kabuıl görmüyor. Hemşehrilerimiz tepki veriyor. Sonra yeni bir yalanla ortaya çıkıldı. Bir mahallemize gidiliyor orada biz olsak Gençlik merkezini bu mahalleye kurardık diyor. Bir saat sonra başka mahalleye gidiyor biz olsak gençlik merkezini bu mahalleye kurardık deniliyor.  Her mahallede aynı şeyi söyleniyor. Ne yazık ki Mahallemizi bilmiyor, caddesini sokağını tanımıyor. Çünkü Yalan insanın aklını alınca düşünemez oluyor. O mahallede gençlik merkezi için yer var mıydı diye hesap bile etmiyor. Ben aynı şeyi başka mahallede söyledim, şimdi burada söylersem anlaşılır diye de düşünmüyor. 
\n
\n  
\n
\n 166 TRİLYON BORÇUN 
\n
\n 58 TRİLYONUNU BAŞBAKANIMIZ SİLDİ
\n
\n Bizim için ipotekli belediye diyorlar. Bu kadar yalan olmaz. Biz bu borç konularını konuşmadık. Niye konuşmadık, belediyelerin imkânları kısıtlı halkımızın beklentileri yüksektir. Borçlanma olabilir. Bizimde değerli bir arkadaşımız olan abisine sorsa gerçeği öğrenir, böyle bir hataya düşmezdi. 1994-2004 Tarihleri arasında Baframız 166 trilyon borçlandı. Bu borcun büyük bir bölümü de alt yapı ihalesinden oluştu.  Bu şekilde Bafra Belediyesini Türkiye’nin en borçlu 7. Belediyesi durumuna geldi. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bıraktıkları bu borcun 58 trilyonunu sildi. Bu borcun içinde hazine, tedaş, SSK, Emekli Sandığı ve İşçilerimizin sendika borçları bile var. 10 yıldır senede 8 ay olmak üzere her ay 400.000 TL (  400 milyar) olarak bu borcu ödüyoruz. Bütün şehir yasası olmasa bu borcu 50 yıl daha ödeyecektik. Bu Şartlar altında 33 proje ve hizmeti halkımıza sunduk. 
\n
\n  
\n
\n ÖNCE ÇİVİ ÇAKMADILAR DEDİLER
\n
\n Başkan Şahin açıklamalarını şöyle sürdürdü.  Çok değerli hemşehrilerim; İlk önce Bafra’ya çivi çakmadılar, Bafra’yı hayalle yönettiler dediler. Sonra halkımız tepki gösterince bu sefer Doğal gazı, yeni hastanemizi, 368 ailemizin ev sahibi olduğu TOKİ konutlarını, tarihi yapıların restorasyonlarını, duble yolu, kapalı spor salonunu, Gençlik merkezini, yeni Şehir stadını, yarı olimpik kapalı yüzme havuzunu, 28 okulu belediye yapmadı hükümet yaptı dediler. Hani çivi çakılmamıştı. Biz zaten katkı yaptık, yer verdik, destek verdik dedik. Yani bizde yalan yok.  Bafra Belediyesi olarak beş yılda  41 iş makinesi ve araç aldık. 100.000 ton sıcak asfalt,  80.000 metrekare kaldırım yaptık. Asfalt şantiyesi ve plenti tesisleri ile Kilitli parke taşı üretim tesislerini kurduk. Asfalt serme makinesi, 3 adet silindir, Asfalt bakım ve onarım aracı aldık. Kendi asfaltımız ve kaldırımımızı kendimiz üretiyor ve yapıyoruz.  Meydanımız yoktu kent meydanımızı yaptık. Bafra girişi peyzaj düzenlemesi ile ilçemizin girişini düzenledik. Bunu devam ettirdik.  Alparslan Türkeş Parkı, Adnan Menderes parkı, Çamlık Mesire alanı yapıldı.  Kavuçuk zeminli yeni Çocuk oyun Parkları yaptık. Mevcut olanları tamamen yeniledik.  Sokak hayvanları barınağı, Canlı Hayvan Pazar tesislerini yaptık.  içme suyu arıtma tesislerini tamamladık, 21 yüzyıl belediyeciliği olan Akıllı kent otomasyon sistemlerini belediyemize kazandırdık.  Sosyal belediyeciliği hayata geçirdik.  27.000 metre alt yapı çalışması yaptık. Tabakhane ve Fatih mahallemizde yeni parklar kurduk.  Kapalı Pazar yeri, asri mezarlığımızın düzenlenmesi ve mezarlık önü oto park gibi 33 proje ve hizmet gerçekleşti.  Beş yılda Belediye olarak da 33 proje ve hizmeti Baframıza ve insanlarımıza kazandırmak bizlere nasip oldu.  İnsanlarımızın hizmetkârı olmaktan mutluluk duyuyorum. İnşallah yeni dönemde de 41 projeyi hayata geçireceğiz.
\n
\n  
\n
\n DEDİKODULARLA HALKIMIZ RAHATSIZ EDİLİYOR
\n
\n Yeni yapılan hastanemiz için su basıyor, insanlar sularda yürüyorlar, hastane kayıyor, yıkılacak diye insanlarımıza yalan konuşanlar var. İnsanlara böyle yalan konuşulur mu?  Orası bir hastane, insan sağlığı üzerinden siyaset yapılır mı? Orada yüzlerce doktor, ebe, hemşire sağlık personeli ve memur işçi çalışıyor. Öyle bir şey olsa insanlar güvenliklerini canlarını tehlikeye atar mı? Hipokrat yemini etmiş doktorlarımız orada hasta yatırır mı hasta bakar mı? Bunu düşünemeyecek kadar yalana kapılmış. Yalan makinesi olmuşlar. Bu hastane hepimizin ve bir gün hepimize lazım olacak. Böyle dedikodular çıkartmak günahtır. Yaptıkları bir şey olmayanlar, hizmet üretemeyenler çareyi hizmetleri karalamakta bulmuşlar. İnsanlarımıza yapılan yüzlerce hizmete karşı bu kadar hazımsızlık, Baframıza ve insanlarımıza karşı bir saygısızlıktır.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kadro netleşiyor

1 Samsunspor'da kadro netleşiyor

Samsun Türkiye'de 4. sırada

2 Samsun Türkiye'de 4. sırada

Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

3 Samsun'da kavşakta iki otomobil çarpıştı

Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

4 Fındık fiyatları ne kadar? 03 Haziran Çarşamba il il güncel fındık fiyatları

Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

5 Domuz avında arkadaşı tarafından öldürüldü

Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

6 Boyayı, yoğurt zannederek yedi, Samsun'da kurtarılamadı

Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

7 Samsun'da uzman çavuşa fetö gözaltısı

Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

8 Samsun'un Bafra Ovası'nda dikimleri başladı

Samsun'da kayıp genç bulundu

9 Samsun'da kayıp genç bulundu

Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

10 Arazi kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

hızWeb