SAMSUN’DA İSRAİL E MESCİD-İ AKSA TEPKİSİ

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girerek yaptığı saygısızlığa tepki gösteren Samsunlu vatandaşlar, cuma namazının ardından yürüyüş gerçekleştirdi.

SAMSUN’DA İSRAİL E MESCİD-İ AKSA TEPKİSİ
Samsun İnsani Yardım Hareketi tarafından organize edilen yürüyüşte, cuma namazının ardından toplanan çok sayıda vatandaş İlkadım ilçesinde bulunan Büyük Cami önünden yürüyüşe geçti. Mecidiye Caddesi üzerinde Türk ve Filistin bayrakları açılırken, vatandaşlar ellerinde İsrail’e karşı duydukları nefreti yazılı olarak dövizlerle, sözlü olarak da attıkları sloganlarla dile getirdiler.
Konak Sineması önünde Samsun İnsani Yardım Hareketi adına bir açıklama yapan İdris Akdin, “Peygamberimiz Hz. Muhammed in ‘Üç kutsal mescidden biridir’ diye işaret ettiği Kudüs’teki Mescid-i Aksa’mız Siyonistlerce saldırıya uğradı. Mescide giren katil sürüleri Kur’an-ı Kerimleri parçaladılar. Siyonist çetelerin işgali altındaki Kudüs Müslümanlarının onurlu direnişini selamlıyoruz. Aziz Samsunlular, Kudüs bilincini sürekli taze tutulmadıkça bizler için kurtuluş yoktur. Çünkü Kudüs ümmetin aklıdır. Aklı işgal altında olan bir topluluk asla rahat yüzü görmeyecektir. Bizim hiç bir dinle ve anlayışla bir problemimiz olamaz. Ancak ülkemizi de içine alacak biçimde yayılmacı hedefler güden Siyonist bir çete ile karşı karşıyayız. Bu çetenin yakın gelecek hedefi Şam’dır, Bağdat’tır ve Anadolu’dur. Çocuklarımıza bunu öğreteceğiz, evlerimize, okullarımıza, camilerimize, sokaklarımıza öğreteceğiz ki Kudüs kurtulmadıkça, Kudüs emin ellerde olmadıkça geleceğimiz sürekli tehdit altındadır. Ve bileceğiz ki İsrail adındaki Siyonist çete yok edilmedikçe, bu çetenin bölgemizde taşeronları temizlemedikçe yarınlarımız için umut yoktur” dedi.
Basın açıklamasının ardından toplanan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Bakan Kasapoğlu: "Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık"

1 Bakan Kasapoğlu: "Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık"

Başkale ilçesinde silah ve mühimmat ele geçirildi

2 Başkale ilçesinde silah ve mühimmat ele geçirildi

Uşak'ta kum yüklü tır devrildi

3 Uşak'ta kum yüklü tır devrildi

Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

4 Kırklareli'de denize giren kişi kayboldu

Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

5 Ağrı'da selde kaybolan çocuk hayatını kaybetti

Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

6 Tıra çarpan otomobil yoldan çıktı : 1'i ağır 2 yaralı

hızWeb