ORASI BİZE EMANET

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Mescid-i Aksa bize emannetir. Sahibi Rabbimdir ama Müslümanlar olarak bize emanettir dedi\r\n

ORASI BİZE EMANET
Samsun un Vezirköprü İlçesi ne gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, partisinin ilçe teşkilatının 5 inci Olağan Kongresi ne katıldı. Bakan Kılıç, Mescid-i Aksa bize emannetir. Sahibi Rabbimdir ama Müslümanlar olarak bize emanettir diye konuştu.

HERKES HADDİNİ BİLECEK
AK Parti Vezirköprü İlçesinin 5 inci olağan genel kuruluna katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Konuşmasında Mescid-i Aksa nın Müslümanlar için önemli olduğunu dile getiren Bakan Kılıç,   Biz karşısındakinin inancına, geleneğine saygı göstermesini emreden bir inançtan geliyoruz. Bize olan emir açıktır. Ecdadımız bizim geçmişimiz atalarımız aynı bölgelerde hükümdar, hizmetkar iken hiç kimse arasında ayrım yapmamıştır. Herkes inancını ve geleneğini, göreneğini yaşaması için garanti vermiş, onu korumuştur. Şimdi zulüm edenlerin ataları bundan 500 sene önce zulüm gördüklerinde bizim ecdadımız onlara gemi gönderdi. Çünkü bizim inancımız zulüm edenleri zulüm altında olana yardım etmektir. Kim olursa olsun eğer zulüm görürse mazlum ise biz yine ona yardım ederiz. Çünkü yaradanını yaradandan ötürü seviyoruz. İnsan yaradılmışlığın en şereflisidir. O günün mazlumları bugünün zalimleri oldular. Hiç kimsenin bizim inancımız gereği hayatta tek eğildiğimiz nokta olan secdeye vardığımız yere ayakabısıyla basmaya hakkı yoktur. Herkes haddini bilecek diye konuştu.

ZULMÜM EDENLERLE SORUNUMUZ VAR
Suriye de 300 bine yakın insanın hayatını kaybettiğini dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, adalet ve demokrasi için orada olduklarını söyleyenlerin seslerinin çıkmadığını söyledi. İsrail hükümetine de tepki gösteren Bakan Kılıç, şöyle konuştu: Şunu da herkesin açık ve seçik bilmesi lazım; kimse bunu sağa- sola çekmesin bizim derdimiz bizim kavgamız bizim isyanımız devlet açısından doğru yönetim yapmayan şu andaki İsrail hükümetidir. Yahudi inancına, insanlarla ki bizim vatandaşımız olan İstanbul da, Türkiye nin değişik yerlerindeki onlar bizim vatandaşlarımızdır. Biz onlarla beraberiz.Onlar bizim kültürümüzün bir parçası bu topraklardaki medeniyetin içerisinde yerini almış vatandaşlar. Bizim onlarla hiç bir sorunumuz yok. Ama zulüm edenlerle onlarla sorunumuz var.  

Düzenlenen kongreye AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Demircan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Yeni ve Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, partililer ve davetliler katıldı. Vezirköprü İlçe Başkanlığına yeniden mevcut Başkan Halil İbrahim Doğan seçildi.

DHAEN ÇOK OKUNANLAR

396 promil alkollü sürücü dehşet saçtı

1 396 promil alkollü sürücü dehşet saçtı

Kafasından vurulan şahıs öldü

2 Kafasından vurulan şahıs öldü

Önce kaza yapıp kaçmaya çalıştı, sonra gazeteciye saldırdı

3 Önce kaza yapıp kaçmaya çalıştı, sonra gazeteciye saldırdı

Tır dorsesinde çıkan yangın korkuttu

4 Tır dorsesinde çıkan yangın korkuttu

Galatasaray'a Marcao müjdesi

5 Galatasaray'a Marcao müjdesi

hızWeb