SAMSUNSPOR’UN YENİLENMEYE İHTİYACI VAR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Samsun’un markası Samsunspor’dur. Ama Samsun’un bir markası olduğunu da Samsun’un bilmesi ve buna göre bazı konularda yaklaşması gerekir. Şu andaki Samsunspor yönetimine karşı bir güven sıkıntısı var. Ben bu söz

 SAMSUNSPOR’UN YENİLENMEYE İHTİYACI VAR
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda bakanlık döneminde Samsun’a yapılan yatırımlar hakkında bilgi vermek için basın mensupları ile bir araya geldi. Yapılan yatırımlardan bahseden Bakan Kılıç, “Samsun ilimizde ve ilçelerimizdeki mevcut spor tesislerinin bakımları, onarımları devam ediyor. Şu ana kadar yapımı tamamlanmış olan projelerin tutarı 17 milyon 500 bin TL, stat ile birlikte yapımı devam eden projeler 211 milyon TL civarında ve şu anda yeni faaliyete geçireceğimiz tesislerin toplam değeri 68 milyon TL civarındadır” dedi.
SAMSUNSPOR’UN YENİLENMEYE İHTİYACI VAR
Şu andaki Samsunspor yönetimine karşı bir güven sıkıntısı olduğunun altını çizen Bakan Kılıç, “Samsun’un markası Samsunspor’dur. Ama Samsun’un bir markası olduğunu da Samsun’un bilmesi ve buna göre bazı konularda yaklaşması gerekir. Şu andaki Samsunspor yönetimine karşı bir güven sıkıntısı var. Samsunspor’da yeni bir heyecana ve yenilenmeye ihtiyaç var. Güven ile ilgili o sıkıntıyı aştığımız zaman eminim ki daha rahat bir yol alınabilir. Ben bu sözleri kimseyi yargılamak için söylemiyorum. Bazı şeylerin yenilenme zamanı, değişme zamanı, bir hareketlenme, heyecan gerektirdiği zamanın geldiğini görmek için de çok fazla düşünmeye gerek yok. Samsunspor’da bazı hareketlerin yapılması gerektiği düşüncesindeyim. Çünkü bir şey aranıyor. Çare Ankara değil, çare Samsun da. Nasıl 2002 yılında AK Parti olarak meydanlara çıktığımızda kurucu Genel Başkanımıza ‘kaynağın nereden gelecek’ dediler, kurucu Genel Başkanımızın cevabı da ‘kaynak Türkiye’ oldu. Şu andaki duruma bakarak Samsun ile ilgili olarak sorumluluk hisseden herkesin üzüntü duyduğunu düşünüyorum. Bu noktada da gelecekte bazı adımlar atılabileceği ümidi içerisindeyim” diye konuştu.
FUTBOLCULAR VE YÖNETİCİLERİN KENDİLERİNE DİKKAT ETMESİ LAZIM
Bakan Kılıç’ın Samsun’da yapılan yatırımların sunumunun ardından soru-cevap kısmına geçildi. Bir basın mensubunun Almanya’daki Borusssia Dortmunt - Galatasaray maçında çıkan olaylarla ilgili sorusu üzerine Bakan Kılıç, “Kulüpler Birliği önümüzdeki hafta kendi arasında bir toplantı yapacak. O toplantıdan sonra ne olacağını bir görelim. Ona göre bizim de bazı düşüncelerimiz var. Çünkü herkesin sorumluluk bilinci içerisinde hareket etmesi gerekiyor. Gerçekten futbolcu kardeşlerimizin sahada birbirlerine karşı olan davranışları, yöneticilerin basın üzerinden birbirlerine karşı olan demeçleri bu noktada olumlu katkı yapabileceği gibi olumsuz da katkı yapabiliyor. Olumsuzu ile karşılaştığınız zaman bu sefer sahanın içerisine, tribüne, dışarıya her yere yansıyabiliyor. Bununla ilgili olarak herkesin dikkat etmesi lazım” şeklinde cevap verdi.
“ALMANYA’DAKİ OLAY TÜRKİYE’NİN İMAJINI ETKİLEDİ”
Almanya’da yaşanan olayların Türkiye nin imajını etkileyeceğini belirten Bakan Kılıç, “Koskoca bir stadın içerisinde bir takım yasak ve uygun olmayan hareketler yaşanıyor, hakem neredeyse maçı tatil ediyordu. Soyunma odasına doğru yöneldi, sonra konuşuldu ve geri geldi. Ama soyunma odasına doğru gidiyordu. Şimdi kuralların uygulanması konusundaki ve uluslararası anlamda ortaya konmuş olan kuralların işletilmesi noktasında bunlar olabiliyor. Almanya’da ortaya konan hareketler, Türkiye’nin imajı olarak olumlu anılacak hareketler değil. Bunu başka türlü söyleyemeyiz. Sahada yaşanan olaylarla tribünlerde yaşanan olaylarla bağlantı doğrudandır onun için dikkat etmek gerekiyor. Gerçekten futbolcularımızın da teknik kadrolarımızın da, yöneticilerimizin de artık ortamı gerecek değil, spor ahlakına uygun olarak barış anlamına gelen birlikte kaynaşmayı getirecek olan yapısına uygun hareket etmeleri gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Bakan Soylu'nun kayınpederi vefat etti

1 Bakan Soylu'nun kayınpederi vefat etti

Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı

2 Samsun'da kıblesi yanlış cami 64 yıl sonra yıkıldı

İki kişi silahla vurulmuş bulundu

3 İki kişi silahla vurulmuş bulundu

74 yaşındaki kadın pompalı tüfekle öldürüldü

4 74 yaşındaki kadın pompalı tüfekle öldürüldü

TIR kavun tezgahına girdi 1 ölü

5 TIR kavun tezgahına girdi 1 ölü

Aşk acısı Aydın polisini ayağa kaldırdı

6 Aşk acısı Aydın polisini ayağa kaldırdı

Ordu'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı, 25 gözaltı

7 Ordu'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı, 25 gözaltı

Kontrolden çıkan otomobil önce kaldırıma çarptı ardından takla attı: 2 yaralı

8 Kontrolden çıkan otomobil önce kaldırıma çarptı ardından takla attı: 2 yaralı

Korona virüsü yok saydılar, 5 kişilik otomobilden 10 kişi çıktı

9 Korona virüsü yok saydılar, 5 kişilik otomobilden 10 kişi çıktı

94 bin 19 kişi yaralandı, 879 kişi öldü

10 94 bin 19 kişi yaralandı, 879 kişi öldü

hızWeb