Taş atma cinayeti

Adana da çocukların kazlara taş atması nedeniyle çıkan kavgada 3 kişinin ölmesi, 4 kişinin de yaralanmasıyla ilgili davasının dosyası, güvenlik gerekçesiyle Samsun Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi ne gönderildi. \r\n

 Taş atma cinayeti
\n  Dava, güvenlik nedeniyle Samsun a taşındı
\n
\n  
\n
\n Adanı nın Seyhan İlçesi Küçükdikili Çınarlı Mahallesi nde 26 Eylül 2013 te meydana gelen olayda, aynı sokakta oturan Alkan Ailesi nin 2.5 yaşındaki çocuğu, iddiaya göre Kara ile Örgen ailelerinin evine taş attı. Atılan taşlardan kazlar ürkünce Sevcan Kara (37), Alkan Ailesi nin evine giderek, Çocuk eve ve kazlara taş atıyor. Rahatsız ediyor diyerek uyardı. Zabit Alkan (23) da, O daha çocuk. Nerede isterse oynar dedi. Bunun üzerine kadınlar arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine aileler, kendi akrabalarını da olay yerine çağırdı. Silahlı, bıçaklı ve sopalı kavgada Metin Batir (30), Kadir Örgen (22) ile Yüksel Yeter (22) öldü, 4 kişi de yaralandı. Olayın ardından gözaltına alınan Orhan (40), Turan (42), Enis (23), Mehmet (32), Sevcan K., Zabit A., Şeyhmus P. (26), Nuri Ö. (30) ve M.Ö. (15) tutuklandı. Kaçan İlhami B. (43) hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.
\n
\n  
\n
\n Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, olayla ilgili iddianamesini hazırladı. 10 şüpheli hakkında kasten öldürme , öldürmeye teşebbüs , suça iştirak suçlarından 1 ile 3 kez arasında ömür boyu hapis cezası istendi. Bazı sanıklar hakkında ayrıca yaralama suçlarından 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Karşılıklı 3 tabancanın kullanıldığı olay yerinde 26 boş kovan ele geçirildiği belirtilen iddianamede, ölenler ile yaralananların üzerinden mermi çekirdeği elde edilemediği için kimin hangi tabancadan çıkan kurşunla vurulduğunun da tespit edilemediği bildirildi.
\n
\n  
\n
\n Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi, taraflar arasındaki gerginliği Yargıtay 5. Ceza Dairesi nin de onayıyla CMK nın 19/2 inci maddesi gereğince dosyanın güvenlik nedeniyle Samsun Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi ne gönderilmesine karar verdi. Davanın nakli konusunda CMK nın 19/2 inci maddesinde şöyle denildi: Kovuşturmanın görevli ve yetkili olan mahkemenin bulunduğu yerde yapılması kamu güvenliği için tehlikeli olursa davanın naklini Adalet Bakanı Yargıtay dan ister.
\n
\n  
\n
\n İHA  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

1 Samsun ve 14 ilde hafta sonu sokağa çıkmak yasak

Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

2 Bakan Koca'yı isyan ettiren fotoğraf

İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

3 İki gün önce satın aldığı otomobil hurdaya döndü

HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

4 HDP'li Güven ve Farisoğulları tutuklandı

Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

5 Seyir halindeki motosiklet devrildi: 1 ölü

Bimcell TL Yüklemesi

6 Bimcell TL Yüklemesi

hızWeb