ORASI BİZE EMANET

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Mescid-i Aksa bize emannetir. Sahibi Rabbimdir ama Müslümanlar olarak bize emanettir dedi\r\n

ORASI BİZE EMANET
Samsun un Vezirköprü İlçesi ne gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, partisinin ilçe teşkilatının 5 inci Olağan Kongresi ne katıldı. Bakan Kılıç, Mescid-i Aksa bize emannetir. Sahibi Rabbimdir ama Müslümanlar olarak bize emanettir diye konuştu.

HERKES HADDİNİ BİLECEK
AK Parti Vezirköprü İlçesinin 5 inci olağan genel kuruluna katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Konuşmasında Mescid-i Aksa nın Müslümanlar için önemli olduğunu dile getiren Bakan Kılıç,   Biz karşısındakinin inancına, geleneğine saygı göstermesini emreden bir inançtan geliyoruz. Bize olan emir açıktır. Ecdadımız bizim geçmişimiz atalarımız aynı bölgelerde hükümdar, hizmetkar iken hiç kimse arasında ayrım yapmamıştır. Herkes inancını ve geleneğini, göreneğini yaşaması için garanti vermiş, onu korumuştur. Şimdi zulüm edenlerin ataları bundan 500 sene önce zulüm gördüklerinde bizim ecdadımız onlara gemi gönderdi. Çünkü bizim inancımız zulüm edenleri zulüm altında olana yardım etmektir. Kim olursa olsun eğer zulüm görürse mazlum ise biz yine ona yardım ederiz. Çünkü yaradanını yaradandan ötürü seviyoruz. İnsan yaradılmışlığın en şereflisidir. O günün mazlumları bugünün zalimleri oldular. Hiç kimsenin bizim inancımız gereği hayatta tek eğildiğimiz nokta olan secdeye vardığımız yere ayakabısıyla basmaya hakkı yoktur. Herkes haddini bilecek diye konuştu.

ZULMÜM EDENLERLE SORUNUMUZ VAR
Suriye de 300 bine yakın insanın hayatını kaybettiğini dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, adalet ve demokrasi için orada olduklarını söyleyenlerin seslerinin çıkmadığını söyledi. İsrail hükümetine de tepki gösteren Bakan Kılıç, şöyle konuştu: Şunu da herkesin açık ve seçik bilmesi lazım; kimse bunu sağa- sola çekmesin bizim derdimiz bizim kavgamız bizim isyanımız devlet açısından doğru yönetim yapmayan şu andaki İsrail hükümetidir. Yahudi inancına, insanlarla ki bizim vatandaşımız olan İstanbul da, Türkiye nin değişik yerlerindeki onlar bizim vatandaşlarımızdır. Biz onlarla beraberiz.Onlar bizim kültürümüzün bir parçası bu topraklardaki medeniyetin içerisinde yerini almış vatandaşlar. Bizim onlarla hiç bir sorunumuz yok. Ama zulüm edenlerle onlarla sorunumuz var.  

Düzenlenen kongreye AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Demircan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Yeni ve Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, partililer ve davetliler katıldı. Vezirköprü İlçe Başkanlığına yeniden mevcut Başkan Halil İbrahim Doğan seçildi.

DHAEN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de araç yangını Denizli'de araç yangınıÇorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralı Çorum'da zincirleme trafik kazası: 2 yaralıYunanistan sınırında sıcak dakikalar, alevler Türkiye'den görülüyor Yunanistan sınırında sıcak dakikalar, alevler Türkiye'den görülüyorLüks otomobil palmiye ağacını yıktı Lüks otomobil palmiye ağacını yıktıDenizli'de trafik kazası: 2 yaralı Denizli'de trafik kazası: 2 yaralıAdana'da 2 bin 450 polisle asayiş uygulaması Adana'da 2 bin 450 polisle asayiş uygulamasıDiyarbakır'da korona virüs konvoyu Diyarbakır'da korona virüs konvoyuPolis kural ihlallerini affetmedi, vatandaş film gibi uygulama izledi Polis kural ihlallerini affetmedi, vatandaş film gibi uygulama izlediAnkara'da sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı Ankara'da sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktıSedef Adası açıklarında bir teknede sürüklenen 3 kişi kurtarıldı Sedef Adası açıklarında bir teknede sürüklenen 3 kişi kurtarıldı

hızWeb