BAŞKAN DÜNDAR’A YOĞUN İLGİ

Geride bıraktığı 10 yıl içerisinde Çarşamba İlçesi’nin fotoğrafını değiştiren AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, ziyaret ettiği mahalle ve köylerde coşkuyla karşılanıyor\r\n

 BAŞKAN DÜNDAR’A YOĞUN İLGİ
\n  
\n
\n 2004-2014 yılları arasında hayata geçirdikleri 80 den fazla projeyle Çarşamba’da büyük işler yaptıklarını belirten Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, “2004 yılında Yeşilırmak Kıyısı ve Adapark çalışmalarıyla başlayan değişim 2014 yılında eski hal ve stadyum alanı kentsel tasarım çalışmalarıyla devam ediyor. 10 yılda Çarşamba’da çok şey değişti, en önemlisi de şehrin gönümü ve fotoğrafı değişti” dedi.
\n
\n  
\n
\n ADAPARK GURUR KAYNAĞIMIZ
\n
\n Yaptığı mahalle ziyaretlerinde Yeşilırmak’ın şehir merkezinden ikiye ayırdığı Çarşamba’da değişeme dikkat çeken Başkan Dündar, “2004 yılında Yeşilırmak kıyısında baraka yapılar ve Adapark’a dökülen şehir çöpleri ile iç içe yaşayan hemşehrilerimiz artık bölgesinde örnek gösteriler bir Çarşamba’da yaşamanın keyfini çıkarıyor. Yeşilırmak kıyısındaki baraka yapıları kaldırarak modern sosyal alanlar yaptık. Adapark’da şehir çöplüğünü taşıyıp, buraya sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirilebileceği spor alanları amfi, mesire alanları ve sosyal tesisler kazandırdık. Şehir merkezinde kötü görünüm arz eden pazaryerlerini yenileyip üzeri kapalı hale getirdik. Yeşilırmak üzerine yeni köprüler ve yollar yaptık. İlçemize meslek yüksek okulları ve fakülteler getirdik” diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n ÇARŞAMBA’YA YENİ YAŞAM ALANI
\n
\n Eski hal ve eski stadyum bölgesinde inşa ettikleri Çarşı - Şehir Meydanı ve Yaşam Alanı Çalışmaları ile Çarşamba’da yeni bir yaşam alanı oluşturduklarını kaydeden Başkan Dündar, “Çarşamba eski sebze hali ve Yeşilırmak Stadyumu nun yenilerinin yaparak yerlerine taşındıktan sonra, şehir merkezindeki bu değerli alanlara uyguladığımız Kentsel Tasarım çalışmalarında sona geldik. Çarşamba Belediyesi, bu alan içerisinde kapalı otopark, alışveriş, eğlence, sinema, kafe fast food ihtiyaçlarının görülebileceği bir çarşı Avm ile birlikte şehir meydanı ve yaşam alanı inşa etti. Tamamlandığında ilçemizin ticari ve ekonomik yapısına önemli katkı sağlayacak olan bu çalışma toplamda 43 bin metrekare alan üzerinde devam ediyor” dedi
\n
\n  
\n
\n ÇARŞAMBA ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLUYOR
\n
\n Çarşamba İlçesi’ne 3 fakülte, yerleşke, devlet yurtları ve meslek yüksek okulları kazandırdıklarını kaydeden Başkan Dündar, “Hayırseverimiz Mustafa Kemal Güneşdoğdu’nun adıyla kurulan kampüs alanı içersinde bulunan Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi, Çarşamba İletişim Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Adalet Meslek Yüksek Okulu ve kurulacak olan yeni yurtlar ile Çarşamba İlçemiz Üniversite şehri oluyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde ilçemizdeki öğrenci sayısının 10 bine çıkmasını hedefliyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n ÇARŞAMBA’YA DEV SPOR YATIRIMLARI
\n
\n İlçe sporunun gelişmesine önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Dündar, Adapark’da bulunan Çarşambaspor Sporcu Kampı ve Dinlenme Tesisleri, Amatör Spor Kulüpleri Tesisleri ve Yeni Çarşamba Stadyumu gibi büyük spor yatırımlarını ilçeye kazandırmıştır. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilçemizde yaptırılan Gençlik Merkezi de örnek bir çalışma olmuştur. Belediyemiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle ilçeye 2 bin kişilik spor salonu yapımı için çalışmalar başlatıldı diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

1 Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

2 Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

3 Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

4 Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

5 55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

Adana'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

6 Adana'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

7 Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

Motosikletle domuza çarpan vatandaş hayatını kaybetti

8 Motosikletle domuza çarpan vatandaş hayatını kaybetti

Başkentte etil alkol operasyonu

9 Başkentte etil alkol operasyonu

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 2 yaralı

10 Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 2 yaralı

hızWeb