50 KİŞİYE İŞ İMKANI

Kavak Belediyesi ve İŞKUR ortaklığı ile ilçede kaynakçılık kursu açılacağı açıklandı. İstihdam garantili kursla 50 kişinin iş sahibi olacağı belirtildi\r\n

50 KİŞİYE İŞ İMKANI
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ve İŞKUR İl Müdürü Hasan Kılıçaslan, ilçede 50 kişilik istihdam garantili kaynakçılık kursu açılacağını açıkladı. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçenin iktidarın gücünü hissetmeye başladığını ve fabrikaların hızla yükseldiğini söyledi.

KAVAK GÖÇ ALACAK
Sarıcaoğlu, Kavaklı vatandaşlarımızın iş sorununu çözebilmek için işadamlarını Kavak’a getirmeye çalışıyoruz. Şuan yapımı devam eden büyük bir çelik konstrüksiyon üzerine kurulacak olan fabrikaya kalifiye kaynakçılar alınacak. İşkur il müdürümüz sayın Hasan Kılıçaslan ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda Kavak’ta kaynakçılık kursu açacağız. 20-35 yaş arası vatandaşlarımız belediyemiz çözüm merkezine gelip başvuruda bulunabilirler. Açılacak olan kurs ücretli olacaktır ve tamamlandıktan sonra iş garantisi olacaktır. Yani kursu bitiren vatandaşlarımız yapılan fabrikada iş başı yapacaklardır dedi.
 
Başkan Sarıcaoğlu, Kavak Organize Sanayi Bölgesi ndeki işyerlerinin sayısının daha da artacağını, ilçede işsizliğin yok olacağını söyledi. Gurbetteki Kavaklıları, ilçeye toplayacaklarını savunan Sarıcaoğlu, Kavak artık göç veren değil göç alan ilçe olacak diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'un bomba transferi Kevin Boli mi?Samsunspor'un bomba transferi Kevin Boli mi?Alevler 3 katlı binayı böyle sardı Alevler 3 katlı binayı böyle sardıSamandağ'da sazlık yangını Samandağ'da sazlık yangınıKarabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralı Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralıHatay'da zeytinlik alanda korkutan yangın Hatay'da zeytinlik alanda korkutan yangınBulgaristan'daki orman yangını Türkiye sınırına ulaştı Bulgaristan'daki orman yangını Türkiye sınırına ulaştıOcakta unuttuğu yemek evini yaktı Ocakta unuttuğu yemek evini yaktıTrafoda çıkan yangın korkuttu Trafoda çıkan yangın korkuttuUNESCO'nun mirasında yangın UNESCO'nun mirasında yangınKazdağlarında orman yangını Kazdağlarında orman yangını

hızWeb