FATSA DA ORUÇ AÇMA PROGRAMI

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Fatimatüz Zehra Alevi Bektaşi Derneği tarafından oruç açma programı düzenledi. \r\n

FATSA DA ORUÇ AÇMA PROGRAMI
Programa Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, sivil toplum kuruluşları başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Program, akşam namazının okunması ile birlikte oruçların açılması ile başladı. Daha sonra Kur an-ı kerim okundu. 
Fatimatüz Zehra Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Ali Rıza Güvenkaya yaptığı konuşmasında, “10 Muharrem Aşure Günü nü efendimizin ifadesiyle 7 katın göğün ve yerin, gök ve yer arasındaki her şeyin yaratıldığı gün, her şeyin imam Hüseyin için ağladığı gündür. Kerbela, Müslümanlar için ortak bir hüzün ve acıdır. Bu ayıda aşureyi iyi okuyup anlamak gerekir dedi. 
Güvenkaya’nın ardından Eğitimci Ali Muhmani Koşan “Mah’ı Muharrem Şehid-i Kerbela” konulu konferans verdi. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de araç yangını Denizli'de araç yangınıYunanistan sınırında sıcak dakikalar, alevler Türkiye'den görülüyor Yunanistan sınırında sıcak dakikalar, alevler Türkiye'den görülüyorÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıLüks otomobil palmiye ağacını yıktı Lüks otomobil palmiye ağacını yıktıDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıAdana'da 2 bin 450 polisle asayiş uygulaması Adana'da 2 bin 450 polisle asayiş uygulamasıDiyarbakır'da korona virüs konvoyu Diyarbakır'da korona virüs konvoyuSedef Adası açıklarında bir teknede sürüklenen 3 kişi kurtarıldı Sedef Adası açıklarında bir teknede sürüklenen 3 kişi kurtarıldıPolis kural ihlallerini affetmedi, vatandaş film gibi uygulama izledi Polis kural ihlallerini affetmedi, vatandaş film gibi uygulama izlediAnkara'da sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı Ankara'da sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı

hızWeb