AK Parti de mutlu son

Oy kullanımın ardında İl Başkanlığı nda seçimin sonucunu bekleyen AK Parti liler, Samsun da Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçeden 16 belediyenin başkanlıklarını kazanmasıyla mutlu son yaşadı\r\n

 AK Parti de mutlu son
\n  AK Parti oy sayım takibini il binasında yaptı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milletvekilleri Mustafa Demir, Tülay Bakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  AK Parti İl başkanı Fuat Köktaş, yönetim kurulu üyeleri ve partililer oy sayımını heyecanla partide oluşturulan ve yaklaşık 100 gençin bilgisayar ortamında takip ettiği seçim merkezinde sonucu bekledi. Gelen sonuçlarla AK Parti de heyecanlı bekleyiş yerini zafer havasına bıraktı.
\n
\n  
\n
\n ONURLUYUZ, GURURLUYUZ
\n
\n Sonuçların açıklanmasının ardında konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, seçimde, AK Parti nin 2009 yerel seçimlerine göre daha fazla oy aldığını belirterek, Yerel seçim olarak başlayan seçim süreci genel seçim havasına bürünmüştür. AK Parti bu yerel seçim, 2009 yılındaki seçimlere göre daha fazla oy almıştır. Samsun da yakaladığımız bu başarıdan dolayı onurlu, gururlu ve mutluyuz. Halkımıza ile elele geleceğe yürümeye devam edeceğiz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BAŞBAKANIMIZA GÜVENİN GÖSTERGESİ
\n
\n Bakan Kılıç şunları söyledi: “Türkiye geneline baktığımızda gerçekten büyük bir seçim yarışı yaşanmıştır. Yerel seçim olarak başlayan seçim süreci daha sonra çok farklı bir havaya girmiştir. Bu seçimin sonucu AK Parti iktidarına ve Genel Başkanımız, Başbakanımız başkanlığındaki hükümetimize halkımızın verdiği açık bir güvenoyudur. Şu ana kadar elimize ulaşan sonuçlara göre baktığımız biz 2009 yılındaki yerel seçimlerindeki oy oranlarımızın üzerine çıkmış durumdayız. Kim ne derse desin, kim nasıl bir tutum içersinde AK Parti’ye karşı, Genel Başkanımız ve Başbakanımız başkanlığındaki hükümete karşı bir tutum içersine girerse girsin halkımız, AK Parti’ye, hükümetimize ve Başbakan’a güvendiğini bir kez daha açık ve seçik ortaya koymuştur.” 
\n
\n  
\n
\n SAMSUN SEVDAMIZ
\n
\n Seçimlerin sonuç alma sanatı olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, “Biz vatandaşlarımıza yapacaklarımızı anlattık. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ın çok başarılı bir Türkiye’yi idare ettiğini, Başbakanlık yaptığını anlattık. Bunun karşılığında da Samsunlu hemşerilerimiz bize 17 ilçenin 16 tanesini AK Parti’li belediye olarak yönetmemize müsaade ettiler. Bir de Büyükşehir Belediyemizi bize tekrar vererek 17 belediyeyi AK Parti’li yaptılar. Vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Onların güvenlerini mazhar olmaya gayret göstereceğiz. Aynı zamanda da Samsun bizim için bir sevdadır. Bu sevda da artarak devam edecektir. Yarından itibarin İlkadım, Atakum, Tekkeköy, Yakakent, Alaçam, Kavak ve Ladik ilçemiz ayrı bir yürüyüşe ve ayrı bir uyanışa imza atacak. O ilçelerimize ihmal edilen 5 yıllarını en kısa zamanda onlara geri vermek ve halkımıza hizmet etme arzusundayız. Seçimler bir sonuç sanatıdır. AK Parti belediyesinde olmayan ve beş yıldır  ihmal edilen ilçelerimize derhal hizmet götüreceğiz. Bize güvenen halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu güvene her zaman olduğu gibi layık olacağız diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

2 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

3 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

4 Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Kaybolan dağcının cesedi bulundu

5 Kaybolan dağcının cesedi bulundu

Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

6 Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

Fındık fiyatları ne kadar? 04 Haziran Perşembe il il güncel fındık fiyatları

7 Fındık fiyatları ne kadar? 04 Haziran Perşembe il il güncel fındık fiyatları

Silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

8 Silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

9 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

10 55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

hızWeb