ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Samsun da 19 yıl önce boğularak öldürüldükten sonra yakılıp mısır tarlasına gömülen 3 çocuk babası çobanın ölümüyle ilgili gözaltına alınan karısı ile 2 kardeş adliyeye sevk edildi. Ölen kişinin gömülü yerden çıkartılan kemikleri ve giysisi ise, koli için

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER
Samsun un Tekkeköy ilçesi Kutlukent Çırakman Mahallesi nde çobanlık yapan 3 çocuk babası 31 yaşındaki Şaban Bayri nin ailesi, öldürüldükten 1 yıl sonra 30 Ekim 1996 tarihinde Bayri nin kaybolduğuna dair jandarmaya müracaatta bulundu. Kayıp başvurusundan sonra geçen 18 yıl içinde Şaban Bayri den bir daha haber alınamadı. Şaban Bayri nin eşi Habibe (47), daha sonra aynı mahallede ikamet eden Mehmet E. (44) ile evlendi.
Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayın peşini bırakmadı. Jandarma olayın cinayet olma ihtimali üzerinde durarak, soruşturmayı derinleştirdi. Habibe E. ile evlenen Mehmet E?nin kardeşi Musa E. (40), jandarmanın da sıkıştırması üzerine vicdan azabı çektiğini söyleyerek, Şaban Bayri yi olay günü eşi Habibe nin evden dışarı gönderdiğini anlatarak, Ağabeyim Mehmet E. ile Şaban Bayri yi otomobile aldık. Ben aracı kullanırken ağabeyimde Şaban Bayri yi eliyle boğarak öldürdü. Daha sonra birlikte mısır tarlasına gömdük. Eşi Habibe nin de bu olaylardan bilgisi vardı iddiasında bulundu.
Olayla ilgili Habibe E., Mehmet E. ve Musa E., Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alındı. Dün savcı ve jandarma gözetiminde Musa E. nin gösterdiği tarlada iş makinesiyle yapılan aramada Şaban Bayri nin kemiklerine ve giysi parçalarına ulaşıldı. Geceyi jandarma karakolunda geçiren Habibe E., Mehmet E. ve Musa E., bugün Samsun Adliyesi ne sevk edildi. Musa E. nin ifadesinin jandarma tarafından alındığı ancak Habibe E. ile Mehmet E. nin ifadelerinin savcı tarafından adliyede alınacağı öğrenildi. Öldürülen Şaban Bayri nin topraktan çıkartılan kemikleri ve giysi parçaları, delil poşetleri içerisindeki koli ile jandarma erinin kucağında adliyeye götürüldü.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

396 promil alkollü sürücü dehşet saçtı

1 396 promil alkollü sürücü dehşet saçtı

Kafasından vurulan şahıs öldü

2 Kafasından vurulan şahıs öldü

Önce kaza yapıp kaçmaya çalıştı, sonra gazeteciye saldırdı

3 Önce kaza yapıp kaçmaya çalıştı, sonra gazeteciye saldırdı

Tır dorsesinde çıkan yangın korkuttu

4 Tır dorsesinde çıkan yangın korkuttu

Galatasaray'a Marcao müjdesi

5 Galatasaray'a Marcao müjdesi

hızWeb