Fidanlar toprakla buluştu

Samsun un Bafra İlçesi nde Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Hüseyin Kurumahmutoğlu Gençlik Merkezi tarafından Bafra Gençler ile Daha Yeşil projesi kapsamında 200 adet fidan dikildi.\r\n

 Fidanlar toprakla buluştu
\n  
\n
\n Bafra Hüseyin Kurumahmutoğlu Gençlik Merkezi öğretmen ve öğrencileri, Orman Haftası dolayısıyla fidan dikti. Bafra Kaymakamlığı, Bafra Belediyesi, İlçe Orman İşletme Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi nin destekleri ile düzenlen fidan dikme etkinliği Bakırpınar Köyü sınırlarında bulunan 5 dönümlük arazide gerçekleşti. Törene, Kaymakam Ali Katırcı ve eşi Hacer Katırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dursun,  Orman İşletme Müdürü Ahmet Ulukan, Bafra Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Hasan İrer ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
\n
\n  
\n
\n YEŞİLİ KORUMAK GENÇLERİN GÖREVİ
\n
\n Bafra ya bağlı Bakırpınar Köyü nde bulunan Hazine arazisine 200 adet ıhlamur fidanı diktiklerini ifade eden Bafra Hüseyin Kurumahmutoğlu Gençlik Merkezi Müdürü Şeyda Sağlam Gündüz, Gençlik Merkezimiz bünyesinde gençlerimiz ile birlikte yeşili korumak ve çevre bilincini oluşturmak amacıyla böyle bir proje başlattık. Projemiz ve Orman Haftası kapsamında bir gençlik ormanı oluşturmak istedik. Amacımız; çevreye ve yeşil doğanın farkındalığını arttırmak, yeşil bir çevrenin ağacın önemini gençlerimize aşılamak, gençlerimize doğaya saygının insana saygı olduğunu benimsetmek ve güçlü yarınlarımız için gençlerimizde çevre bilincini oluşturarak yarınlarımızın teminatını oluşturmaktır. Yeşili korumak gençlerimizin görevidir dedi.
\n
\n  
\n
\n OKULLAR 4 BİN FİDAN DİKTİ
\n
\n Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde bir dizi programlar düzenlediklerini belirten Bafra Orman İşletme Müdürü Ahmet Ulukan ise, Okullarımızda düzenlediğimiz fidan dikimlerinde 4 bin adet fidan dağıtımı yaptık. Yaklaşık 2 bin öğrencimize tiyatro düzenleyerek ormanın ve çevreye duyarlılığın önemini aşılamak istedik. Öğrencilerimizin olumlu tepkileri bizleri memnun etmiştir.  Son olarak Gençlik Merkezi nin talebi doğrultusunda 200 adet ıhlamur fidanı dağıttık. Gençlik Merkezi miz aracılığıyla da gençlerimiz sağolsunlar bu fidanlar ile Bafra mıza bir Gençlik Ormanı kazandırdılar. Fidan dağıtımlarımız devam ediyor. İsteyenler müracaat edebilirler diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KATIRCI DAN GENÇLERE TEŞEKKÜR
\n
\n Bafra Hüseyin Kurumahmutoğlu Gençlik Merkezi öğrencileri ile birlikte fidan diken Kaymakam Ali Katırcı ise açıklamasında, Bu yıl hizmete giren Gençlik Merkezi miz faliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Her yaşta gencin katıldığı bu organizasyon bizim için de mutluluk verici. Bafra da her yıl bu tür çalışmalar devam ediyor. Buradaki temel amaç; gençlere yeşili ve çevreyi sevdirmek. Başta Orman İşletme Müdürümüz olarak tüm teşkilatlarımıza Orman Haftası na gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Gençlik Merkezi mizin hazırladığı projeyle böyle bir Gençlik Ormanı oluşturması da bizim için gurur verici. Bu nedenle emeği geçen gençlerimize teşekkür ediyorum dedi.
\n
\n  
\n
\n Ümit CEYLAN  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

3 Serinlemek için girdiği denizden çıkamadı

Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

4 Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

Samsun'da camilerle ilgili karar

5 Samsun'da camilerle ilgili karar

 Kan donduran ifadeler

6 Kan donduran ifadeler

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

7 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

8 Samsun'da traktör devrildi, 77 yaşındaki sürücü öldü

Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

9 Samsun'da silahlı gasp zanlıları cezaevinde

Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

10 Samsun'da felç geçiren yaşlı adamın yardımına ambulans helikopter yetişti

hızWeb