ALTINDAKİ SERT DÜŞÜŞ PİYASALARI CANLANDIRDI

Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Denetleme Kurulu Başkanı Metin Önal, son dönemde altın fiyatlarındaki sert düşüşün piyasaları canlandırdığını söyledi. \r\n

 ALTINDAKİ SERT DÜŞÜŞ PİYASALARI CANLANDIRDI
Altın fiyatlarında daha önce yaşanan yükselişin piyasalarda durgunluğa neden olduğunu hatırlatan Önal Altın yatırımcısı beklemedeydi. Yaşanan düşüş sonrası piyasalar hareketlendi. Yatırımcılar altına talep gösteriyor. dedi. Metin Önal, uzun vadede altının önemli bir yatırım aracı olduğunu vurguladı.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kararıyla taksitli altın satışlarının da başladığını ifade eden Önal, kredi kartına 4 taksit imkanı ile birlikte satışlarda artış beklediklerini belirtti. Metin Önal, Altında taksitlendirme olayının kaldırılması yanlıştı. Kuyumculuk sektörü bu yanlıştan ötürü büyük bir sıkıntı yaşadı. Yeni düzenlemeyle birlikte 4. taksit yeniden başladı. Taksitlendirme olayının tekrar başlaması kuyumculuk sektörünü belki biraz olsun canlandırabilir ancak bu uzun vadeli kalıcı bir rahatlatma olmaz diye konuştu. 
Önal, müşterilerin kredi kartına 4 taksit sayısının daha da artması noktasında isteklerini bulunduğunu belirterek, Bu uygulama bizim dışımızda gelişen bir uygulama olduğunu ifade ediyoruz. (BDDK) bir uygulaması olduğunu anlatıyoruz. Vatandaşlarımızında ilettikleri talepleri yetkilileri ulaştırıyoruz. Düğün alışverişi yapmak isteyen aileler de yüksek meblağın hepsini bir seferde ödemekten kaçıyor veya gücü olmuyor. 4 taksiti az buluyorlar ve 12 taksit olmasını istiyorlar şeklinde konuştu. 
Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Denetleme Kurulu Başkanı Metin Önal, Trabzon hasır bileziğinde olması gereken TTH işaretine yönelik denetimleri sıklaştırdıklarını belirterek, Trabzon Hasır Bileziği gözümüzün nurudur, emeğimizdir. İkinci el hasırın vitrinlerde satılması veya alınmasını suçtur. Bununla ilgili yasal süreç devam ediyor. Trabzon hasır bileziğini Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası olarak garanti altına alabilmek için coğrafi işaret uygulaması yaptık. Hasırın kilit kısmı olan bölümde TTH (Trabzon Telkariye ve Hasırı) işareti olmayan hasır bilezikleri vatandaşlarımız almasın. TTH işareti olan hasırları alsınlar. Oda olarak bu konudaki denetimlerimiz sürüyor ifadelerini kullandı. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Malatya'da 4.4 büyüklüğünde deprem

1 Malatya'da 4.4 büyüklüğünde deprem

Samsun'da fırtınayı fırsata çevirdi

2 Samsun'da fırtınayı fırsata çevirdi

Cinayet zanlısı kovalamaca sonucunda yakalandı

3 Cinayet zanlısı kovalamaca sonucunda yakalandı

Hatay'da çöplük alanda çıkan yangın söndürüldü

4 Hatay'da çöplük alanda çıkan yangın söndürüldü

09 Temmuz Perşembe Samsun hava durumu

5 09 Temmuz Perşembe Samsun hava durumu

Takla atan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

6 Takla atan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Seçer'in borçlanma talebi, sert tartışmalar ve gerginliklerle bir kez daha redde

7 Seçer'in borçlanma talebi, sert tartışmalar ve gerginliklerle bir kez daha redde

Soba bacasına giren yavru kediyi kurtarmak için seferber oldular

8 Soba bacasına giren yavru kediyi kurtarmak için seferber oldular

Kamyonetle traktör çarpıştı: 3 yaralı

9 Kamyonetle traktör çarpıştı: 3 yaralı

Tekirdağ'da kamyon tıra arkadan çarptı: 1 yaralı

10 Tekirdağ'da kamyon tıra arkadan çarptı: 1 yaralı

hızWeb