TÜRKOĞLU, HEDEF GÖSTERDİ

ODTÜ Teknokent te düzenlenen YFYİ 2014 Yarışması nda ışık üzerinden veri transferi yapılmasını hedefleyen Li-Fi Teknoloji Grubu na Amerika Özel Kampı Ödülü nü veren YEDAŞ ın Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Genç girişimcilere tavsiyemiz, enerji verimliliğ

TÜRKOĞLU, HEDEF GÖSTERDİ
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve ODTÜ Teknokent tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen ve Türkiye nin en önemli girişimcilik yarışmalarından biri olan Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) Yarışması nın büyük finali gerçekleştirildi. Finalde, bin 244 başvuru içinden 21 proje görücüye çıktı. Projeler genel, bilişim ve telekomünikasyon, savunma sanayi, enerji ve sağlık olmak üzere 5 ayrı kategoride yarıştı. YEDAŞ ın Enerji Kategorisi nde destek verdiği yarışmada, Amerika Özel Kampı Ödülü nü ışık üzerinden veri transferi yapılmasını hedefleyen Li-Fi Teknoloji Grubu aldı. Mert Bayraktar, Kaan Yaman ve Tevfik Ağar ın hazırladığı projenin ödülü YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu takdim ederken, Bu ödülü aydınlatma direklerinde yanan ışıkların boşa harcanmayacağına inandığımız Li-Fi Teknoloji grubuna vermek istedik diye konuştu.
“ENERJİ SEKTÖRÜNDEN PROJELER BEKLİYORUZ”
YEDAŞ Genel Müdürü Türkoğlu, ikinci kez katılım sağladıkları YFYİ Yarışması nda, bu yıl ilk defa enerji odaklı projelerin yarıştığının altını çizerek, Genç girişimciler daha çok popüler ve ticari amaçlı projelerle yarışıyor. Sağlık, bilişim gibi. Ancak geçen yıl enerji odaklı projeler istedik. Nedeni ise, Türkiye nin her yıl 40 ila 50 milyar dolar dışa bağımlı ithal ettiği enerji pastası var. Buradan sağlanacak 1 puanlık verimlilik bile 5 milyar dolar eder. Gençlere tavsiyemiz bu pastaya odaklanın. Daha büyük ödülleri enerji kategorisinde görmek ve daha fazla projeye destek vermek istiyoruz şeklinde konuştu.
Genç girişimlerden inovasyon hedefli projeler beklediklerini belirten Türkoğlu, Gençlerimizi üretmeye, sürece dahil etmeye, farkındalık oluşturmaya davet ediyoruz. Şirketimiz için birinci ya da üçüncü yok. Gençlerimizden enerji tasarrufu eksenli projeler bekliyoruz. YEDAŞ olarak, inovasyon hedefli sektörel projelere destek vermek için buradayız. Gençlerimize tavsiyemiz daha çok çalışmaları ve başarılarında sürdürülebilir olmalıdır ifadelerini kullandı.
DÜNYADA VE AVRUPA DA FARKINDALIK OLUŞTURUYORUZ
2019 yılında kurumsal ve operasyonel mükemmellik alanında Avrupa’nın ilk 10 şirketi olma hedefi doğrultusunda başlattığı ‘Mükemmellik’ sürecinde YEDAŞ’ın başarı hikayesinin ‘Kalite Platin Tacı’ Ödülü ile zirveye çıktığını belirten Genel Müdür Türkoğlu şöyle konuştu: Tamamen bağımsız bir kuruluş olan Business Initiative Directions ın vermiş olduğu Uluslararası Kalite Ödülleri nde Türkiye’nin ve sorumluluk bölgesinin gurur kaynağı olan şirketimiz, bu yıl da Kalite Platin Tacı Ödülü’nü alan ilk ve tek elektrik dağıtım şirketi olarak ‘Avrupa’nın En İyi Şirketi’ oldu. 4 yaşındaki şirketimiz tüm iş süreçlerinde benimsediği kalite ve sürdürülebilirlik anlayışı ile elektrik dağıtımı sektöründe farkındalık oluşturmuş, dünyanın ve Avrupa’nın dikkatini çekmektedir. Dünyanın enerji devleri ile aynı Kalite Ligi ndeyiz. Sürdürülebilir başarıyı, tüm paydaşlarımızla ve çalışanlarımızla yakalamak için vizyonumuzun gereğini yapıyoruz ve başarımızın anahtarı olarak görüyoruz.”
“BAKAN YILDIZ DAN DESTEK İSTEYECEĞİZ”
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Bey ile de görüşerek, Enerji Bakanlığı müsteşarlarının da bu yarışmada yer almasını talep edeceğini belirten Türkoğlu, Savunma Sanayi Müsteşarlığı nın bu yarışmayı sahiplendiğini görmek bizleri sevindiriyor. Ancak bizler de enerji sektörü olarak bu yarışmada Enerji Bakanlığı müsteşarlarının yer almasını istiyoruz. O zaman bu yarışma enerji şirketlerinin dikkatini çekecek ve katılım sağlayacaklardır” açıklamasında bulundu.
ODTÜ den aldıkları enerji ile Samsun da 80 bin metrekare alana sahip OMÜ Teknopark ı açtırdıklarına dikkat çeken Genel Müdür Türkoğlu, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar ı Samsun a davet ediyoruz dedi.
Etkinliğe ODTÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Acar, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Sedat Güldoğan, Elginkan Vakfı Müdürü İlhan Üttü ve Ostim, Aselsan, Arçelik, Microsoft, TEB, Teknopark İstanbul, General Electric ve YEDAŞ ın üst düzey yöneticileri katıldı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları ne kadar? 14 Temmuz Salı serbest piyasa fındık fiyatları

1 Fındık fiyatları ne kadar? 14 Temmuz Salı serbest piyasa fındık fiyatları

Samsun'da denizde boğulan adam hastanede kurtarılamadı

2 Samsun'da denizde boğulan adam hastanede kurtarılamadı

Samsun'da FETÖ'nün yeni yapılanmasına operasyon: 33 gözaltı

3 Samsun'da FETÖ'nün yeni yapılanmasına operasyon: 33 gözaltı

14 Temmuz Salı Samsun hava durumu

4 14 Temmuz Salı Samsun hava durumu

Samsun'da arazi anlaşmazlığı davası çıkışı öldürüldü

5 Samsun'da arazi anlaşmazlığı davası çıkışı öldürüldü

Samsun'da fizik öğretmeni kitap bağışı için şarkı yaptı:'Bize her yer F=ma'

6 Samsun'da fizik öğretmeni kitap bağışı için şarkı yaptı:'Bize her yer F=ma'

Samsun'da karısını 25 yerinden bıçaklayarak öldüren kocaya tahrik indirimi

7 Samsun'da karısını 25 yerinden bıçaklayarak öldüren kocaya tahrik indirimi

Samsun Büyükşehir Batı Çevre Yolu için meraları istedi

8 Samsun Büyükşehir Batı Çevre Yolu için meraları istedi

Otobüs devrildi: 1 ölü 16 yaralı

9 Otobüs devrildi: 1 ölü 16 yaralı

Samsun'da şehit ailesine ziyaret

10 Samsun'da şehit ailesine ziyaret

hızWeb