MİLLET BAŞBAKANA SAHİP ÇIKTI

İç ve dış eleştiriler karşısında kendini orataya koyarak, bu bir İstiklal Mücadelesi diyen Başbakan Erdoğan a millet sahip çıkarak, adeta sandıkları patlattı.

 MİLLET BAŞBAKANA SAHİP ÇIKTI
\n  
\n
\n Seçim sonuçlarını parti genel merkezinden takip eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan genel merkezin balkonundan vatandaşlara hitap etti. Erdoğan ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle: Siz yeni Türkiye nin istiklal mücadelesine sahip çıktınız, sizlere teşekkür ediyorum. Siz, büyük Türkiye ideallerine, hedeflerine sahip çıktınız her birinize teşekkür ediyorum. Siz en başta kendi iradenize kendi geleceğinize, siyasete, partinize, başbakanınıza sahip çıktınız hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Tıpkı, Kurtuluş Savaşı öncesinde olduğu gibi dünyanın dört bir köşesinde ellerini semaya açarak Türkiye nin istiklal mücadelesine yürekleriyle, dualarıyla destek olan tüm kardeşlerimize, tüm dostlarımıza aziz milletimin selamlarını, şükran duygularını ifade ediyorum. Elbette en büyük teşekkürü bu aziz millet, bu asil millet hak ediyor. 
\n
\n  
\n
\n TÜRK MİLLETİ GEÇİLMEZ
\n
\n Ne dediler 25 Mart tan sonra kaos olacak. Bu ülkenin ulusal güvenliğine ne yazık ki müdahale ederek, Dışişleri Bakanlığını dinleyecek kadar ihanet içinde olan vatan hainlerini bu ülke tanıma fırsatı buldu, doğru. Onların kaos planı buydu. Millet bugün sandıkta, Türkiye ye ve dünyaya bir mesaj verdi, ne dedi: Biz buradayız, Türk milleti geçilmez dedi. Millet, Biz bu ülkenin sahipleriyiz dedi. Millet eğilmez, Türkiye yenilmez dedi. Bugün aziz milletin sandıkta verdiği çok önemli bir mesaj var. Milletimiz siyaset dışı yollardan Türkiye nin istikametinin belirlenmesine bugün çok çarpıcı bir şekilde tavrını, itirazını ortaya koymuştur.
\n
\n  
\n
\n MONTAJ SİYASETİ KAYBETTİ
\n
\n Statüko bugün çok büyük bir darbe almıştır. Kirli ilişkiler, adı konulmamış ittfaklar bugün kaybetmiştir. Vesayetin her türü, vesayetçi odakların her türlüsü de bugün milletten tam bir Osmanlı şamarı yemiştir. Sandık sonuçları kimin kazandığından çok kimin kaybettiğini gösterir. Bugün ahlak dışı siyaset, kaset siyaseti, montaj siyaseti, iftira ve çamur siyaseti, esersizlik siyaseti, plansız, projesiz, hedefsiz siyaset bugün kaybetmiştir. Bize oy veren insaların da oy vermeyen vatandaşlarımın da hissiyatını, mesajını samimi şekilde değerlendireceğiz. Muhalefet partileri de bugün milletin sandıkta verdiği mesajı doğru okumalı. Şehitlerin kanıyla yoğrulmuş bu toprakları biz Pensilvanya ya veya onun buradaki hain uzantılarına asla teslim etmeyiz. Şu anda kaçanlar kaçtı, yarından itibaren de kaçanlar olabilir. Bazıları için şahsen suç duyurusunda bulundum. Bunlar kaçabilir dedim. Bundan sonra, dedim ya, inlerine gireceğiz. Hesabını bunun ödeyecekler, bedelini ödeyecekler.
\n
\n  
\n
\n DAHA GÜÇLENEREK GELİYORUZ
\n
\n Neye üzüldüm biliyor musunuz? Dışişlerinde olan olaydan sonra, şahsıma yapılan iftiraların hepsini bir kenara koyuyorum ama Dışişleri nde yapılan olaydan, Başbakanlıktaki böcek olaylarından sonra şu muhalefetin bir açıklamasını duydunuz mu, Bu, vatana ihanettir, casusluktur, buna yönelik biz iktidarın yanındayız diye bir ifadelerini duydunuz mu? Ne olacak, Pensilvanya ile hareket edenler bunu söyleyebilir mi? Buradan bile bir şey bekliyorlardı, 25 inden sonrası kaos dedikleri olay buydu. Ekonomi çökecekti? Çöktü mü? Daha güçlenerek geliyoruz. Ekonomide de, siyasette de, demokraside de daha güçlü demokrasiyi getireceğiz. Batı nın özlemini duyduğu demokrasi bizde var.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

2 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

3 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

4 55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

5 Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

6 Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

7 Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

8 Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

9 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

10 Trafik kazasında korkutan kimyasal madde sızıntısı

hızWeb