Suriye deki İhvan ın genel başkanlığına Valid seçildi

Suriye de Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Genel Başkanlığı na Muhammed Hikmet Valid seçildi.\r\n

Suriye deki İhvan ın genel başkanlığına Valid seçildi
Suriye de Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Genel Başkanlığı na Muhammed Hikmet Valid seçildi.

İhvan ın resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul da gerçekleştirilen seçimde Valid in, rakibi Husam Gadban a 2 oy fark atarak genel başkanlığı kazandığı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, Gadban ın da oy birliğiyle Valid in yardımcılığına seçildiği belirtildi.

Mevcut Genel Başkan Riyad Şukfa nın yerine seçilen Valid, 4 yıl görev yapacak.

Valid kimdir?

Valid, 1944 yılında Suriye nin sahil kenti Lazkiye de doğdu ve liseyi burada tamamladı. 1968 yılında Şam Üniversitesi nde Beşeri tıp dalında doktorasını yapan Valid, 1988 yılında Suudi Arabistan ın Cidde kentindeki Kral Abdulaziz Üniversitesi Tıp Fakültesi nde yardımcı doktor olarak görev yaptı. Valid, daha sonra yine Cidde deki Bahş hastanesinde göz hastalıkları danışmanlığı yaptı.

Bunların yanı sıra 1989 yılından beri Dünya İslami Edebiyat Birliği üyesi olan Valid in çok sayıda şiir ve makalesi çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. Valid in, şiir kitapları da bulunuyor.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'un bomba transferi Kevin Boli mi?Samsunspor'un bomba transferi Kevin Boli mi?Alevler 3 katlı binayı böyle sardı Alevler 3 katlı binayı böyle sardıSamandağ'da sazlık yangını Samandağ'da sazlık yangınıKarabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralı Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralıBulgaristan'daki orman yangını Türkiye sınırına ulaştı Bulgaristan'daki orman yangını Türkiye sınırına ulaştıHatay'da zeytinlik alanda korkutan yangın Hatay'da zeytinlik alanda korkutan yangınOcakta unuttuğu yemek evini yaktı Ocakta unuttuğu yemek evini yaktıTrafoda çıkan yangın korkuttu Trafoda çıkan yangın korkuttuUNESCO'nun mirasında yangın UNESCO'nun mirasında yangınKazdağlarında orman yangını Kazdağlarında orman yangını

hızWeb