Kadın olmadan kalkınma olmaz

Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) Başkanı Münevver Uğurlu, Nüfusun yarısını oluşturan kadınların ekonomiye katkıda bulunmaları sağlanmadan bölgenin ve ülkenin kalkınması mümkün değildir dedi. \r\n

 Kadın olmadan kalkınma olmaz
\n  Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) ve İzgören Akademi işbirliği ile düzenlenen Kariyerime Yürüyorum toplantısı Samsun Sanat Merkezi nde yapıldı. Toplantıda konuşan SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, Kadınların toplumdaki siyasi, sosyal ve ekonomik statüsünün güçlenmesi gerekiyor. Kadınların, toplumdaki fırsatlardan  eşit yararlanabilmesi, ülke yönetiminin başlıca hedefleri arasında olmalıdır. Kadınların ekonomideki rolünün sadece kadınları değil kadın-erkek tüm toplumu ileri taşıyacakbir konu olduğunu bilerek, çözüm süreçlerine erkeklerin de aktif olarak katılmasını zorunlu görüyoruz. Kadınların ülke yönetim kademelerinde eksik temsili, bir diğer önemli sorun alanıdır. Bir yandan kamuda çok sayıda kadının yer aldığı fakat yöneticilik düzeylerine yükselmede ciddi bir elemeye maruz kaldıkları görülmektedir. Nüfusun yarısını oluşturan kadınların ekonomiye katkıda bulunmaları sağlanmadan bölgenin ve ülkenin kalkınması mümkün değildir dedi. 
\n
\n  
\n
\n İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürlüğü Kurumsal Projeler Yöneticisi Şehnaz Dereli ise, Samsun ve Karadeniz Bölgesi nde faaliyet gösteriyoruz. Altı ayda bu tür organizasyonların beşincisini gerçekleştiriyoruz. Bugün kariyerime yürüyorumu görüşereceğiz. Zaman zaman sendelediğimiz oluyor mu? Bazen arkımıza estiğinde plandığımızdan daha hızlı yol alabiliyormuyuz? Bugün tüm bunları uzmanlarından dinleyeceğiz. Kariyerde rahat bir yaşam, kazançlı bir işmidir, yoksa iz bırakabilmek midir? Bu soruların yanıtlarını arayacağız diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Konuşmaların ardından İzgören Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şerif İzgören, Milli Okçu 2008 Paralimpik Oyunları, 2009 Dünya Şampiyonu Gizem Girişmen, RNA Değişim Yönetimi Kurucu Ortağı ve Profesyonel Koç Rana Özşeker ile İzgören Akademi Akdeniz BM Kurumsal Projeler Yöneticisi Oytun Yumşak, katılımcılara deneyimlerini aktardılar.
\n
\n  
\n
\n Bayram OK 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

3 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

4 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

5 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

hızWeb