Hamas tan kararlılık mesajı

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, Fetih Hareketi ile vardıkları ulusal mutabakatı başarıyla tamamlamak istediklerini belirtti.\r\n

Hamas tan kararlılık mesajı
Heniyye, Hamas a yakınlığıyla bilinen El-Beyan adlı haber sitesinde yer alan açıklamasında, Hamas olarak ulusal mutabakatın başarıyla tamamlanmasını istiyoruz ve hiç bir şeyin buna engel olmasına izin vermeyeceğiz. Üzerinde anlaşılan tüm dosyaların en kısa zamanda uygulanmasını temenni ediyoruz ifadesini kullandı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, dün düzenlenen anma töreninde bombalı saldırılardan Hamas ı sorumlu tutarak Hamas la yaptığımız anlaşma üzerine kurulan milli uzlaşı hükümeti 2 Haziran da yemin etti. Ancak Hamas, 12 Haziran da Batı Şeria nın El Halil kentinde 3 Yahudi yerleşimciyi kaçırdı. Açık açık söylüyorum bunlar tesadüf değildir, bu tür çalışmalar yapılan anlaşmayı ve milli projeyi bozmak içindir. Hamas ın bu çabaları, onların anlaşma ve milli birlik istediklerini yansıtmıyor ancak halkımız için ve Gazze nin üzerindeki ablukayı kaldırmak için milli uzlaşıya bağlı kalmaya devam edeceğiz demişti. 

Gazze de 7 Kasım da eş zamanlı gerçekleşen bombalı saldırılarda, 11 Kasım da düzenlenmesi planlanan eski Devlet Başkanı Yasir Arafat ın 10. ölüm yıl dönümü etkinlikleri için kurulan platform ile aralarında eski Fetih Merkez Komitesi üyesi Abdullah el-İfrenci, Devrim Konseyi üyesi Muhammed en-Nahhal, Fetih Sözcüsü Fayiz Ebu Iyta, Yönetim Komitesi üyesi Abdurrahman Hamed, eski Esirler Bakanı Hişam Abdurrazık, Şura Konseyi üyesi Faysal Ebu Şehla nın da bulunduğu Fetih yetkililerinin evleri hedef alınmıştı. Can kaybının olmadığı olaylarda evlerde ve platformda hasar meydana gelmişti.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'un bomba transferi Kevin Boli mi?Samsunspor'un bomba transferi Kevin Boli mi?Bulgaristan'daki orman yangını Türkiye sınırına ulaştı Bulgaristan'daki orman yangını Türkiye sınırına ulaştıAlevler 3 katlı binayı böyle sardı Alevler 3 katlı binayı böyle sardıKarabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralı Karabük'te iki ayrı kaza : 1 ölü, 4 yaralıSamandağ'da sazlık yangını Samandağ'da sazlık yangınıOcakta unuttuğu yemek evini yaktı Ocakta unuttuğu yemek evini yaktıHatay'da zeytinlik alanda korkutan yangın Hatay'da zeytinlik alanda korkutan yangınTrafoda çıkan yangın korkuttu Trafoda çıkan yangın korkuttu

hızWeb