Kadın merkezi erkeklere de açık

Samsun Soroptimist (İş ve Meslek Kadınları) Kulübü Derneği, Şiddetsiz Toplum Hakkımızdır projesi ile şiddete uğrayan kadınlar için Kadın Danışma Merkezi açacak. Merkeze ayrıca şiddet gören erkekler de başvurabilecek\r\n

 Kadın merkezi erkeklere de açık
\n  
\n
\n  
\n
\n Samsun Soroptimist  (İş ve Meslek Kadınları) Kulübü Derneği, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Yerel ve Ulusal STK ların Kapasitelerini Güçlendirilmesi Hibe Programı na sunduğu Şiddetsiz Toplum Hakkımızdır projesi kapsamında Kadın Danışma Merkezi açacak. Şiddet ile mücadele etmek için böyle bir merkeze ihtiyaç olduğunu belirten Proje Koordinatörü İncilay Toraman, bu merkezde kadınların hukiki ve psikolojik sorunlarının çözüleceğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
\n
\n Merkezin haziran ayında açılacağını belirten Toroman, Şiddetsiz Toplum Hakkımızdır adlı proje ile Samsun da çok ihtiyaç duyulan bir kadın danışma merkezi açacağız. Atakum Belediyesi ile ortak açacağımız bu merkezde şiddete ve ayrımcılığa uğrayan kadınların psikolojik ve hukiki sorunlarını çözmeyi amaçlıyoruz. Bir avukat ve bir psikoloğun hizmet edeceği merkezimize başvuran kadınları, gerekirse kadın sığınma evlerine ya da tıbbi ve ekonomik yardım alabilmelerini sağlayacak mekanizmalara yönlendireceğiz. Merkezimizde ayrıca, şiddet gören erkeler de başvurabilir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ŞİDDETİ DURDURMALIYIZ
\n
\n Samsun Soroptimist Kulübü Derneği Başkanı Perizat Yeşildal ise, eğitim alanında çalışmalar yaptıklarını kaydederek, Kadınlar için eğitimi çok önemsiyoruz. Çünkü eğitim olmadan kadının statüsünü yükseltmek çok zor. Bizler daha önce okur yazarlık ve meslek edindirme eğitimleri veriyorduk. Ancak son zamanlarda kadına şiddetin artması ile şiddeti durdurmak için çalışmalar yapamaya başladık diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

1 Otomobil dereye uçtu 4 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

2 Samsun'da korkuluklara tekme atan genç dereye düştü

 Kan donduran ifadeler

3 Kan donduran ifadeler

Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

4 Samsun'da özel halk otobüslerine yakıt desteği

Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

5 Samsun'da gizlendiği evde yakalanan kadın FETÖ'den tutuklandı

Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

6 Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 15 yaralı

Samsun'da camilerle ilgili karar

7 Samsun'da camilerle ilgili karar

26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

8 26 Mayıs Salı Samsun hava durumu

3 gündür mahsur kalan yavru kediyi kurtardılar

9 3 gündür mahsur kalan yavru kediyi kurtardılar

Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

10 Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

hızWeb